Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Záblesk průchozí ...

WAGO, značka nesoucí symbol rychlého a spolehlivého spojení, přichází s ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

Novinka 2022 WAGO Compact Controller 100


Document Actions
Novinka 2022 WAGO Compact Controller 100
Při veletržním zastavení na expozici WAGO jsme se dozvěděli podrobnosti o novém PLC, respektive Compact Controlleru 100. WAGO uvedlo kompaktní řídicí jednotku s integrovanými I/O systémy. WAGO controllerem doplňuje portfolio svých PLC. Díky své konstrukci lze tento řadový vestavný přístroj instalovat i do malých instalačních rozvaděčů. I/O jednotka je umístěna v kompaktním pouzdře společně s kontrolérem, a proto nepotřebuje žádné další místo. Přístroj pracuje s operačním systémem Linux v reálném čase a podporuje běžné ...
Tým portálu Elektrika, ze dne: 22.07.2022


... protokoly sběrnice. Kompaktní ovladač 100 lze naprogramovat libovolně podle IEC 61131. Rozsáhlé IEC knihovny a IEC makra usnadňují vytváření aplikací. Návrh se provádí pomocí obvyklých softwarových nástrojů od WAGO.

Tolik jsme vyčetli o produktu ještě před veletrhem ...


Pro větší náhled kliknout!


Na veletrzích chodíme s kamerou a mikrofonem ptát se na více podrobností ...

Roman Vacek, produktový specialista WAGO ČR
WAGO dlouhodobě prodává kontrolery modulárního systému řady 750, které se používají v běžných aplikacích typu řízení, regulace, monitoring dat.  V současné době WAGO přišlo s novým řešením pro malé aplikace, s kompaktním řešením. Říkáme tomu Compact Controller řady 100. Využíváme jej pro jednoduché malé aplikace s počtem řídících, vstupních a výstupních modulů ...


Celý rozhovor sledujte v následujícím okně!Kde najde řídící systém řady 100 nejvýznamnější uplatnění?
Jednoduché kontrolery WAGO lze použít pro komunikaci s elektroměry nebo jinými typy měřičů, kdy po komunikaci Modbus lze vyčítat jednotlivé stavy měřičů. Následně lze data posílat směrem na server, do cloudu pro možnou analýzu velkých dat. Tak se dá ušetřit na energiích, což je dnes současné téma. Ceny energií jdou stále nahoru a toto může být řešení k optimalizaci spotřeby. 

Dnes spotřebu energie řeší každý. Administrativní budovy, výrobní podniky, skladové prostory, prodejny. Obchodní domy dnes svítí v mnohých případech zcela zbytečně. Lze docílit funkce, kdy se budou například jednotlivé uličky rozsvěcet až s pohybem příchozí osoby. A podobně lze analogicky odvodit, že díky možnostem podobných plc, lze spotřebovávat energie pouze v případech, kdy je to skutečně účelné.

Kdo nový Compact Controller 100 naprogramuje?
Klientům nabízíme dvě možnosti. Programování v našem otevřeném, vývojovém prostředí tzn. programovat jako klasické PLC nebo lze využít řešení WAGO, což je hotové řešení pro sběr a měření energií Energy data management). Jde o předpřipravený software WAGO, který se nainstaluje do controlleru a pak stačí jen nastavit parametry sledovaných zařízení. Tedy skutečně dvě možnosti, buď klasický program na míru nebo lze využít předpřipaveného systému WAGO.


 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

WAGO Elektro spol. s r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Podívejte se jak technologie WAGO řídí cestu vody! Od úpraven vody po ultrafiltrace, jak sbírá data pro lepší správu vodních zdrojů, jak se překonala výzva ultrafiltrace a nanofiltrace. Řešení je kompaktní, jednoduché a spolehlivé. Jak to funguje? Voda se nesmí zastavit! Jak WAGO udržuje vodu v pohybu? Krátký příběh realizátora zakázky sledujte v tomto videozáznamu!
WAGO, značka nesoucí symbol rychlého a spolehlivého spojení, přichází s další zajímavou alternativou. V tomto případě jde o úkrok zpět pro vytvoření efektivnější varianty předchozího modelu. V loňském roce byla představena úzká svorka inline, u které se vnitřní klec otvírala páčkou. Letošní verze má sice shodnou funkci, ale po konstrukčním odstranění páčkového mechanismuje jsou rozměry menší. Vodič se pro spojení pouze zasouvá a pro případné vysunutí se použije již léta známá metoda uvolnění ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933