Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

KROMEXIM: Průmyslový podlahový datový box


Document Actions
KROMEXIM: Průmyslový podlahový datový box
Jak vést datová vedení bezpečně v průmyslových prostorách? Pokud potřebujete umístit do prostoru krabici, vzniká několik problémů. Zatížení, krytí IP, dostatečný prostor pro případné práce s vedením. V tomto videospotu se seznámíte s řešením KM Rack z AMPERu 2010. Nezapomeňte, že všude nelze použít běžné podpodlažní krabice určené do administrativních prostředí!
Tým portálu Elektrika, ze dne: 19.07.2010
reklama

Rozvody v podlahách nejsou již po desetiletí ničím obvyklým. S přibývající infrastrukturou stále řešíme uložení vedení tak, aby nedošlo k poškození nebo ke vzájemnému rušení.

V případě datových rozvodů v podlahách je situace velice podobná jako u rozvodů nn. Dovést kabely k cíli a při tom pamatovat na možné změny. Musíme myslet na stupeň krytí, zatížení, souběhy, oddělovací přepážky a nakonec vhodná zakončení.

KMRack na AMPERu 2010 představil průmyslovou datovou podpodlažní krabici, která snese zatížení běžných dílenských vozítek, vysokozdvižných vozíků atd. Jeho velikost 550x550x120mm je zhotovena z 2mm silného pozinkovaného plechu, čímž zabezpečí dostatečně robustní konstrukci.

Prostor v krabici je rozdělen na dva prostory. První využijete pro rozvody a druhý jako obslužnou část v případě propojování vedení.
Tento typ doplňuje systémy podpodlažních krabic různých výrobců na trhu o průmyslový datový typ.

 

Pokud chcete vidět tuto krabici podívejte se na tento videospot!

Pokud pracujete v oboru, máte možnost si zažádat o více informací níže uvedeným formulářem!

 
 

 

TEXT Z OBLASTÍ


FIREMNÍ TIPY
Digitalizace nás kromě jiných služeb zasypává také daty. Máme tolik dat, že se v nich často nemůžeme vyznat. O tom, co nám dnes poskytuje digitalizovaná knihovna, hovořím s Petrem Žabičkou z Moravské zemské knihovny. Žijeme v době, kdy nové publikace nevznikají, nejsou žádní autoři odborných článků. Jsme zasypávání krátkými reklamními úryvky a zdroje ke studiu nám zůstávají skryty pod tlustou vrstvou marketingových cílů. Co s tím?
Pravděpodobně nejobsáhlejší katalog možností jak uložit vedení do podlahy. Letošní produkce sloučené značky OBO Bettermann a Ackermann se jeví jako nejkompletnější nabídka kterou můžeme na našem trhu potkat ...
Pokud dnes uslyším Dubaj, představím si horko, písek a arabský svět. Jak může vypadat taková elektroinstalace v islámském podání? Chodí se někdo přezkušovat z vyhlášky 50? Co bezpečnost, hygiena a výdělky? A mnoho dalších otázek jsme měli před cestou do Arabských emirátů. Náš cíl byl staveniště mrakodrapu! Kdo staví šejkům mrakodrapy v Dubaji?
Hlavním důvodem vývoje nového typu krabice byl zájem zákazníků o zásuvku pro instalaci na omítku, ale bez krycího víčka. To v některých prostorách není z hlediska požadavků na ochranu před vniknutím cizích předmětů a vody nutné ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Máte představu, jak navrhnout konstrukci podlahového systému? Víte, z jakých částí se skládá? Víte, s jakými variantami lze počítat? Pokud hledáte přehledný útlý sešit, ve kterém není nic zbytečného, čtěte tento článek!
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933