Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Jaké známe druhy ...

Pokud člověk není zrovna sám revizním technikem, může si pod pojmem revize ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Co chcete dnes sledovat?
Co má Elektrika připravovat prioritně?
Základy elektrotechniky
Recenze knih
O elektrotechnicích v praxi
Krátké zprávy
Videoreportáže
Živá vysílání
Historické souvislosti
Záznamy živých vysílání
Podcasty, audioverze
Článek o novinkách
Diskusní témata
Rozhovory
Osobní setkávání
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 106
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Nezřídka slyšíme, že to nemůže “kopat” když je to zem … a někteří víme, že jde o jakousi polopravdu. Skutečnost, že je vodič označen značkou uzemnění pro zkušeného elektrotechnika ještě nic neznamená, pokud nemá jistotu zapojení opačného konce vodiče ...

WAGO: Cloudový sběr dat z PLC systémů


Document Actions
WAGO: Cloudový sběr dat z PLC systémů
WAGO není pouze oblíbená krabicová WAGO svorka. WAGO se také zabývá automatizací budov a průmyslu. Nyní přichází s cloudem. Která z variant, lokální server nebo cloud, je výhodnější? Co se dá říci k často skloňované bezpečnosti? Pokud je řeč o cloudu, s tím je spojená konektivita. A pokud se bavíme o Internetu věcí, tak se proslýchá, že i ten potřebuje rychlá data. Ne všechna místa v České republice mají vůbec nějakou konektivitu, jak je na toto zařízení připraveno? Na tyto otázky jsme dostali odpovědi ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 11.07.2018


WAGO není pouze oblíbená krabicová WAGOsvorka. WAGO se také zabývá automatizací budov a průmyslu. Nyní přichází s cloudem.
Textový přepis rozhovoru:

Filip Cenefels, WAGO ČR
Technici obecně potřebují sbírat data z řídicích systémů, které z pravidla nejsou na jednom místě a je potřeba data sbírat a spravovat PLC, která jsou někde v terénu.

Která z variant, lokální server nebo cloud, je podle tebe výhodnější?
Filip Cenefels, WAGO ČR
Každá má svoje výhody, plusy a nevýhody. Vždy je potřeba na technikovi zvážit cenovou relaci, zda se pustit do lokálního velína nebo si řídící systém připojit k cloudovým službám a data si spravovat v internetové síti.

Co se dá říci k často skloňované bezpečnosti?
Filip Cenefels, WAGO ČR
Bezpečnost je jedním z hodně opěvovaných témat v oblasti IOT, Internet of things, je potřeba říct, že komunikace, která je stavebním prvkem cloudových služeb a komunikace mezi PLC a cloudem , stavební prvek nebo protokol se jmenuje MQTT a je to šifrovaný protokol. Data jsou automaticky šifrována. Navíc ještě existují možnosti v našem řídicím systému vytvořit např. VPN spojení, které vytvoří absolutně zašifrovaný komunikační tunel.

Na závěr mě zajímá, pokud se bavíme o cloudu, s tím je spojená konektivita. A pokud se bavíme o internetu věcí, tak se proslýchá, že i ten potřebuje vysokou konektivitu. Ne všechna místa v České republice mají vůbec nějakou konektivitu, jak je na toto zařízení připraveno?

Filip Cenefels, WAGO ČR
Naše PLC se zpravidla nejvíce používají Ethernetové procesory, tak je je možné připojovat klasickým metalickým kabelem. Nicméně je pravda, že ne v každém případě je konektivita možná a proto nabízíme i typ procesoru, který má na sobě integrovaný modem, 3G a je možné využít komunikační datové sítě providera.

Je nutné zmínit, že cloudové služby WAGO je možné testovat do konce letošního léta.POKUD PRACUJETE V OBORU,
máte možnost si zažádat o aktuální
papírový katalog PLC systémů WAGO

NÍŽE UVEDENÝM FORMULÁŘEM!

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

WAGO Elektro spol. s r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Řada páčkových svorek 221 má další praktický přírůstek! INLINE je část názvu, kterou si zapamatujeme v souvislosti s prostorovým uspořádáním spojovaných vodičů. Jde o průchozí svorku pro spojování průřezů do 4mm2. Dobře známá oranžová páčka opět zajišťuje rychlé otevření a uzavření klecové svorky, aniž bychom potřebovali jakýkoliv nástroj. S využitím adaptéru lze použít více svorek aretovaných pohromadě. Adaptér se svorkami lze připevňovat rozličnými způsoby. A co je samozřejmé, je možnost popisu a odhlehčení tahu spojovaných vodičů. Více popisuje výrobce zde ...
WAGO instalační krabicové svorky se staly již v minulosti žijící legendou. Princip klecové svorky, která zajišťuje neustále potřebný kontakt spoje, už za poslední desetiletí prorostl do dalších spojovacích systémů (pus-in, quickconnect ...), ovšem svému svému rozšíření vděčí "obyčejné" krabičkové instalační svorce. Ta díky rychlosti montáže, své dlouhodobé spolehlivosti při proudovém zatížení a bez nutnosti periodického dotahování, postupně vytlačuje různé předchozí způsoby spojování vodičů.
Výrobce populárních klecových svorek WAGO připravil sérii odborných webinářů. V jednotlivých vstupech jsou postupně zastoupeny všechny produktové segmenty, na které se výrobce zaměřuje. Instalační WAGO svorky a jejich příslušenství, kompletní přehled svorek, přehled příslušenství, novinky, nejčastější dotazy. Systém Lighting Management, představení připraveného řešení pro řízení osvětlení bez programování. Systém Energy Data Management, systém pro záznam a správu energetických dat bez nutnosti programování. Automatizace budov, představení portfolia produktů a řešení WAGO pro řízení v budovách. Vývojové prostředí e!COCKPIT, síťové proměnné, komunikace mezi PLC, využití síťových proměnných (network variables) přesměrování portů v e!COCKPIT jako jeden ze způsobů pro vzdálenou práci s PLC. Konkrétní data pořadů sledujte zde!
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933