Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Efektivní ...

Jste projektant silnoproudu/slaboproudu a dokumentaci zpracováváte pouze pomocí ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 990
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

Katalog svítidel ELKOVO Čepelík 2020/21


Document Actions
Katalog svítidel ELKOVO Čepelík 2020/21
Přehled výrobního portfólia výrobní společnosti osvětlovacích těles do různých prostředí. Nahlédněme krátce do katalogu. Značka existuje již od roku 1990 a disponuje širokým strojním parkem, který umožňuje vysokou flexibilitu. Pro představu vysekávací lis FinnPower, laserové řezací zařízení s vláknovým laserem, ohraňovací lisy Amada, Durma, ESP, bodové svářečky Tecna, Jesva, osazovací automat na LED Autotronic, lakovna, fotometrická laboratoř. Co katalog prozrazuje dál?
Jiří Macháček, ze dne: 3.11.2021
reklama


Na popud mých kolegů otvírám tříjazyčné provedení katalogu svítidel ELKOVO Čepelík. Přiznám se, že výrobců mřížkoviny je tolik, že pomalu ztrácím přehled. Ve společnosti, kde pracuji, většinou následujeme požadavek projektu nebo investora a já jsem na pozici upřesňování sortimentu před realizací. Takové malé oddělení přípravy montáže. Proto mi prochází desítky katalogů a dokumentací různých výrobců. Ovšem u tohoto výrobce nejde jen o tento typ svítidla.
Uvedl jsem tříjazyčné provedení. I když je to spíš méně přehledné a oči mi stále sklouzávají k tomu, abych korekturoval překlad. Ale nejde o pravidelný překlad. Chápu, že v dnešní době vydávat stejný obsah ve třech provedeních není zrovna jednoduché. Pokusil jsem se najít všechny typy vyráběných svítidel, ale základní přehled je rozdělen jinak ...

Do jakých prostředí míří svítidla ELKOVO?
  • Kanceláře, školy, obchody
  • Designová svítidla
  • Sportoviště
  • Ordinace, zubní ordinace
  • Čisté prostory a nemocnice
  • PrůmyslPro více informací kliknout!

Jak jsou provedeny detaily katalogu?
Především uvedu, že orientace je opravdu jiná než bych čekal. Nalistujeme kapitolu příslušného prostředí. Nalezneme přehled vyráběných typů právě pro daný případ. Velkým písmem název typu svítidla s malým šedým popisem. Z toho textíku a malého náhledového obrázku identifikujeme svítidlo a nalistujeme číslo stránky uvedené v kroužku.

V detailu produktu nalezneme název a v jedné větě popis. Následuje řádek piktogramů, jehož význam si musíme nejdříve nastudovat (důležitá strana číslo 132). Obrázek, s dalším, širším popisem, ve které se stále opakuje stejná informace o použitých světelných zdrojích. A okótované perokresby, tabulka technických parametrů, které jsou pro nás techniky užitečné.

Za povšimnutí stojí český sloupec "LED Theory". Technik, ještě neznalý všech souvislostí se dozví základní informace o LED zdrojích světla.V katalogu je uvedeno mnoho různých textů. Nevím, zda chtěl autor, aby text někdo četl nebo pouze potřeboval vyplnit prostor. Bohužel pokud zvolil tříjazyčný formát (i když reference jsou ve čtvrtém francouzském jazyce) , nemohl použít LOREM YPSUM, protože se to pak nedá přeložit do dvou dalších jazykových mutací. Pokud jde o katalog jehož příjemci jsme my technici, pak věta "Elegantní závěsná svítidla, která zaujmou svým moderním designem ...", je totálně zdrcující. Celé provedení je rozporuplné, chaotické úsporné. Evidentně se šetřilo, jak obrázky, tak smysluplným textem. Mám za to, že především designová svítidla potřebují zcela jiné provedení prezentačního materiálu.

Ovšem popis tohoto provedení technického sešitu nevypovídá o kvalitě produktů a obchodního servisu. 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKTFIREMNÍ TIPY
Závěrečná publikace předchozích osmi barevně odlišených tématických dílů je hubená, stručná, ovšem prakticky doplňující. Objevíme stupně ochrany krytem elektrických zařízení dle ČSN EN 60 529, krytí IP ... vnější vlivy ... stručný seznam vnějších vlivů ... prostory normální ... prostory nebezpečné ... prostory zvlášť nebezpečné ... příklady prostorů, pro které není nutno určovat vnější vlivy ... vzor protokolu o určení vnějších vlivů vypracovaný odbornou komisí ...orientační porovnání prostředí a vnějších vlivů ... prostředí a elektrická zařízení (ČSN 33 0300) ... hořlavé podklady ... značky na svítidlech ...značení tras podzemního vedení ... barevné značení fólií ...
Na výstavě Světlo v architektuře 2010 představila firma WILLIAMS originální řadu svítidel OCCHIO. Jedná se o zajímavě řešený modulární osvětlovací systém, který nabízí uživateli velké množství možných kombinací a způsobů pro kreativní řešení osvětlení ...
Sortiment energeticky úsporných světelných zdrojů zažil po "pádu" klasických žárovek nebývalý rozvoj a neustále je rozšiřován. Velkých změn doznaly jak variabilita tvarů, tak i účinnost a délka životnosti. Pojďme se podívat, co na to přední výrobce světelných zdrojů, společnost OSRAM ...
Zajímavé záznamové zařízení představila na brněnském strojírenském veletrhu 2010 společnost TR instruments. Pokud exportujete své zboží a zajímá vás, jak bylo po čas transportu se zbožím zacházeno, máte možnost využít speciálního záznamníku.
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Univerzálnost a efektivnost, spolu s velmi kompaktním provedením jsou hlavními přednostmi nového programovatelného mikro-PLC Simatic S7-1200 od společnosti Siemens, který lze využít pro široké spektrum aplikací. Čím se odlišuje od předchozích modelů a co nového dokáže nabídnout?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933