Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

KATALOG: Montážní systémy OBO 2024


Document Actions
KATALOG: Montážní systémy OBO 2024
Navrhujete a přemýšlíte: Jak nainstalovat elektrické a datové porty pod kancelářskými stoly? Jak zapojit datové a multimediální porty do konferenčních stolů? Kde umístit výklopné zásuvky v hotelových pokojích? Jak přidat zásuvky a datové porty do poslucháren a knihoven? Kde je nejlepší místo pro zásuvky a datové porty v pacientských pokojích a operačních sálech? Jak instalovat informační kiosky s elektrikou a datovými porty? Jak připojit stroje a monitorovací systémy na výrobních linkách? Sledujte tuto malou recenzi k inspirativnímu katalogu ...
Slávek Patera, ze dne: 22.04.2024Nikdy jsem se netajil, že jsem s touto značkou na montážích v zahraničí zažil mnoho realizací. Proto je pro mne popis portfólia OBO v mnohých případech snazší. Tento technický sešit je jakýmsi průnikovým katalogem. 


Pro větší náhled kliknout!


Kam bych katalog zařadil?
Průmyslové instalace. Kabelové nosné systémy. Spojovací a úložné systémy. Upevňovací materiál. Instalace budov. Systémy ukládání vedení. Kanály pro vestavbu přístrojů a sloupy. Podlahové instalační systémy a aplikace. Montážní systémy. Přepěťové ochrany. Vnější ochrana před bleskem. Vyrovnání potenciálů a uzemnění. Nosné a úložné systémy s definovanou požární odolností.Proč je to zajímavé?
Jde to rychle instalovat. Vzpomínám si, jak nás v minulosti cenili za naši akceschopnost z ničeho něco vytvořit. Postupem času i my Češi přicházíme na hotové vychytávky a že jich tedy je! I zde jsou jistá řešení pro mnoho různých variant. Například přípojky pro dvojité a duté podlahy.Co objevíme?
Obsah je pestrý a nedá se snadno popsat ...

 • Pomůcky pro projektování
  Instalační přístroje Modul 45, Rozmanité způsoby použití. Rychlejší práce s instalačními přístroji Modul 450. Datová a multimediální technika Modul 45. Instalační řešení pro kanály pro vestavbu přístrojů a instalační sloupy se systémovým otvorem 80 mm. Modul 45 v kanálu pro vestavbu přístrojů Rapid 45 a Rapid 80. Modul 45 v instalačních sloupech ISS. Montáž přístrojů do kanálových systémů 80. Montáž datové a multimediální techniky do montážních držáků. Modul 45connect - zásuvná instalační řešení pro kanály pro vestavbu přístrojů a instalační sloupy. Zásuvky Modul 45connect + příslušenství pro instalaci. Modul 45connect v kanálu Rapid 45, v kanálu Rapid 80, v instalačních sloupech. Rozvod energie prostřednictvím konsolidačního bodu. Modul 45connect - systémové komponenty, zásuvná instalační řešení pro dvojité a duté podlahy. Konektorové řešení pro instalaci přístrojů do dvojitých a dutých podlah. Systémy dvojitých podlah. Propojený univerzální nosič connect UTC. Duté podlahy. Výhody systému Modul 45connect při instalaci. Modulární konstrukce. Řešení pro pracoviště - jednotky Deskbox. Deskbox DB. Zápustná jednotka Deskbox DBV. Výklopná jednotka Deskbox DBK. Individuální konfigurace jednotky. Deskbox v 5 krocích. Materiály plasty. Chemická odolnost tvrzeného PVC.
 • Jednotky silového napájení
  VH předem zapojené napájecí jednotky IP20. VH prázdné pouzdro a příslušenství pro instalaci IP20, čistě bílá. Příslušenství IP20 VH4/VH8. Příslušenství IP20 a IP44. VHF - prázdné pouzdro a příslušenství pro instalaci IP44.
 • Zásuvky
  Příslušenství k zásuvkám
 • Osazené zásuvkové jednotky
 • Connect — násuvná připojovací technika
  Connect WAGO WINSTA. Connect Wieland GST 18. Konsolidační body. Zásuvky Modul 45connect
 • Systémy na omítku
  Zásuvky na omítku
 • Datová technika
  Nosiče datové techniky. Příslušenství pro nosiče datové techniky
 • Multimédia
  HDMI, USB, VGA, Anténa, D-Sub, Cinch, DVI, XLR, Speakon, BNC, Jack
 • Spínače
 • Stolní zásuvky
  Jednotky Deskbox. Příslušenství k deskboxům. Ohebný kanál a příslušenství.
 • Rejstříky
  Zkušební značky. Vysvětlení piktogramů. Abecední rejstřík. Číselný seznam. Seznam podle typů. Aktuální prodejní a dodací podmínky.


Jaké podrobnosti katalog poskytuje?
Asi nejvíce zajímavého obsahu nalezneme v první části pro projektanty. U jednoduchého ale vypovídajícího popisu hodně prozrazují fotografie popisovaných přístrojů a systémů.
Každá kapitola  má zkraje popisující úvod, mnoho záběrů z různých úhlů pohledu. Popisovaný konkrétní přístroj pak obrázek, okótovanou perokresbu, tabulku vyráběných variant a samozřejmě opět popis.

A když už jsme u detailů, pak provedení Schuko zásuvek je samozřejmě ilustrativní a ve své specifikaci uvedeme alternativu s ochranným kolíkem.Pro koho je katalog určen?
Pro toho kdo hledá inspiraci a přehled jak kterém prostředí provést potřebný rozvod.Můj závěr
S velkou pravděpodobností ne všichni znají výrobní portfólio OBO jako já. Přece jen několik roků jako projektant u montážní firmy v zahraničí, zanechalo hlubokou znalostní rýhu. Schopnost rychle a správně volit řešení předpokládá dobrý přehled toho, co je na trhu k dispozici. Katalog je praktickou pomůckou pro každého, kdo navrhuje elektroinstalace do různých objektů s proměnlivou charakteristikou prostředí a použití.POKUD PRACUJETE V OBORU,
máte možnost si uvedený katalog nechat bezplatně zaslat
NÍŽE UVEDENÝM FORMULÁŘEM!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

OBO BETTERMANN s. r. o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Informační sešit je určen pro elektrotechniky. Při projektování elektrických instalací je klíčové zajistit ochranu proti požáru, a to prostřednictvím tří hlavních cílů. Zachování požárních úseků, zabezpečení únikových cest a zachování funkčnosti. Tušíte, jaké systémy přepážek mohou účinně zabránit šíření ohně mezi jednotlivými úseky? Jakými metodami lze zajistit bezpečnost únikových cest v případě požáru? Sledujte krátký pohled na tento katalog OBO ...
V katalogu OBO Bettermann nabízí přehled o produktech a systémech vnější ochrany před bleskem. Nacházíme tu informace o jímacích zařízeních, přepěťových ochranách, systémech pro uzemnění a vyrovnání potenciálů, i o tom, jaké normy a certifikace splňují. Nespornou výhodou tohoto dodavatele je technická podpora, nejen digitální na internetu, ale i osobní na školeních nebo konzultacích. Krátký pohled na tento sešit uvádím zde ...
Konečně technický sešit, do kterého je radost pohledět! Nezabývá se jen neustálými novinkami, ale tím základním! Jak všechny ty nové věci upevnit. A samozřejmě zase dle nějakých pravidel, norem a s pohledem na strávený čas a investované peníze. Možná to není "cool" téma pro obchodníky, ale pro nás, kteří to vše realizují na stavbách, jde o důležitý sortiment!
Podívejme se krátce na katalog rozdělený do několika kapitol systému pro zachování funkčnosti v náročných podmínkách, jako jsou například prostředí s požadavky na vysokou požární odolnost. Jak je tento informační materiál zpracovává, jaké detaily v něm nalezneme, popisuji v tomto článku ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933