Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Úvaha: Zásuvky ...

Elektrická zásuvka může vypadat jednoduše, ale skrývá v sobě mnoho ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Malé, krátké ohlednutí za tím, jak jsme nedávno uvažovali jištění. Jaký byl hlavní účel jistících přístrojů ve vztahu k elektrickým zařízením? Jaký princip byl užíván v tavných pojistkách pro přerušení proudového okruhu? Jaké byly hlavní výhody a ...

Wago v Boskovicích monitoruje a řídí hráz


Document Actions
Wago v Boskovicích monitoruje a řídí hráz
Podívejte se jak technologie WAGO řídí cestu vody! Od úpraven vody po ultrafiltrace, jak sbírá data pro lepší správu vodních zdrojů, jak se překonala výzva ultrafiltrace a nanofiltrace. Řešení je kompaktní, jednoduché a spolehlivé. Jak to funguje? Voda se nesmí zastavit! Jak WAGO udržuje vodu v pohybu? Krátký příběh realizátora zakázky sledujte v tomto videozáznamu!
Komerční sdělení, ze dne: 29.07.2023


Značka Wago skutečně není pouze o svorkách! Její velká část se týká průmyslové automatizace. Zde uvádíme jeden z několika příkladů, kde jednotky Wago našly uplatnění na Vodním díle!

--- Přepis mluveného slova ---

Tomáš Přecechtěl, 4 Control
Provádíme čistírny odpadních vod, úpravny vody, vodojemy a nyní v podstatě i řízení přehrady. Wago nám běhá na všech úpravnách vod, nyní jsme ho aplikovali i na ultrafiltrace, nanofiltrace a pro nás je Wago prostě voda. Tudíž Wago zde byla prostě jasná volba. 

Hlavním požadavkem, který byl, byl průmyslový systém, jeho robustnost a rozšířitelnost. Wago je zde ve třech částech, a to v domku hrázného jako hlavní řídící jednotka a pak jsou dvě další řídící jednotky, a to ve věži a ve spodních výpustech. Dohromady to tvoří jeden ucelený systém, který sbírá data pro centrální dispečink Povodí Moravy. Ve spolupráci se společností Wago jsme vytvořili kompaktní malou stanici pro řízení upraven vod. Díky tomu jsme aplikovali tuto jednotku i na přítoky do hráze Boskovice, na které se při realizaci díla zapomnělo a našlo se řešení, díky kterému komunikuje s centrálním dispečinkem.

Jedna z výhod systému Wago je kompaktnost, jak vidíte v rozvaděči za mnou. Je malý, jednoduchý, dobře se skládá do sebe, volně rozšířitelný a maximálně spolehlivý, takže se pro tyto aplikace hodí nejvíc. Z hlediska servisu je pro nás nejdůležitější spolehlivost a aby byl zajištěný trvalý provoz vodáren a provoz vody, protože voda se nesmí zastavit, proto používáme systém Wago.


Více videozáznamů WAGO naleznete zde!
Více technické dokumentace WAGO zde v redakční knihovně!






 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

WAGO Elektro spol. s r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Varhany a WAGO? Moc to k sobě na první pohled nesedí ... V Krnově, centru tradičního varhanářství, působí Robert Ponča, odborník na varhany. Když historické varhany v Rudolfinu potřebovaly rekonstrukci, byl Robert na řadě. Pro řízení systému varhan použil technologie WAGO. A rozsáhlou rekonstrukcí obnovil jejich funkčnost. Po dokončení varhany začaly rezonovat s precizností a kvalitou. Robertova práce potvrdila jeho postavení v oboru a pro nás elektrikáře také to, že WAGO není jen Wagosvorka ...
WAGO, značka nesoucí symbol rychlého a spolehlivého spojení, přichází s další zajímavou alternativou. V tomto případě jde o úkrok zpět pro vytvoření efektivnější varianty předchozího modelu. V loňském roce byla představena úzká svorka inline, u které se vnitřní klec otvírala páčkou. Letošní verze má sice shodnou funkci, ale po konstrukčním odstranění páčkového mechanismuje jsou rozměry menší. Vodič se pro spojení pouze zasouvá a pro případné vysunutí se použije již léta známá metoda uvolnění ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikou



Panacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933