Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

Může revizní technik vytvořit revizní zprávu, když nemá dokumentaci?


Document Actions
Může revizní technik vytvořit revizní zprávu, když nemá dokumentaci?
V přednášce na konferenci SOLID Team se Miroslav Záloha ze SUIP zmínil také o nutnosti a významu technické dokumentace při revizích. Přestože jsou běžné argumenty o ztrátě nebo zastarání dokumentace, zdůraznil, že legislativa, vládní nařízení a provozní bezpečnostní předpisy, jasně stanovují povinnost udržování a aktualizace technické dokumentace. Připomněl význam dokumentace pro správné provedení revize. Hlavním bodem bylo, že revizní technik musí nejen ... Více sledujte zde!
Tým portálu Elektrika, ze dne: 9.01.2024
reklamaMůžeme slyšet různé dotazy a poznámky, třeba, že dokumentace nikdy nebyla nutná. Až po příchodu "Evropské unie" se začaly zavádět zbytečnosti. Ano, ještě dnes nemusí být všechny souvztažnosti spojené s technickou dokumentací zřejmé. Poslechněme si úryvek z přednášky z olomouckého SOLID Team ...... stručný přepis mluveného slova ...

Miroslav Záloha, SUIP na konferenci SOLID Team
... pořád dokola stejný dotaz. Může revizní technik vytvořit revizní zprávu, když nemá dokumentaci? K tomu řeknu, to, co jsem nějakým způsobem již předeslal. Vždycky není možné, aby provozovatel toho zařízení, ho provozoval bez dokumentace.

Slyšíme na kontrolách, že nám to odplavalo, uhořelo, že je to staré zařízení, nemáme. Už od roku 2001 je zde nařízení vlády 378 a místní provozní bezpečnostní předpis, který právě k tomu slouží. Pokud tam není, vnímám to tak, že musí být alespoň projev nějaké dobré vůle, protože musí alespoň někdo vytvořit nějakou dokumentaci podle skutečného provedení, tak jak vlastně požadavek přílohy dvě nařízení vlády 190.

A protokol určení větších vlivů. To jsou podle mě dvě základní věci, pak se dostane do toho bodu, že on za něco zodpovídá a on musí říct, jestli ty podklady, které mu byly poskytnuty a mají mu být poskytnuty, stačí k tomu, aby tu revizi vykonal. Prostě to je jedna z činností, že on má vlastně posoudit, jestli ta dokumentace odpovídá opravdu tomu skutečnému provedení. Takže tolik, nechci tady říkat žádné jednoznačné, jestli to má být takhle obsahově, takhle. Pak tam hraje velký aspekt a velkou roli ta úloha té osoby odborně způsobilé a to je ten revizní technik, který v danou chvíli řekne, ano, tato dokumentace mi stačí, posoudí, že opravdu odpovídá skutečnému provedení, což je jeden z úkolů, který má udělat a vlastně pak může pokračovat v revizi.


 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 17)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

Solid Team s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Digitalizace nás kromě jiných služeb zasypává také daty. Máme tolik dat, že se v nich často nemůžeme vyznat. O tom, co nám dnes poskytuje digitalizovaná knihovna, hovořím s Petrem Žabičkou z Moravské zemské knihovny. Žijeme v době, kdy nové publikace nevznikají, nejsou žádní autoři odborných článků. Jsme zasypávání krátkými reklamními úryvky a zdroje ke studiu nám zůstávají skryty pod tlustou vrstvou marketingových cílů. Co s tím?
Jaké problémy mohou nastat při tvorbě projektových dokumentací hromosvodu pro rodinné domy? Je časté, že nízká kvalita dokumentace komplikuje práci realizovních firem? Co obvykle chybí v těchto nedostatečných projektech? Jak důležitá je analýza rizik v projektování hromosvodů? Co všechno by měla obsahovat kvalitní technická zpráva? Je pravda, že někteří lidé nevědí, jak by měla správná dokumentace vypadat, a jsou spokojení jen s několika listy papíru? Jaký rozdíl je mezi zkušenými projektanty a těmi, kteří "podvádějí" v projektování? Co všechno zahrnuje dobře vypracovaný projekt hromosvodu a uzemnění?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933