Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Servisní služby ...

Jaké materiály se používají pro připojování jističů nebo uvnitř ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Co chcete dnes sledovat?
Co má Elektrika připravovat prioritně?
Základy elektrotechniky
Recenze knih
O elektrotechnicích v praxi
Krátké zprávy
Videoreportáže
Živá vysílání
Historické souvislosti
Záznamy živých vysílání
Podcasty, audioverze
Článek o novinkách
Diskusní témata
Rozhovory
Osobní setkávání
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 33
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Koho v každodenní praxi oslovují spojky, víka žlabu, trapézové úchyty, konzoly, stojiny, stropní držáky závitových tyčí, závitové tyče, závěsy, L-nosníky, zemnící spojky a třeba C-nosníky, pak může vytušit, že tento informační materiál se může hodit ...

eDEHN#40: Ochrana Wifi připojení a Home Office


Document Actions
eDEHN#40: Ochrana Wifi připojení a Home Office
Pro práci z domova je v dnešní době klíčové zajistit co nejlepší a zároveň co nejspolehlivější připojení na internet, bez toho lze na home office maximálně tak přebírat hrách a čočku. Mezi kritická místa patří anténa na střeše, která je ze své povahy vystavená nejenom účinkům počasí, ale elektromagnetickému poli, které vzniká díky úderům blesku. Úder blesku může mít fatální dopady na podnikání a nemusí se jednat ani o jeho přímý zásah. Od antény k pracovišti však vede ještě dlouhá cesta, na které se může přihodit díky přepětí ještě spousta nehod. Je důležité pro ochranu domácího pracoviště nejenom zvolit vhodné svodiče přepětí, ale i je správně zapojit a provést celou jejich instalaci.
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 4.02.2021


Pro práci z domova je v dnešní domě klíčové zajistit co nejlepší a zároveň co nejspolehlivější připojení na internet, bez toho lze na home office maximálně tak přebírat hrách a čočku. Mezi kritická místa patří anténa na střeše, která je ze své povahy vystavená nejenom účinkům počasí, ale elektromagnetickému poli, které vzniká díky úderům blesku. Úder blesku může mít fatální dopady na podnikání a nemusí se jendat ani o jeho přímý zásah. Od antény k pracovišti však vede ještě dlouhá cesta, na které se může přihodit díky přepětí ještě spousta nehod. Je důležité pro ochranu domácího pracoviště nejenom zvolit vhodné svodiče přepětí, ale i je správně zapojit a provést celou jejich instalaci.eDEHN 40: Ochrana Wifi připojení a Home Office
Problematiku objasnili: Jan Hájek, Jiří Kroupa
Položené dotazy během vysílání:
 • Z akých dôvodov je potrebné na stožiaroch potrebné zriaďovať  izolované bleskozvody keď v minulosti stačilo len pripojenie anténneho stožiaru k bleskozvodu?
 • Manžel tvrdí, že musí dokupovat přepěťové ochrany. Proč už ta wifi sama neobsahuje nějakou přepěťovou ochranu? Podezřívám jej z toho, že zbytečně utrácí a nemusí!
 • Je opravdu nutné na ochranu bytu 3+1 kontaktovat specializovano u firmu? Nepřipadá mi to příliš ekonomické. Vždyť jen příjezd stojí víc, než to, co mi nakonec nainstalují.
 • Dodavatelé IT technologií nejsou školení na ochranu proti přepětí? To co nám instalovali na střeše nemá nic společného s tím, o čem mluvíte. jak je to s dodavateli internetu? Garantují i ochranu před bleskem nebo to není jejich práce?
 • Co mám dělat pokud nakoupím třeba v Alze nějaké komponenty k přijímání internetu, jak dalece mi poradí poradce v takovým e-shopu? Mají tam přece specialisty na vše možný. Ale nejsem si jistý zda mi jen něco nechtěj prodat!
 • Neprodává se prosím nějaký ucelený kit který by ochránil domácnost před pulsy přicházející z vnitřní elektroinstalace?
 • Soused mi vykládá, že mi může i rychlovarka shodit nějakým impulsem internet! Jak velký to musí být impuls aby shodil třeba vysílání na teamsech nebo zoomu?
 • K čemu přepěťovky? Mám ups a ta to vychytáva i s daty
 • Lze anténu na wifi instalovat kdekoliv na střeše? Nebo se to musí dát dál od hromosvodu?
 • Kdo zodpovídá za ochranu před bleskem paneláku na který si firma provozující mobilní telefony a pod. které se skládají z různých antén a pod.majitel objektu pochopitelně dal s tímto souhlas a dostává platby za nájem tohoto zařízení na střeše.
 • Kdo je odpovědný za ochranu napájení nn  pro antény na střeše? Jde to z našich společných prostor.
 • To jsem jako lúzr kderý neumí napočítat do tří drátů o kterých to vše je?
 • Může být ochrana před bleskem dražší, než zařízení na příjem internetu?
 • Hele není konektivita? Ministr Plaga nenainstoval vetsi antenu, no ...
 • Existují nějací certifikovaní prodejci kteří ví jak takové zařízení ochránit?

Dotazy k tématu pokládejte:
 • do níže uvedené diskuse nebo v době živého vysílání přímo do chatu pod vysílacím oknem

Chcete dostat echo o živém vstupu včas? 


OBJEDNEJTE SI NA TYTO UDÁLOSTI
studijní podklady
níže uvedenou objednávkou!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 3)
TEXT Z OBLASTÍ


FIREMNÍ TIPY
V nemocničních zařízeních je nutné plně respektovat koordinovanou ochranu SPD dle normy ČSN EN 62305-4 ed.2. Nestačí svodič bleskových proudů a přepětí umístěný pouze v rozvodně. Je potřeba, aby byly svodiče instalovány také v podružných rozvaděčích a zejména mají být instalovány typy 3 u cílových chráněných zařízení. V nemocničních zařízeních nesmíme dále zapomenout na ochranu proti bleskovým proudům a proti přepětí v různých technických prostorech, serverovny, MaR, vytápění, požární ...
Přednáška má za cíl upozornit na rizika spojená s bleskem, která v sobě zahrnují nemocniční zařízení, nejen z hlediska projektování nových zařízení, ale také z pohledu rekonstrukcí stávajících staveb. Mnohdy se jedná o komplexy budov některé jsou zděné jiné zase železobetonové, ale většinou s dřevěným krovem. Střechy mohou být s pálenou nebo s plechovou krytinou. Zateplení je většinou provedeno z polystyrénu nebo z minerální vaty. Na střešních konstrukcích mohou být buď klimatizace nebo i fotovoltaické panely. Bohužel v normě ČSN EN 13501-1 ed 1, která ...
Faradayova klec je druhým možným řešením ochrany před bleskem, které je možné volit, když není vhodné chránit objekt za pomoci izolované jímací soustavy. Ochrana před bleskem za pomoci neizolovaného hromosvodu – neizolovaný LPS je řešení, které nabízí vysokou spolehlivost ochrany, ale musí být provedená správně. Stejně jako není správným řešením částečně izolovaný hromosvod, není ani částečně vytvořená Faradayova klec, tím správným a efektivním řešením. Co dál tedy? Tím se zabývá tato přednáška eDehn #210318
Jak běžně postupujeme při návrhu jímací soustavy? Děláme to správně, nebo opomíjíme řadu technických náležitostí, které souvisejí s návrhem hromosvodu? Volíme správnou metodu pro vyšetření ochranných prostorů? Jaký typ hromosvodu běžně navrhujeme a jaký zvolit s ohledem na použité stavební a konstrukční materiály na stavbě. Zkusme si každý odpovědět! Jaký je správný postup při ochraně před bleskem? V kterých případech se vypracovává analýza rizika? Na co si dát pozor v projektové dokumentaci? Pro které typy staveb je vhodná metoda valící se koule? Na tyto otázky bude hovořit Daniel Anděl v tomto webcastu ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933