Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

Témata pokrývající všechny uvedené oblastí

Komentáře

Vyhrocená situace sjednocování cechů ČR

 • 27.08.2002
Vyhrocená situace sjednocování cechů ČR
Situace ve sjednocování našich celků se po materiálech, které jste společně s pozvánkou na 21. 8. dostali značně vyhrotila. Jednání 21. 8. se bohužel, z důvodů povodní nekonalo.

Bečov nabízí dočasné snížení cen!

 • 24.08.2002
Bečov nabízí dočasné snížení cen!
Výrobní družstvo Elektro Bečov nabízí přechodné snížení cen jimi vyráběných elektromateriálů....

Vylovte si materiál!

 • 12.08.2002
Vylovte si materiál!
Na výstavách, můžete často vidět utopený materiál v akváriích. Navíc ještě vodou probublává kyslík aby uspíšil korozi....

Sjednocování elektrikářů v Čechách, na Moravě a ve Slezsku?

 • 9.08.2002
Sjednocování elektrikářů v Čechách, na Moravě a ve Slezsku?
Co si pod pojmem "sjednocování" představit. Na tomto serveru jsem se to nedověděl. Někdo by se možná rád sjednotil, většina však mlčí. Proč se většina nechce sjednotit?

Jaké je to označení pancéřových trubek?

 • 8.08.2002
Jaké je to označení pancéřových trubek?
Už jste se někdy zamysleli, proč jsou zdánlivě nesmyslně označeny ocelové závitové trubky? Kdo to ví, nechť dál nečte. Článek je určen mladším kolegům, aby věděli, jak šel život.

Elektrotechnický parlament nabývá tvaru

 • 5.08.2002
Elektrotechnický parlament nabývá tvaru
Chcete vědět, kdo je ve hře? Chcete vědět, kdo bude v krajích prosazovat zájmy elektrotechniků? Seznam zástupců do odborné sekce HK ČR k 31.7.2002

Odhalený Kopos!

 • 30.07.2002
Odhalený Kopos!
Pohled pod pokličku Kopos Kolín. Mezitím, co spousta výrobců chrání svá výrobní tajemství, náš český výrobce plastových elektroinstalačních materiálů odkryl karty! Podívejte se jak se vyrábí v Kolíně!

Kolík nebo Schuko? Na vysvětlenou....

 • 29.07.2002
Kolík nebo Schuko? Na vysvětlenou....
Jak to vlastně bylo a je s chráněnými domovními zásuvkami? Vraťme se do historie, do doby, kdy se populace ještě nechránila před nebezpečným dotykem.

Opravdu pomůže spánek po obědě k vyššímu výkonu?

 • 24.07.2002
Opravdu pomůže spánek po obědě k vyššímu výkonu?
Když si půjdete po obědě na chvíli složit hlavu pomůže vám to? Samozřejmě je otázkou kde si onu hlavu skládat, ovšem něco na tom bude!

Chce Vergokan sám na český trh?

 • 23.07.2002
Chce Vergokan sám na český trh?
Opravdu chce vstoupit na český trh další producent kabelových lávek? Nebo se jedná pouze o průzkum trhu konkurencí?

Elektro....man?

 • 15.07.2002
Elektro....man?
... nová doba si žádá univerzální hráče. Tento je bojovník zvládá součastně několik šachových partií nad sebou....

SCHRACK: Druhý atomový turnaj 2002

 • 15.07.2002
SCHRACK: Druhý atomový turnaj 2002
Třetí ročník "atomového turnaje", kterou nedaleko jaderné elektrárny pořádá Schrack Energietechnik, dopadl lépe než loni... Kdo opět vyhrál?

Redakční svatba

 • 12.07.2002
Redakční svatba
Pár drobných pohledů na zákulisí Elektriky.cz. Kdo si koho vzal? Komu vlastně patří portál Elektrika.cz?

Nečekaná kontrola Fröschlu.

 • 11.07.2002
Nečekaná kontrola Fröschlu.
Navštívili jsme samotný mateřský úl německého velkoobchodu. Nezváni, nečekáni, ovšem velmi mile překvapeni místní ochotou k cizincům z Česka!

Nová pobočka Schracku v brněnské Slatině.

 • 9.07.2002
Nová pobočka Schracku v brněnské Slatině.
Víte kam se přesouvá k 22.7.2002 brněnský Schrack se svým skladem? Víte co zajímavého je jen pár metrů od nové provozovny?
FIREMNÍ TIPY
Co to znamená mít "úplnou profesní kvalifikaci" a jak to souvisí s různými pracemi v elektrotechnice? Jak najít a pochopit informace o úplných profesních kvalifikacích v elektrotechnice? Co potřebuji k získání ÚPK, například jako "Elektrikář – silnoproud"? Jaké pracovní kvalifikace získat a jaké zkoušky složit, pro ÚPK? Co to znamená v praxi, když mám úplnou profesní kvalifikaci? Jaké práce mohu dělat a jaké ne?
Přehled obsahu a souvisejících okolností jarních konferencí ve Šternberku a Ostravě. Účastníci se dozví přehled aktuálních technických norem s komentářem, o možnostech použití umělé inteligence v praktické elektrotechnice, o pracovně právních vztazích při zaměstnávání svých odborných kolegů, jak se dá legálně pracovat za hranicemi a třeba také o podrobnostech řádu prohlídek a ...
Miroslav Záloha připomíná definici pracovního úrazu. Zapomíná se, že zaměstnavatel má povinnost objasnit příčinu a okolnosti pracovního úrazu a vést dokumentaci o všech pracovních úrazech. Dozvídáme se, ve kterých odvětvích vznikají pracovní úrazy nejčastěji. A zajímavý pohled je na dlouhodobé statistiky, které ukazují, kdy k nim dochází a kdo je tou nejohroženější skupinou. S podrobnostmi se seznamte zde!
Mnoho z nás zajímá, jak budou v budoucnu vypadat noví "kvalifikovaní". Jaké úrovně dovedností jsou potřebné pro různé druhy prací v elektrotechnice a kolik typů kvalifikací v elektrotechnice existuje? Kde hledat informace o konkrétní práci v elektrotechnice? Co umět a jaké dovednosti znát, k získání kvalifikaci "Elektromechanik pro elektroenergetická rozvodná zařízení"? Hlavně, že se v tom vyznáme! Sledujte zde ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933