Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

SOUTĚŽ: Kolik ...

Přestože se principy jištění a zatížení vodičů prezentují od ...

Svazkový držák ...

Uložit kabelové vedení na zeď je možné různými způsoby. Pokud ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 365
Bazar
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

WAGO: Cloudový sběr dat z PLC systémů


Document Actions
WAGO: Cloudový sběr dat z PLC systémů
WAGO není pouze oblíbená krabicová WAGO svorka. WAGO se také zabývá automatizací budov a průmyslu. Nyní přichází s cloudem. Která z variant, lokální server nebo cloud, je výhodnější? Co se dá říci k často skloňované bezpečnosti? Pokud je řeč o cloudu, s tím je spojená konektivita. A pokud se bavíme o Internetu věcí, tak se proslýchá, že i ten potřebuje rychlá data. Ne všechna místa v České republice mají vůbec nějakou konektivitu, jak je na toto zařízení připraveno? Na tyto otázky jsme dostali odpovědi ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 11.07.2018


WAGO není pouze oblíbená krabicová WAGOsvorka. WAGO se také zabývá automatizací budov a průmyslu. Nyní přichází s cloudem.
Textový přepis rozhovoru:

Filip Cenefels, WAGO ČR
Technici obecně potřebují sbírat data z řídicích systémů, které z pravidla nejsou na jednom místě a je potřeba data sbírat a spravovat PLC, která jsou někde v terénu.

Která z variant, lokální server nebo cloud, je podle tebe výhodnější?
Filip Cenefels, WAGO ČR
Každá má svoje výhody, plusy a nevýhody. Vždy je potřeba na technikovi zvážit cenovou relaci, zda se pustit do lokálního velína nebo si řídící systém připojit k cloudovým službám a data si spravovat v internetové síti.

Co se dá říci k často skloňované bezpečnosti?
Filip Cenefels, WAGO ČR
Bezpečnost je jedním z hodně opěvovaných témat v oblasti IOT, Internet of things, je potřeba říct, že komunikace, která je stavebním prvkem cloudových služeb a komunikace mezi PLC a cloudem , stavební prvek nebo protokol se jmenuje MQTT a je to šifrovaný protokol. Data jsou automaticky šifrována. Navíc ještě existují možnosti v našem řídicím systému vytvořit např. VPN spojení, které vytvoří absolutně zašifrovaný komunikační tunel.

Na závěr mě zajímá, pokud se bavíme o cloudu, s tím je spojená konektivita. A pokud se bavíme o internetu věcí, tak se proslýchá, že i ten potřebuje vysokou konektivitu. Ne všechna místa v České republice mají vůbec nějakou konektivitu, jak je na toto zařízení připraveno?

Filip Cenefels, WAGO ČR
Naše PLC se zpravidla nejvíce používají Ethernetové procesory, tak je je možné připojovat klasickým metalickým kabelem. Nicméně je pravda, že ne v každém případě je konektivita možná a proto nabízíme i typ procesoru, který má na sobě integrovaný modem, 3G a je možné využít komunikační datové sítě providera.

Je nutné zmínit, že cloudové služby WAGO je možné testovat do konce letošního léta.POKUD PRACUJETE V OBORU,
máte možnost si zažádat o aktuální
papírový katalog PLC systémů WAGO

NÍŽE UVEDENÝM FORMULÁŘEM!

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

WAGO Elektro spol. s r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
... jde o druhou generaci profesionálních, průmyslových napájecích zdrojů, které se pyšní největší účinností a funkcemi, které u běžných zdrojů nižší třídy nenalezneme. Zde se zabýváme tím, co tyto přístroje nesou navíc. Mají například široký rozsah vstupního napájení, proudový výstup je při 24V, je k dispozici 5A, 10A, 20A a 40A ... účinnost třífázového napájecího zdroje se pohybuje k hranici 96,3%. Co signalizuje na zdroji ledkový bargraf? Filip Cenefels ukazuje možnosti parametrizace vstupů a výstupů, možnosti nastavení zátěže, funkce při přetížení ... Více sledujte zde ...
V instalační elektrotechnice vévodí společnost WAGO s krabicovými svorkami, které vládnou světu. Tato značka má však velkou část portfólia v přístrojích do průmyslu. Letos přinesla nová řešení v podobě napájecího zdroje Pro 2. Ten splňuje současné a budoucí nároky neustále přibývajících technologií. Považte, odhahuje se, že již 24% strojů a systémů v německých společnostech je připojeno k internetu. A v roce 2022 bude digitalizace hrát významnou strategickou roli pro 72% strojírenských podniků. Co myslíte, jak tyto skutečnosti ovlivňují dnešní konstrukce napájecích zdrojů?
WAGO v příštích šesti týdnech každý čtvrtek odvysílá jeden díl online školení pro přihlášené účastníky. Pro vstup na webinář je nutná registrace, viz níže, protože přístup obdržíte před samotným začátkem události. Přinášíme přehled jednotlivých webinářů a témata v nich obsažená. Webináře budou probíhat na platformě Microsoft Teams.
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933