Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

Katalog produktů Tecomat Foxtrot, CFox, RFox


Document Actions
Článek
Kolega na silnoproudé systémy a programování PLC vybral sekci týkající se programování PLC a vývojových prostředí jako klíčovou část. Tato sekce obsahuje informace o programovatelných logických řadičích (PLC), které jsou základem pro automatizaci v průmyslových a komerčních aplikacích. Tato část katalogu nabízí nejen přehled dostupných PLC a příslušenství, ale také podrobné informace o programovacích jazycích, softwarových nástrojích a simulačních možnostech, které jsou nezbytné pro přesné programování a testování těchto systémů.
Filip Horáček, ze dne: 6.01.2024
reklama

Důvodem, proč toto téma považuje za důležité, je jeho význam pro návrh, implementaci a údržbu automatizovaných řídících systémů. PLC hrají klíčovou roli v automatizaci procesů a jsou nezbytné pro integraci různých komponent systému, jako jsou senzory, aktory a komunikační zařízení. Pro kolegu, který rozumí jak silnoproudu, tak programování PLC, je schopnost programovat a konfigurovat tyto systémy zásadní pro realizaci projektů automatizace.


Pro více informací kliknout!


Sám systémový integrátor opravdu nejsem, proto cituji komentář:
V této verzi katalogu najdete celou řadu sekcí, které jsou relevantní i pro nás, co se zabýváme silnoproudem a programováním PLC. Nemusí to být zcela zaměřeno na náš obor, ale najdeme tam hodně užitečných informací.

Začneme u systémů kontroly kvality vzduchu. Tyhle senzory a řídicí systémy jsou klíčové pro zajištění optimálního prostředí v průmyslových a komerčních aplikacích. Důležité je mít přehled o tom, jaký vzduch dýcháme, a zajistit efektivní a bezpečnou práci.

Dále tu jsou napájecí moduly a řešení pro ochrany před přepětím. Tady jde o stabilní a spolehlivé zdroje napájení pro různé elektrické systémy, což je zásadní pro udržení kontinuity provozu a ochrany zařízení.

Sekce o regulaci teplovodního vytápění je taky zajímavá, hlavně kvůli motoricky ovládaným hlavicím a zónové regulaci, což je super pro integraci do inteligentních budov a systémů.

Informace o programování PLC a simulačních nástrojích jsou pro nás zásadní. Pokročilé programování PLC a použití simulátorů je nezbytné pro efektivní vývoj a testování automatizovaných systémů.

A konečně, sekce o aplikačních profilech a komunikačních protokolech je klíčová pro integraci různých systémů. Znát různé komunikační standardy a protokoly je zásadní pro úspěšnou implementaci komplexních systémových řešení.

Tyto informace jsou pro nás jako systémové integrátory zlaté, zejména když pracujeme na projektech, které vyžadují hluboké pochopení jak silnoproudých, tak automatizačních aspektů.


Katalog lze zde prohledávat a prohlížet!


 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

Teco a.s .
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Úvodní, stručná verze rozhovoru s Jiřím Konečným zmiňuje, jak různé technologické trendy a požadavky na funkčnost a adaptabilitu ovlivňující vývoj systémů chytrých domů ve světě. Jak se český trh snaží v této oblasti držet krok s německými trendy. Diskutuje o vlivu levných produktů na trhu a jak se výrobci musí vyrovnávat s očekáváními spotřebitelů po vyšší kvalitě a více funkcích. Jak velké technologické firmy jako Google, Amazon nebo Apple formují trh s chytrými domy vytvářením komplexních ekosystémů. Předpovídá, že budoucnost bude směřovat k ještě větší integraci a inovacím v oblasti chytrých domovů, které budou přístupné širšímu spektru spotřebitelů. Více zde ...
V přednášce na konferenci SOLID Team se Miroslav Záloha ze SUIP zmínil také o nutnosti a významu technické dokumentace při revizích. Přestože jsou běžné argumenty o ztrátě nebo zastarání dokumentace, zdůraznil, že legislativa, vládní nařízení a provozní bezpečnostní předpisy, jasně stanovují povinnost udržování a aktualizace technické dokumentace. Připomněl význam dokumentace pro správné provedení revize. Hlavním bodem bylo, že revizní technik musí nejen ... Více sledujte zde!
Digitalizace nás kromě jiných služeb zasypává také daty. Máme tolik dat, že se v nich často nemůžeme vyznat. O tom, co nám dnes poskytuje digitalizovaná knihovna, hovořím s Petrem Žabičkou z Moravské zemské knihovny. Žijeme v době, kdy nové publikace nevznikají, nejsou žádní autoři odborných článků. Jsme zasypávání krátkými reklamními úryvky a zdroje ke studiu nám zůstávají skryty pod tlustou vrstvou marketingových cílů. Co s tím?
... české zastoupení firmy DEHN + SÖHNE každé dva roky vždy k příležitosti veletrhu Amper vydává zkrácený český katalog svých výrobků. Opravdovou lahůdkou je druhá kapitola tentokrát žlutá, tedy Yelow/Line ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Repríza KNX výroční konference k 30. výročí KNX ve světě. Událostí prováděl Josef Kunc s Vítem Pivoňkou. Z programu této události očekávejte významné novinky pro všechny partnery KNX, jejich hodnocení a doporučování potencionálním zákazníkům, poznatky z vynikajícího projektu KNX systémové instalace, chyby v projektech a při jejich realizaci a předcházení jim, představení všech ...
Orientace v ochranách proti přepětí není v dnešní době nové ČS EN 62 305 zrovna snadná. Česká značka OEZ vydává aplikační příručku se základními informacemi pro projektování ochran proti přepětí. Z oblasti elektromagnetické kompatibility toho bylo již napsáno hodně. Ovšem od každého výrobce se očekává ...
Univerzálnost a efektivnost, spolu s velmi kompaktním provedením jsou hlavními přednostmi nového programovatelného mikro-PLC Simatic S7-1200 od společnosti Siemens, který lze využít pro široké spektrum aplikací. Čím se odlišuje od předchozích modelů a co nového dokáže nabídnout?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933