Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Předtuchy ...

Ačkoliv si každý prosinec vzájemně přejeme vše krásné a zdraví, minulý ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 408
Bazar
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Osobní nástroje

AGROLINE: Produktový katalog Radiální ventilátory Ferrari


Document Actions
AGROLINE: Produktový katalog Radiální ventilátory Ferrari
Technický sešit určený především těm, kteří navrhují vzduchotechniku objektu. Popisuje do detailních podrobností konstrukci. Jde o typ ventilátorů, který budeme zapojovat v čističkách obilí, sušárnách, obilních silech, posklizňových linkách, filtracích, cyklonech, u provzdušňovacích jehel, aktivním větrání, odprášení, nebo také v pneumatické dopravě. Jaké informace jsou určeny pro elektrotechnické konstruktéry a projektanty?
František Tuček, ze dne: 30.09.2020
reklama


Není vzduchotechnika jako vzduchotechnika. Mezi tím co očekáváme v domovní a řekněme průmyslové instalaci je opravdu rozdíl.Pokud vás oslovují zařízení do obytných prostor jako jsou kuchyně, koupelny nebo třeba toalety, pak tento technický sešit míří opravdu jinam.Pro více informací kliknout!


Otvíráme a listujeme ...
Na prvních sedmi stranách se dozvíme vše o společnost Elektrodesign a pak se dozvídáme potřebná technická data. Tedy jde o informace samozřejmě o celé soustavě. Nikoliv pouze o elektrickém připojení. Popravdě o elektrice se tam zase toho tolik nedozvíme, ostatně proč taky. Ventilátor má elektrický pohon jehož parametry jsou uvedeny a zapojení je jasné každé průměrné osobě znalé s vyšší kvalifikací. A tak následují opravdu pouze konstrukční technická data ...Co se tedy dozvíme za podrobnosti?
V úvodu každého typu je uvedeno, zda jde o pohony na přímo nebo pohony na řemen, k čemu jsou vhodné, popis konstrukce a její výroby. Typ motoru, jeho připojovací parametry, krytí IP, třída izolace, možnost/ nemožnost regulace frekvenčním měničem. Dozvíme se také které možnosti lze získat na rozdíl od dodávané defaultní verze po vyžádání. A samozřejmě pokud jde o ATEX provedení, pak informace k plynům, vodivému a nevodivému prachu. 

Výkon motoru, kategorie měření, kategorie energetické účinnosti, plynulá regulace otáček (frekvenční měnič), specifický poměr, celková účinnost, účinnost, výkon na hřídeli, průtok vzduchu, celkový tlak, otáčky za minutu. Rozměry v okótovaných náčrtcích, tabulka natočení spirální skříně, výběr montážního podstavce, parametry příruby na sání a na výtlaku, rozměry ventilátorů, doporučené izolátory chvění ...Nás především budou zajímat tyto uvedené proměnné: otáčky, příko, maximální proud při 400V, maximální průtok vzduchu, hladina akustického tlaku, hmotnost, moment setrvačnosti, charakteristiky na výtlaku.

A nakonec praktická pomůcka
F-Selektor, software pro výběr vhodného ventilátoru z poměrně velké nabídky určitě pomůže každému, kdo není výrobního portfolia tohoto dodavatele hlouběji znalý. Tento nástroj lze stáhnout ze stránek Elektrodesign a volně používat.

Tento katalog používá můj kolega projektant především proto, aby znal tvar a rozměry zařízení, kterému přiřazuje funkce v systému a navrhuje systém přívodního vedení.

Katalog již nelze veřejně prohlížet a prohledávat zde v redakční knihovně!

 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍFIREMNÍ TIPY
Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních pancéřových trubek se častěji používá sloveso protáhnout než vložit. Kdy tedy lze do trubky vedení vložit? Kdy takovou možnost využijeme? Opravdu jde o jednoduchý princip mechanismu? Musí to být cenově dostupné, snadné, rychlé, bez nutnosti použití nestandardních nástrojů. Pro použití v praxi je důležité také snadné pořízení u velkoobchodních distributorů. Který takové zboží nabízí?
Tým specialistů dceřinné společnosti RITTAL v Česku ve Zdibech u Prahy, připravil na první pololetí roku 2021 sérii odborných přednášek. Ty budete moci sledovat prostřednictvím veřejného webcastu vysílaného ze studia RITTAL prostřednictvím portálu Elektrika. Z témat můžete očekávat například: obráběcí centra BC a LC, praktická ukázka návrhu vhodné technologie chlazení rozvaděčů s programem Therm, venkovní rozvaděčové skříně a jejich klimatizace, monitorivání nejen IT systémů - systém CMC III, konfekcionování vodičů - poloautomaty a automat WT, chlazení okolním vzduchem (ventilátory, výměníky vzduch/vzduch, regulace) ... Plánovaná data pořadů sledujte v přehledu!
Telefonujeme do kolínského KOPOSu ohledně podrobností letošní nové krabice s označením KO180. Hovoříme s produktovým specialistou Jiřím Němečkem. Víme, že jde o zcela nový rozměr krabice tohoto typu. K čemu je tato krabice s upevněním do sádrokaronových příček používaná? Proč se používá pro nízkoenergetické stavby? Určitě dobrou zprávou je možnost montáže na hořlavé podklady. Ptáme se na podrobnosti samotné montáže. Co vše je součástí dodávky každého kusu? Jaké svorky pro spojování vodičů výrobce doporučuje? S jakým krytí IP můžeme ...
Největší tok odborných informací EATON se v roce 2020 odehrál na internetu. Produktoví specialisté si v krátkých blocích připravili nejen novinky v sortimentu značky, ale praktické informace pro návrh, projektování a také následnou revizní činnost. Čeho se obsah týkal? Proudové chrániče, rozvaděče, software Pavouk, UPS a zálohování, frekvenční startery, měniče, selektrivita jističů, nebo bezdrátová instalace xComfort ... Krátký přehled vzdělávacích a produktových webcastů EATON v roce 2020 naleznete v krátkém článku ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Máte z ploužení autem v městské dopravě či hledání místa k parkování stresové stavy? Neholdujete motorkám a jízdu na kole spojujete s námahou, pocením a nutným převlékáním? Elektrická kola eliminují nevýhody klasických kol a stávají se novým fenoménem v dopravě ...
Pokud vaše pracovní náplň spadá do oblasti energetiky, nebo se jen zajímáte o přístroje či služby pro vn/vvn, mohl by vás zaujmout sortiment české společnosti IVEP, obzvláště pak nové kompaktní odpojovače určené právě pro vysoké a velmi vysoké napětí ...
Znáte společnost HENNLICH INDUSTRIETECHNIK? V tomto článku máme zaostřeno na jejich divizi LIN-TECH, zabývající se produkty pro průmyslové stroje a zařízení, konkrétně na sortiment energetických řetězů IGUS a vysoce flexibilních kabelů CHAINFLEX ...
Jste revizní technik a poohlížíte se po vhodném měřícím přístroji, jenž by více zefektivnil vaši práci a ušetřil cenný čas? REVEXprofi je zajímavý přístroj, který získal již několik ocenění. Je určen ke kontrolám a revizím elektrických spotřebičů a pracovních strojů dle ČSN 331610 a ČSN EN 60204-1.
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933