Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Populární 60. ...

Oblíbená konference elektrotechniků, která se v posledních letech konala v ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 981
Bazar
Osobní nástroje

SCHRACK: Amparo – řešení jistících a spínacích prvků pro řadovou zástavbu


Document Actions
SCHRACK: Amparo – řešení jistících a spínacích prvků pro řadovou zástavbu
Společnost Schrack Technik představila novou produktovou řadu Amparo složenou z komponent jistících a spínacích prvků včetně příslušenství. Naleznete zde jističe, proudové chrániče a kombinované přístroje s certifikátem VDE a s českým návodem. Komponenty se vyznačují ergonomickým designem a poskytují maximální bezpečnost s minimem tepelných ztrát. Bližší informace o nové produktové řadě se dozvíte v tomto článku.
Komerční sdělení, ze dne: 16.10.2014


V domovní zástavbě, bytových jednotkách a domech naleznete nepřeberné množství nejrůznějších inženýrských a technologických sítí a rozvodů. Není nutné zdůrazňovat, že veškeré a nejen elektroinstalační rozvody u objektů musí být v souladu s obecně platnými předpisy a po samotné instalaci musí být řádně proměřeny a předány společně s měřicím protokolem či revizní zprávou.


Například Stavební zákon osvětluje význam samotného provádění elektrické sítě a určuje jednotlivé typy použitých výrobků. Vše se zkoumá z pohledu bezpečnosti, stability, ochrany zdraví a prostředí.

Každého asi napadne, že je nutné dodržovat základní pravidla ochrany před úrazem elektrickým proudem. K tomu musí být uzpůsobeny i jednotlivé prvky celé elektroinstalace. Vše popisuje řada norem ČSN 33 2000.

V elektrických sítích musíme počítat s možností výskytu poruch, které mohou být zapříčiněny stárnutím materiálu, atmosférickými vlivy, špatnou funkcí některých řídicích prvků nebo chybným zásahem člověka. Instalaci musí provádět vyškolený pracovník s řádnými osvědčeními.

Zkraty jsou nejčastější poruchou v elektrickém rozvodu. Nabývají hodnot až desetinásobně vyšších, než jsou jmenovité proudy a působí jak na vodiče, tak na konstrukční prvky připojených v síti a jsou nebezpečné tepelným namáháním vodiče i jeho izolace. Proto je vhodné sledovat u jednotlivých komponent všechny technické parametry.

Součástí každé elektroinstalace rodinného domu jsou rozvaděče nízkého napětí. Vyrábějí se v různém provedení, velikostech,  s různým  počtem  polí  a s různým způsobem umístění.

AMPARO…
Amparo představuje produktovou řadu složenou z komponent jistících a spínacích prvků včetně příslušenství. Prvky jsou určeny pro domovní a bytovou zástavbu a splňují vše, co bylo zmíněno v předchozích odstavcích. Pomocí komponent Amparo můžete vybudovat plně funkční a bezpečnou elektroinstalaci, která může být základem pro pozdější rozšíření o prvky inteligentního bydlení (Schrack at home).


Paleta produktů Amparo je skutečně široká. Naleznete zde jističe, proudové chrániče a kombinované přístroje s certifikátem VDE a českým návodem. Vypínače, impulzní a instalační relé včetně instalačních stykačů – to jsou další přístroje pro řadovou zástavbu Amparo pro řešení nejrůznějších typů spínání a ovládání. Signální a povelové prvky společně se schodišťovými automaty uzavírají základní produktové spektrum Amparo.
 
Příslušenství v podobě pomocných kontaktů, připojovacích lišt výrazným způsobem zjednodušují instalaci a přinášejí úsporu nákladů. Komponenty se vyznačují ergonomickým designem a poskytují maximální bezpečnost s minimem tepelných ztrát. Stykače a signální LED diody v provedení pro řadovou zástavbu doplňují sortiment Amparo.


POKUD PRACUJETE V OBORU,
zažádejte si o bezplatné zaslání papírového katalogu
Amparo společnosti Schrack Technik

NÍŽE UVEDENÝM FORMULÁŘEM!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
Schrack Technik spol. s r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933