Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

Komentáře k WAGO 221 inline na Elektrické spojce 2.2


Document Actions
Komentáře k WAGO 221 inline na Elektrické spojce 2.2
Malý plastový výlisek s pružinkou uvnitř a co na tom? Ano, malý nepatrný prvek elektrických instalací, který zásadně změnil způsob spojování vodičů! Jen pohleďte, kolik značek tento princip používá v různých obměnách. A WAGO si po tolika letech "nakráčí" s dalším vylepšením ohnutého plíšku. Co na tom všichni vidí? Samozřejmě opět jde o malou vychytávku! Ta pomáhá všem, kteří každodenně pracují s průřezy vodičů, pro které je svorka konstruována. Svorku jsme vložili do rukou lidí z praxe a následně si nechali vysvětlit výrobcem některé podrobnosti ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 12.09.2022


Tento model wagosvorky je alternativa ke klasické čokoládě, kterou tak důvěrně všichni známe. Z jedné stany vstup, z druhé výstup. Čokolády se dělaly ve více pólových provedeních a dle potřeby se ulamovaly. WAGO 221 inline se však vyrábí pouze v jednopólovém provedení s možností sestavit požadovaný počet svorek vedle sebe. Zajímají vás reakce těch, kteří wagosvorky používají? Využili jsme setkání na Elektrické spojce 2.2, kde se nám dostaly spontánní vyjádření ...
Malé shrnutí probíraných témat o svorce
 • alternativa ke krimpovaným spojům
  spojovat vodiče seriozně lze různě. V našem případě připadají v úvahu šroubové spoje, spoje tlačené pružinou, nebo krimpované. Pokud šroubové spoje z jakéhokoliv důvodů odmítneme, pak krimpování je také řešením. Ovšem to již není rozebíratelný spoj jako zbylé dvě varianty.
 • proč hliník už ne
  WAGO u typu 221 oficiálně již negarantuje funkčnost při použití hliníkových vodičů, protože kontaktní vazelína, která má zabránit přístupu kyslíku u místa spoje, se nedá snadno a jistě vyplnit. Funkce, pružina, princip je však stále stejný.
 • konektor je bezúdržbový
  u krimpovaného spoje to lze tvrdit také, ten však nelze bez destrukce rozebrat. Pokud je svorka 221 zapojena dle návodu výrobce, není na ní co k údržbě.
 • se správným jištěním přežije životnost budovy
  zpochybňování samotného spoje není vůči WAGU jako výrobci relevantní. Všechny vypálené spoje Wagosvorek lze vytvořit pouze vyšším proudem než výrobcem stanoveným. Pokud je tedy obvod správně jištěn, může se snadno stát, že Wagosvorky přežijí všechny technologie budovy.
 • vhodný, když je problém k přístupu k vodiči
  nová verze inline svorky má konstrukční výhodu ve dvou směrech připojování. Proto může být úzká a vejde se i do malého prostoru.
 • trošku matoucí označení pro japonský trh 20A/300V
  oko nepozorného uživatele snadno zaměří označení 20A/300V a už si nevšimne textu a loga před tím. JET znamená splnění normalizačních podmínek pro japonský trh. Pro nás je směrodatný text vlevo EN 450V/32A 0,2-4mm2.
 • vyrábí se pouze v jednopólovém provedení
  což je záměrem. Vyrábět alternativy vícepólového provedení, když existuje možnost spojování více svorek k sobě se ukazuje jako neekonomická alternativa.
 • doporučená délka je 11mm
  což je běžná délka odizolování vodiče stejně jako u jiných svorek
 • rozměr srovnatelný s lisovací dutinkou
 • pro odlehčení tahu existuje příslušenství


Pro větší náhled kliknout!


Inline wagosvorka doplňuje sortiment krabicovek a je jakým si potvrzením, že lze na stávajícím typu stavět nové alternativy. Přičemž ohlasy ve světě jsou jedním z podněcujících směrů vývoje. S nadsázkou lze říci, že to, co připomínkujeme, je zváženo a může ovlivnit vývoj nové řady. Ovšem připomínkování k případné nespolehlivosti, nefunkčnosti tohoto typu svorek WAGO, již za dvě desítky let nepovažujeme za téma k diskusi. Uváděné vlastnosti výrobcem jsou za dodržení montážního návodu skutečně funkční a závazné hodnoty, mají navíc rezervu jistoty. Zkušenosti s instalací těchto svorek, které nejsou v souladu se závazným montážním postupem, přenecháváme jiným diskusním fórům.


JAK SE TI PRACUJE S MALOU INLINE WAGOSVORKOU?
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 12)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
WAGO Elektro spol. s r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Při veletržním zastavení na expozici WAGO jsme se dozvěděli podrobnosti o novém PLC, respektive Compact Controlleru 100. WAGO uvedlo kompaktní řídicí jednotku s integrovanými I/O systémy. WAGO controllerem doplňuje portfolio svých PLC. Díky své konstrukci lze tento řadový vestavný přístroj instalovat i do malých instalačních rozvaděčů. I/O jednotka je umístěna v kompaktním pouzdře společně s kontrolérem, a proto nepotřebuje žádné další místo. Přístroj pracuje s operačním systémem Linux v reálném čase a podporuje běžné ...
Jeden z nejmenších prvků domovní instalace má další praktický přírůstek! Tentokrát představen na veletrhu. Nenápadná položka za pár korun, řeší situace, kdy chybí pár centimetrů vodiče. Kdo zná tento typ svorky, asi ho už nikdy nenapadne k prodlužování chybějící délky použít klasickou šroubovou čokoládu. O produktech tohoto léty prověřeného výrobce nemusíme pochybovat. Stojí svorka opravdu k zamyšlení?
Zacházení s energiemi letos nabývá na významu. Pokud jsme neměli potřebu měření, pak s nárůstem prvků domovní automatizace, lidově řečeno chytrých elektroinstalací, navíc ve spojení s dalšími technologiemi, je měření dnes naprostým základem. Jak ovšem potřebná měření odečítat? Osobně? Vzdáleně? Automaticky? Odpověď může znít: "dle potřeby". Wago představuje certifikovaný elektroměr s možnostmi odečtu prostřednictvím rozhraní M-Bus a Modbus. Kde takový vybavený elektroměr nejlépe využít?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933