Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

ABB: 100 let od ...

Víte, že je to právě 100 let, co byl vynalezen první jistič? Každý ví, co ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Může cobot nějak pomoci elektrikáři v práci? Cobot, robot ... to je přece otázka automatizovaných linek v průmyslu. Jenže robot je trošku něco jiného než cobot. Než zcela odkážeme coboty do jiných prostředí, zamysleme se, zda by nemohla být taková ...

SIEMENS: Nový řídicí systém SIMATIC S7-1200


Document Actions
SIEMENS: Nový řídicí systém SIMATIC S7-1200
Univerzálnost a efektivnost, spolu s velmi kompaktním provedením jsou hlavními přednostmi nového programovatelného mikro-PLC Simatic S7-1200 od společnosti Siemens, který lze využít pro široké spektrum aplikací. Čím se odlišuje od předchozích modelů a co nového dokáže nabídnout?
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 16.04.2010
reklama

Mikrosystém Simatic S7-1200 je nové modulární PLC určené k řešení menších automatizačních úloh. Ondřej Rakušan ze společnosti SIEMENS, nás na výstavě VOLTÍK 2010 informoval o podrobnostech ...

V porovnání s předchozím modelem S7-200 disponuje výkonnějším procesorem a větší kapacitou paměti dělitelnou podle potřeby na část pro program a část pro data. Mimo pracovní paměť, obsahuje i integrovanou nahrávací paměť, která je energeticky nezávislá a slouží například pro uložení programu. Velikost této paměti závisí na použitém typu CPU, avšak je možné ji rozšířit pomocí speciální karty typu MMC.
Pokud jde o komunikační rozhraní, tak Simatic S7-1200 má již integrované rozhraní PROFINET. Díky tomu, odpadá potřeba speciálního kabelu PC/PPI pro programování, což se promítá i do snížení pořizovacích nákladů.

Realizaci náročných úloh při řízení technologických zařízení usnadňují funkce čítání, měření, zpětnovazební regulace a řízení polohy i pohybu. Základní jednotky tak umožňují například čítat frekvenci až 100kHz na vysokorychlostních vstupech a generovat signál o frekvenci 100kHz na pulzních výstupech. Jistě potěší, že uvedené funkce jsou v automatu vestavěné jako standardní součást základního vybavení.

Panely Simatic HMI Basic
Jde o ovládací panely v krytí IP65, vybavené grafickým displejem o velikostech v rozmezí 4"-15". Disponují jak dotykovým displejem, tak funkčními klávesami i rozhraním PROFINET.

Simatic Step 7 Basic
Je softwarové prostředí určené k tvorbě uživatelských programů pro PLC a panely Simatic HMI Basic. Za velké plus lze považovat sloučení programování PLC a HMI do jednoho prostředí, takže odpadá nutnost definovat proměnné zvlášť. Také je dostupný SW WinCC Basic, který uživatelům nabízí řadu aplikačně orientovaných a intuitivně ovladatelných editorů pro usnadnění tvorby programů.

Závěrečný pohled
Dá se říci, že nové mikro-PLC Simatic S7-1200, spolu s ovládací panely HMI Basic a programovacím prostředím Simatic Step 7 Basic, tvoří efektivní víceúčelový komplet s přínosnými vlastnostmi a funkcemi, který lze dobře přizpůsobit požadavkům nejrůznějších automatizačních úloh a vytvořit tak velmi kompaktní řídicí systém.

Více informací si můžete pohodlně objednat níže přiloženým formulářem!

 
 

 

TEXT Z OBLASTÍ


FIREMNÍ TIPY
Rakouská pobočka OBO BETTERMANN začíná stavět další objekt! S heslem "Růst potřebuje prostor" startuje výstavba nového kancelářského, logistického a školicího centra v Gramatneusiedlu. Tam vzniká budoucí zázemí OBO Austria. Do konce roku bude nová budova OBO přístřeším pro zhruba třicet pracovníků značky. Do budoucna značka OBO zpevní svou dosavadní síť. A jaké je ohlédnutí za českou pobočkou? V květnu 2019 společnost OBO BETTERMANN oslavila na pražském ...
Pokud dnes uslyším Dubaj, představím si horko, písek a arabský svět. Jak může vypadat taková elektroinstalace v islámském podání? Chodí se někdo přezkušovat z vyhlášky 50? Co bezpečnost, hygiena a výdělky? A mnoho dalších otázek jsme měli před cestou do Arabských emirátů. Náš cíl byl staveniště mrakodrapu! Kdo staví šejkům mrakodrapy v Dubaji?
Kam se v budovách vyvíjí uplatnění vysokorychlostních dat optickými vlákny? Příchod elektroinstalačních podomítkových trubek Fraenkische se zabudovaným optickým vláknem se datoval dřív než známost standardů datových přenosů Industry 4.0. Trubky s označením FFKuS DATALIGHT se v českých e-shopech objevují, ale na běžných stavbách určitě ne. Jde o speciálku, říkají dataři, v běžném obydlí stačí spotřebiteli Wi-Fi. Jiná situace může ...
Repríza KNX výroční konference k 30. výročí KNX ve světě. Událostí prováděl Josef Kunc s Vítem Pivoňkou. Z programu této události očekávejte významné novinky pro všechny partnery KNX, jejich hodnocení a doporučování potencionálním zákazníkům, poznatky z vynikajícího projektu KNX systémové instalace, chyby v projektech a při jejich realizaci a předcházení jim, představení všech ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Reklama textem
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933