Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

Kdo skutečně zaplatí elektrikářovu chybu?


Document Actions
Kdo skutečně zaplatí elektrikářovu chybu?
Paní volala na hlavní číslo portálu se stížností. Objednala si změnu přípojky z jedné fáze na tři fáze. Technik přijel, přepojil vedení, ale jeho chybou polovina spotřebičů v bytě přestala fungovat. I když pojištění existuje, jeho plnění bude trvat měsíc. Hledá radu, jak řešit situaci a kdo jí zaplatí způsobenou újmu a stres. Kdo je zodpovědný za tento problém a jak to může paní rychle a efektivně vyřešit? Že by právník ...
Miroslav Minařík, ze dne: 18.05.2024
reklama


Na portál dlouhá léta volají různí lidé s různými požadavky. Od poptávky zboží, přes poruchy po různé stížnosti. Zvedám telefon na benzínové pumpě ...

Volá paní ... Nevím zda mi pomůžete, ale musím vám to říct.

Zkuste ... :-)
Zavolala jsem na ČEZ pro předělání z jedné fáze na tři fáze. Přijel chlapík, vše přepojil, dostala jsem všechny papíry, zaplatila jsem a těšila se. K mé hrůze jsem však zjistila, že mi nefunguje půl bytu. Pokoušela jsem se volat, ale účastník byl nedostupný.

A jaké byly vaše další kroky?
Zavolala jsem bratranci. Bydlí kousek ode mne, je elektrikář v jednom průmyslovém podniku. Přijel večer a po chvíli mi řekl, že byl v zásuvkách zapojen jiný vodič než nulák.

Jste si jistá, že jste volala na ČEZ? ČEZ je dodavatel energie nikoliv montážní firma!
To netuším, volala jsem na ČEZ, tam mi dali kontakt. Na ten jsem zavolala a pán přijel.

A co nějaké pojištění?
Ano, pojištění mám, ale to bude trvat měsíc než se vše vyšetří a pojistku vyplatí.

Tak v čem je problém?
V tom, že měsíc neperu, nežehlím, nevařím ... Kdo mi zaplatí tuto újmu? Nebo si myslíte, že si nemám toho všímat, když prakticky měsíc nebydlím?
To bude otázka na právníka. Ne na elektrotechniky.
No právník by mi ještě chyběl! A toho bude platit kdo? Ta pojistka? Ale asi to udělám. Tak když to shrnu, tak to, že si elektrikář splete jeden drát, mě kromě pojistné události stojí hromadu času a nervů. A kde je ten elektrikář? Ten má starost, že já mám starost?

Tak mi dejte nějaké podrobnosti. Fakturu nebo revizní zprávu, zkusím se zeptat ...
No to nééé, ještě vyrábět další poblém?

Dobrá, tak jak můžeme jinak pomoci?
... píp, píp, píp ...

Co paní poradit? Jak takovému případu předejít?Zažili jste podobnou situaci?
Jak byla řešena?

 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 9)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKTFIREMNÍ TIPY
Informační sešit je určen pro elektrotechniky. Při projektování elektrických instalací je klíčové zajistit ochranu proti požáru, a to prostřednictvím tří hlavních cílů. Zachování požárních úseků, zabezpečení únikových cest a zachování funkčnosti. Tušíte, jaké systémy přepážek mohou účinně zabránit šíření ohně mezi jednotlivými úseky? Jakými metodami lze zajistit bezpečnost únikových cest v případě požáru? Sledujte krátký pohled na tento katalog OBO ...
V přednášce na konferenci SOLID Team se Miroslav Záloha ze SUIP zmínil také o nutnosti a významu technické dokumentace při revizích. Přestože jsou běžné argumenty o ztrátě nebo zastarání dokumentace, zdůraznil, že legislativa, vládní nařízení a provozní bezpečnostní předpisy, jasně stanovují povinnost udržování a aktualizace technické dokumentace. Připomněl význam dokumentace pro správné provedení revize. Hlavním bodem bylo, že revizní technik musí nejen ... Více sledujte zde!
Digitalizace nás kromě jiných služeb zasypává také daty. Máme tolik dat, že se v nich často nemůžeme vyznat. O tom, co nám dnes poskytuje digitalizovaná knihovna, hovořím s Petrem Žabičkou z Moravské zemské knihovny. Žijeme v době, kdy nové publikace nevznikají, nejsou žádní autoři odborných článků. Jsme zasypávání krátkými reklamními úryvky a zdroje ke studiu nám zůstávají skryty pod tlustou vrstvou marketingových cílů. Co s tím?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933