Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

PS250# Kam se ...

Pokud si pokládáte otázku: "Kam jsem se se svým paragrafem přesunul v novém ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Letos grilované Mikroexpo 2022 opět přivábilo mnoho příznivců slaboproudých systémů. Především ty, kterým nestačí sdělení na internetu a chtějí slyšet osobně teplého slova. Až na malo část se vše točilo kolem datových linek. My a naši přátelé z ...

xC FAQ#13 Doporučuje se restart manažera xComfort a jak dlouho trvá jeho start?


Document Actions
xC FAQ#13 Doporučuje se restart manažera xComfort a jak dlouho trvá jeho start?
Je to již dlouho, co nás univerzalita Windows 95 po svých modrých smrtích naučila kouzelnou sekvenci výstupu a znovu nastoupení. Ano, řeč je o restartu zařízení, respektive operačního systému. S přibývajícím komfortem softwarových aplikací se začala prodlužovat doba načítání a startu. A co s tím elektrotechnika? V době, kdy jsem chodil do školy, nikoho kolem nenapadlo, že instalační elektrotechnika bude mít nějakou blízkou souvislost s počítači. V dnešní době můžeme očekávat procesor třeba i ve vypínači, o měřicích přístrojích ani nemluvě. A co taková chytrá systémová instalace? I ta má systém. Ať decentralizovaný nebo centrální. I tam může nastat restart. A jak dlouho asi trvá?
Redakce portálu Elektrika, Miroslav Minařík, ze dne: 7.01.2021

Někteří užíváme hodně technologií, routerů a převodníků. Jak je účinný, když použiješ obvyklou metodu vystoupit a nastoupit? Restarty? Je to k něčemu? Dá se to v tomto případě doporučit?
Jaromír Pávek, xComfort EATON
Myslíš restart řídící jednotky? Restartovat takto není potřeba, sem tam restart přijde automaticky, když dojde k výpadku elektřiny, je vypnut hlavní jistič, přetížení ... Sem tam každá domácnost restart zažije. Třeba jednou za měsíc si dokážu představit, že k restartu dojde.

Jiná situace nastane třeba v Praze, kde restart může nastat jednou za 2-3 roky, pochopitelně na vesnici je to úplně jinak. Jednotka restart může dostat, nemusí, vím, že při vývoji této jednotky tam není nic naprogramovaného, nastaveného, že např. každé pondělí ve 3 ráno se provede restart. To tam nemáme, není potřeba.

Nic se nestane, když se restartne napájení, systém naběhne, u aktorů příklad: Pokud v obýváku svítilo hlavní světlo na 20%, skočí na 20%, v žádném případě nevyjedou garážové vrata, nevytáhne se brána, to není možné. Můžou se nastavit aktivity, které konfigurátor buď přednastaví na pevno, po obnovení napětí vždycky dojde k vypnutí prvku, pokud svítilo světlo, spotřebič byl zapnut, tak po obnovení napájení bude vypnuta z hlediska bezpečnosti. Nebo nastavím chování tak, jak bylo před výpadkem.

Už opusťme toto téma. Kolik minut čekám než mi systém naběhne?
Jaromír Pávek, xComfort EATON
V našem případě to není řád sekund, ale minut. Když dojde ke komplexnímu nastartování do továrního systému, trvá nějakou dobu i připojení a ověření EATON serveru, tzn. u standardního bytu 5 minut, u velkého domu už 7 minut, a když to bude velký penzion, hotel, 450 účastníků, tak tam může systém startovat i 15 minut.
Více vašich otázek a následných odpovědí sledujte zde!
Archív videozáznamů EATON naleznete zde!
Dokumentaci xCOMFORT EATON lze prohledávat zde v redakční knihovně.PRACUJETE V OBORU?
CHCETE VĚDĚT VŠE O xCOMFORTu?
ZAŽÁDEJTE SI NÍŽE UVEDENÝM FORMULÁŘEM!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
xComfort EATON
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Po dvou letech jsme s kamerou zavítali na brněnský Stavební veletrh. Zajímalo nás, jaký bude zájem veřejnosti po tolika měsících izolace a také v době, kdy vzrůstá inflace. Pohledem na vystavovatele byl z oboru instalační elektrotechniky přítomen pouze EATON se svou systémovou instalací xComfort. Na veletržním stánku brněnského systémového integrátora ARI nás s tradičním nadšením přivítal Jaromír Pávek, produktový specialista této značky. Jaká byla poptávka po bezdrátové systémové elektroinstalaci xComfort?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933