Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Když si starší pár pořídil fotovoltaickou elektrárnu na základě slibů obchodníka, netušil, jaké problémy je čekají. Po výpadku elektřiny v obci zjistili, že jejich investice nefunguje tak, jak očekávali. Co způsobilo, že jejich FVE nebyla schopna ...

RECENZE: Vnější ochrana před bleskem OBO


Document Actions
RECENZE: Vnější ochrana před bleskem OBO
V katalogu OBO Bettermann nabízí přehled o produktech a systémech vnější ochrany před bleskem. Nacházíme tu informace o jímacích zařízeních, přepěťových ochranách, systémech pro uzemnění a vyrovnání potenciálů, i o tom, jaké normy a certifikace splňují. Nespornou výhodou tohoto dodavatele je technická podpora, nejen digitální na internetu, ale i osobní na školeních nebo konzultacích. Krátký pohled na tento sešit uvádím zde ...
Slávek Patera, ze dne: 9.05.2024


OBO je jedním z renomovaných dodavatelů systémů ochran před bleskem a sortiment, který vyrábí v Německu se samozřejmě dodává i k nám. Tento fakt samozřejmě neznamená, že se o sortiment někdo bude zajímat. S kvalitou a cenou musí dodavatel také přijít se správnou technickou podporou. Tím myslím automaticky nepředpokládat, že se všichni dovtípíme souvislosti. A prvním krokem je popis v katalogu.


Pro více informací kliknout!


Co nalezneme v obsahu?
 • Příslušenství vnější ochrany před bleskem
 • Ochranná a oddělovací jiskřiště
 • Spojovací a připojovací svorky
 • Spojovací a rozpojovací svorky
 • Střešní držáky vodičů a držáky vedení
  Držák vedení. Střešní držák vodiče.
 • Jímací zařízení a jímací stožáry
  Izolovaná jímací zařízení. Jímací zařízení. Jímací stožáry.
 • Materiál pro svody
  Materiál pro svody. Příslušenství. Ochranná a oddělovací jiskřiště. Spojovací a připojovací materiál. Spojovací a rozpojovací svorky. Spojovací a připojovací svorky. Držáky vedení. Materiál pro svody.
 • Systém OBO isCon
  Příslušenství pro svody isCon. Svody isCon.
 • Pomůcky pro projektování
  Pomůcky pro projektování OBO Construct. Příručka ochrany před bleskem. Podpora a informace z první ruky. Škody v důsledku přepětí. Ekonomické následky škod způsobených bleskem a přepětím. Normy v oblasti ochrany před bleskem a přepětím. Postupné snižování přepětí pomocí zón bleskové ochrany. Správný výběr zařízení přepěťové ochrany. BET – testovací středisko ochrany před bleskem, elektrotechniky a nosných systémů. Certifikace. Druhy impulzů a jejich charakteristika.
 • Rejstříky
  Seznam podle typů. Číselný seznam. Abecední rejstřík. Vysvětlení piktogramů. Zkušební značky.Jaké nalezneme podrobnosti?
Každý produkt je jasně identifikován názvem a typem, modelovým číslem, má uvedeny klíčové technické parametry, rozměry, materiál, jmenovitou velikost, průřez, maximální ochrannou úroveň. Popisují se funkce a vlastnosti, odolnost proti vn, bezpečnostní prvky proti dotykovému napětí, mechanická ochrana. Vysvětlení použití produktů. Návod k montáži a instalaci s příklady a doporučeními. Příslušenství. Vizuální zobrazení produktů, včetně schémat zapojení nebo montáže.
Jeden z mých kolegů ve slabé chvilce řekl, že "vše, co potřebuje, najde na internetu". Asi za půl hodiny přiznal, že to asi nebude tak zcela ... to po tom, co se snažil dohledat funkci jiného výrobce v jeho technickém katalogu, generované v reálném čase pomocí ai ...:-) A tak ať žije digitalizace, sám ji využívám denně, ale osobní kontakt je stále neocenitelný!Na závěr nutno dodat, že OBO nejen, že pořádá vlastní odborné semináře, nikoliv pouze bezduché prezentace produktů, ale na tento segment mají i odborníka, který konzultuje některé ne přímo jasné specifikace. Což je při výběru "partnera" v oblasti ochrany před bleskem pro nás rozhodující!


POKUD PRACUJETE V OBORU,
máte možnost si tento sešit nechat bezplatně zaslat
NÍŽE UVEDENÝM FORMULÁŘEM!

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

OBO BETTERMANN s. r. o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Navrhujete a přemýšlíte: Jak nainstalovat elektrické a datové porty pod kancelářskými stoly? Jak zapojit datové a multimediální porty do konferenčních stolů? Kde umístit výklopné zásuvky v hotelových pokojích? Jak přidat zásuvky a datové porty do poslucháren a knihoven? Kde je nejlepší místo pro zásuvky a datové porty v pacientských pokojích a operačních sálech? Jak instalovat informační kiosky s elektrikou a datovými porty? Jak připojit stroje a monitorovací systémy na výrobních linkách? Sledujte tuto malou recenzi k inspirativnímu katalogu ...
Konečně technický sešit, do kterého je radost pohledět! Nezabývá se jen neustálými novinkami, ale tím základním! Jak všechny ty nové věci upevnit. A samozřejmě zase dle nějakých pravidel, norem a s pohledem na strávený čas a investované peníze. Možná to není "cool" téma pro obchodníky, ale pro nás, kteří to vše realizují na stavbách, jde o důležitý sortiment!
Podívejme se krátce na katalog rozdělený do několika kapitol systému pro zachování funkčnosti v náročných podmínkách, jako jsou například prostředí s požadavky na vysokou požární odolnost. Jak je tento informační materiál zpracovává, jaké detaily v něm nalezneme, popisuji v tomto článku ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933