Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

Témata pokrývající všechny uvedené oblastí

Normalizace

Evropský výbor pro normalizaci (CEN)

  • 19.11.2002
Evropský výbor pro normalizaci (CEN)
(19.) Co to je CEN? Kdo jsou členové CEN? Které státy čekají na přijetí za člena? Tyto informace by měl znát každý, který chce normám rozumět.

Mezinárodní elektrotechnická komise (IEC)

  • 14.11.2002
Mezinárodní elektrotechnická komise (IEC)
(18.) Jaká je činnost komise IEC? S kým tato organizace spolupracuje? Kolik má členů? A jak je to s členstvím a hlasováním? Tyto informace by měl znát každý, který chce normám rozumět.

Převzetí normy překladem, převzetí originálem...

  • 16.09.2002
Převzetí normy překladem, převzetí originálem...
(16.) Co obsahuje převzatá norma? Co obsahuje norma převzatá originálem? Seriál o vzniku norem, jejich tvorbě, významu a principu. Tyto informace by měl znát každý, který chce normám rozumět.

Přejímání evropských a mezinárodních norem.

  • 21.08.2002
Přejímání evropských a mezinárodních norem.
(15.) Co je to EN norma? Jakými způsoby se přejímají normy? Co se vlastně rozumí pojmem "převzetí" normy? Seriál o vzniku norem, jejich tvorbě, významu a principu. Tyto informace by měl znát každý, který chce normám rozumět.

Obecné zásady pro stavbu, členění a úpravu českých technických norem (ČSN)

  • 13.08.2002
Obecné zásady pro stavbu, členění a úpravu českých technických norem (ČSN)
(14.) Tušíte podle jakých kritérií se má tvořit ČSN? Jak tedy má vypadat ČSN? Co má obsahovat? Seriál o vzniku norem, jejich tvorbě, významu a principu. Tyto informace by měl znát každý, který chce normám rozumět.

Když normu nevytvoříme sami, musíme ji převzít!

  • 2.08.2002
Když normu nevytvoříme sami, musíme ji převzít!
(13.) Jak je to s tvorbou norem v Česku? Víte kdo může podat návrh na zpracování normy? Nelíbí se vám některá norma? Co vám brání k prostudování cizích norem? Tyto informace by měl znát každý, který chce normám rozumět.

Podmínky tvorby a vydávání norem

  • 10.07.2002
Podmínky tvorby a vydávání norem
(12.) Víte jaké podmínky musí být splněny aby se mohly normy tvořit a následně schválit a vydat? Tyto informace by měl znát každý, který chce normám rozumět.

Zabezpečení tvorby norem

  • 26.06.2002
Zabezpečení tvorby norem
(11.) Kdo je pověřen tvorbou norem? Kdo hradí náklady na tvorbu norem? Jaký je postih za neoprávněné šíření norem? Tyto informace by měl znát každý, který chce normám rozumět.

Charakteristika české technické normy ....

  • 17.06.2002
Charakteristika české technické normy ....
(10.) .... a pojem harmonizovaná česká technická norma. Jak je to tedy se závazností ČSN? Když nejsou závazné, tak co tedy? Tyto informace by měl znát každý, který chce normám rozumět.

Právní úprava národní technické normalizace

  • 12.06.2002
Právní úprava národní technické normalizace
(9.) O čem je zákon č.22/1997 Sb. a zákon č.59/1998 Sb.? Tyto informace by měl znát každý, který chce normám rozumět.

Služby ČSNI a věstník ČSNI

  • 6.06.2002
Služby ČSNI a věstník ČSNI
(8.) Kam na normy? Lze si je půjčit? O čem se dočtete ve věstníku ČSNI? Tyto informace by měl znát každý, který chce normám rozumět.

Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví (ÚNMZ)

  • 22.05.2002
Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví (ÚNMZ)
(7.) Seriál o vzniku norem, jejich tvorbě, významu a principu. Tyto informace by měl znát každý, který chce normám rozumět.

Československá (česká) normalizace po roce 1989

  • 16.05.2002
Československá (česká) normalizace po roce 1989
(6.) Seriál o vzniku norem, jejich tvorbě, významu a principu. Tyto informace by měl znát každý, který chce normám rozumět.

Československá a mezinárodní normalizace do roku 1945

  • 30.04.2002
Československá a mezinárodní normalizace do roku 1945
(4.) Seriál o vzniku norem, jejich tvorbě, významu a principu. Tyto informace by měl znát každý, který chce normám rozumět.
FIREMNÍ TIPY
Informační sešit je určen pro elektrotechniky. Při projektování elektrických instalací je klíčové zajistit ochranu proti požáru, a to prostřednictvím tří hlavních cílů. Zachování požárních úseků, zabezpečení únikových cest a zachování funkčnosti. Tušíte, jaké systémy přepážek mohou účinně zabránit šíření ohně mezi jednotlivými úseky? Jakými metodami lze zajistit bezpečnost únikových cest v případě požáru? Sledujte krátký pohled na tento katalog OBO ...
V přednášce na konferenci SOLID Team se Miroslav Záloha ze SUIP zmínil také o nutnosti a významu technické dokumentace při revizích. Přestože jsou běžné argumenty o ztrátě nebo zastarání dokumentace, zdůraznil, že legislativa, vládní nařízení a provozní bezpečnostní předpisy, jasně stanovují povinnost udržování a aktualizace technické dokumentace. Připomněl význam dokumentace pro správné provedení revize. Hlavním bodem bylo, že revizní technik musí nejen ... Více sledujte zde!
Katalog "Rozvodnicové a rozvaděčové skříně DI01-2024-CZ" od OEZ detailně popisuje různé typy skříní pro bytové, domovní a průmyslové aplikace. Obsahuje specifikace, montážní instrukce, obsah balení a příslušenství pro skříně DistriTon (oceloplastové, oceloplechové a plastové), DistriSet (pro domovní a infrastrukturní aplikace) a DistriBox (pro průmyslové aplikace). Nabízí také informace o systémech přípojnic a náhradních dílech, včetně technické podpory a servisních služeb.
S novými teleskopickými jímači je instalace jednodušší, rychlejší a dostupnější. Jímače, navržené pro snadný transport a snadnou montáž, přinášejí změnu postupů pro montéry všude. S teleskopickými jimači může jedna osoba bez problémů převézt a nainstalovat vše potřebné v jakémkoliv vozidle. Přečtěte si nebo sledujte v instruktážním videu, jak může tato novinka může zjednodušit práci na střechách ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
V současné době platí povinnost nechat certifikovat každý rozvaděč, ať už se jedná o malou rozvodnici s jedním modulem nebo velký průmyslový rozvaděč. Neustálým bodem diskuzí mezi odbornou veřejností je pak spor o této povinnosti u malých domovních rozvaděčů, které se prakticky skládají z již certifikovaných komponentů. Přeptali jsme se tedy přímo konkrétních řemeslníků, jaký je jejich názor ...
Tajemství rychlé práce i tak zručného elektrikáře. Zručnost není pouze otázkou hbitých prstů, ale také dostatečných vědomostí, co a kdy použít za nástroj. Například odizolovací nářadí Quickstrip, nářadí k upevnění krycích dutinek pro laněné vodiče ...
Častou negativní zkušenost mají (nejen) elektrotechnici z přístupu stavebních úřadů. Nejedná se tentokrát o problém "tvrdohlavosti" úřadu, ale naopak o přílišnou benevolentnost, hraničící až s ignorací zákonných vyhlášek a nařízení. Zajímali jsme se tedy o zkušenosti se stavebními úřady a pohled odborníků na danou problematiku ...
Proudové chrániče prakticky (archivní premiéra). Sledujte, nebo si jen poslechněte premiéru archivního záznamu přednášky Jana Krejčího z posledních Odborných seminářů OEZ 2019, kdy jsme se měli možnost setkávat osobně. Co v této dobře připravené přednášce zaznělo? Jaké typy proudových chráničů používáme? Jak souvisí nasazení proudových chráničů s ČSN, které vstoupily v platnost v roce 2018. Popis a důvody nasazení více chráničů v rodinném domě a dozvíme se také o ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikou



Panacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933