Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Výraz nulování se u mladých už nechytil a my starší, možná někteří z nás, to chápou spíše jako zločin proti lidskosti, než ochranu před nebezpečným dotykem. Ano, v určité době šlo o jediný způsob jak vytvořit alespoň nějaké bezpečí. Ale dnes? V době ...
  • Téma fotovoltaických elektráren (FVE) jiným pohledem. Od projektování, instalace, přes revize až po bezpečnostní aspekty, včetně ochrany před bleskem a požární bezpečnosti. Diskutuje různé aspekty související s výrobou, instalací a udržováním FVE ...

Čím prolomit mrazivé ticho kanceláře


Document Actions
Čím prolomit mrazivé ticho kanceláře
Ruší vás kecy kolegů? Nedokážete se soustředit, děláte chyby? To zřejmě nebude optimální pracovní prostředí. Budete se divit, ale řešením je správně zvolená hudební kulisa. Snižte stres v kanceláři a zlepšete pracovní výsledky správnou hudební kulisou! Tedy pokud nemáte v oblibě v uších špunty proti hluku nebo populární sluchátka Otíka Rákosníka, závozníka z filmu Vesničko má, středisková. Ale vycházejme z toho, že ani jedna varianta není v praxi použitelná. Jak s Dexonem takovou situaci řešit?
Komerční sdělení, ze dne: 29.06.2023
Ozvučením od českého výrobce Dexon, hudbou na pozadí, vytvořte příjemnou atmosféru na pracovišti. Zaměstnanci se budou lépe cítit a budou mít méně stresu. Kancelářský hluk bude méně obtěžovat. Řeč kolegů vás již nebude tolik rušit, protože hudební podkres jej bude fyzicky maskovat. A tak zaměstnanci dosáhnou lepších pracovních výsledků.
Pomineme-li evakuační rozhlas, který v administrativních budovách bývá také vyžadován, a který Dexon také navrhuje i dodává, je vhodné ozvučení provést ve formě stropních reproduktorů. Zapadá lépe do interiéru a je, do jisté míry, nezávislé na pozicích nábytku. Elektricky je zvolen tzv. 100V rozvod, který snadno zapojujete paralelně a je škálovatelný. Konkrétně jde o reproduktory RPT 110, nebo RPT 122. Pokud není k dispozici podhledový strop, volí se nástěnné modely SP 412 nebo SP 512, opět 100V a s instalační konzolou.Buzení může být dvojího typu. Konzervativnější firmy zvolí rozhlasovou ústřednu JPA 1186, která přehrává jak mp3 soubory, umí internetová rádia, Bluetooth i Spotify, Tune-In a další. Ty modernější firmy, ale zvolí zcela automatizované řešení – technologii IP Audio. Pořídí pouze koncový zesilovač JPM 1184IP, připojí jej do sítě a vše naplánuje v aplikaci. Nikdo se o ozvučení nemusí starat, ozvučení se plánuje zcela automaticky, umí být napojeno na výrobu i EPS a má mnoho dalších výhod.

Jaké další výhody přináší takové ozvučení, se dočtete na této speciální stránce!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 14)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

DEXON CZECH s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Stačí jedna rozhlasová ústředna, která zvládá 6 kanálů. Jak ozvučit firmu, kde výroba potřebuje jiný rytmus než kanceláře? Co když wellness centrum potřebuje uklidňující melodii v odpočívárně, ale energickou v posilovně? A restaurace, kde hosté chtějí slyšet živou hudbu, zatímco personál potřebuje informace o provozu? Jak jednoduše ovládat hudbu v různých zónách podle potřeby? Je možné vzdáleně streamovat hudbu do maticové rozhlasové ústředny Dexon JPA 6240 z chytrého telefonu?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933