Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

K čemu ohnutá ...

Částečně toto provedení krabice souvisí s vývojem elektroniky. Opakovaně ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

Jaké bylo Mikroexpo v Uherském Hradišti roku 2022


Document Actions
Jaké bylo Mikroexpo v Uherském Hradišti roku 2022
Letos grilované Mikroexpo 2022 opět přivábilo mnoho příznivců slaboproudých systémů. Především ty, kterým nestačí sdělení na internetu a chtějí slyšet osobně teplého slova. Až na malou část se vše točilo kolem datových linek. My a naši přátelé z oblasti instalační elektrotechniky jsme byli jakýmsi technologickým, tiše trpěným přesahem. S některými účastníky jsme se rychle shodli na znalostech novodobého elektrotechnika. Už dávno to není pouze o třech drátech! V UTP kabelu je jich více ...
Miroslav Minařík, ze dne: 18.08.2022
reklama


Účast na ajťácké výstavě Mikroexpo 2022 v Uherském Hradišti se dala dopředu opravdu špatně odhadovat. V letních měsících, tedy v době dovolených, navíc "konečně" dovolených, není jednoduché cokoliv organizovat. Tento ročník byl však možná lepší než předchozí. Ale to je pouze můj pocit. Letos jsem se zde na pódiu krátce a stručně zmínil o skutečně "aktuálních" změnách v souvislosti s vyhláškou 50/1978Sb., která byla při konání události pár dnů "po smrti".


Pro větší náhled kliknout!

MikroExpo se konalo dva týdny před tradiční Letní Filmovou Školou a tentokrát v šíleném vedru. Tím mám na mysli 37°C ve stínu. Na druhou stranu si můžeme myslet, že by se i covid (v poslední známé mutaci) určitě rozpustil. Tím byl zřejmý i "dresscode". Všichni v minimálním oblečení a černé sako s kravatou? To by se v takovém vedru nebralo ani na pohřeb.


Co bylo k vidění?
Tradičně zaměřeno na datařinu, IT. Středem pozornosti však nebyly výstavní expozice. Pro skutečného specialistu byly vystavovatelé až sekundární zájem. V přilehlých sálech se konalo mnoho workshopů, přednášek a prezentací. A až následně byl zájem o setkání s obchodníky, distributory, techniky a obchodními přáteli.


Letos se zde objevil Daniel Anděl DEHN s doporučeními ochrany anténních systémů. Zazněla tu jedna z posledních přednášek Marka Mikuše o hlasové komunikaci na internetu pod hlavičkou IPEX. Také tradičně Jan Kučera, Spínací technika s praktickými protahovacími systémy. Velké show LOXONE, což mi v podstatě ani nemohlo říct nic zásadně nového. Zahlédl jsem stůl s produkty SALTEK. A úsměvavá tvář Milana Dvorského, CETIN, dala připomenout, že žádná rychlost dat není dost velká, aby nemohla být ještě vyšší. :-) Večer se odehrálo společenské setkání vystavovatelů, což nemohu komentovat, protože to jsem byl už někde v Olomouci.Jaká událost nakonec byla? Co mi chybělo?
Letos zcela určitě citelně chyběly tekutiny. Reklamní výčep za vchodem byl především společenskou událostí než skutečné doplnění pitného režimu. Vůbec se nepovažuji za typického návštěvníka, či vystavovatele. Můj pohled je ryze z úhlu instalačního silnoproudaře. V rozhovoru s návštěvníky vládla spokojenost a úsměv na rtu. A snad všichni byli za prezenční setkávání. Z toho osobně dovozuji zvyšující se tendenci zájmu o další ročník.
 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 4)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKTFIREMNÍ TIPY
Izolovaný svod hromosvodu zcela zásadně změnil, usnadnil ochranu před bleskem. Zejména u modernizovaných budov často nelze z architektonických důvodů dosáhnout potřebné oddělovací vzdálenosti svodů. Velké uplatnění nachází také v průmyslových objektech, kde je situace stížená velkým množstvím sousedících technologií. IsCon nabízí ekvivalentní oddělovací vzdálenost 0,75m na vzduchu a 1,5m v pevných materiálech. Co myslíte, je vodič isCon od OBO ekvivalentem izolovaného hromosvodu?
O vedení v podlahách se psalo na portále Elektrika mnohokrát. Tento způsob ukládání vedení se sice užívá především v administrativních budovách, kde se často rozvody doplňují nebo mění. Díky dostupným trasám v podlaze není potřeba pro změnu pracovišť provádět stavební úpravy. Představa investorů, provozovatelů je taková, aby se systém rozvodů dal dle aktuální potřeby měnit a přitom aby vypadal elegantně. Nejlépe pokud by nebyl vidět vůbec. Takovým požadavkům se velice blíží následující systém podlažních rozvodů OBO BETTERMANN ...
Rychlý pohled na technický sešit s pohledem na zásadní sortiment OBO. Mnozí již víme, že OBO BETTERMANN nabízí obrovské množství položek elektroinstalačních prvků. Některé nacházíme v regálech velkoobchodů, mnohé jsou na objednávku a o dalších specialitkách v Česku možná nemáme ani ponětí. Katalog KOMPAKT je jadrný základ, který nachází uplatnění napříč elektroinstalačním spektrem. Co vše tento informační materiál přináší? Jaké podrobnosti objevíme?
Hradecký výrobce přepěťových ochran přepracoval svou internetovou prezentaci a technickou podporu svých produktů. V portfóliu na pár kliků naleznete prvky ochrany před přepětím administrativních budov, průmyslu, rodinných domů, fotovoltaických systémů pro rodinné domy, fotovoltaických systémů pro administrativní a průmyslové budovy, fotovoltaických systémů pro venkovní prostory, železniční infrastruktury, ochranu IT sítí nebo také potrubních systémů (Oil and Gas). Co je nového, krátce popisuje tento článek ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Rakouská pobočka OBO BETTERMANN začíná stavět další objekt! S heslem "Růst potřebuje prostor" startuje výstavba nového kancelářského, logistického a školicího centra v Gramatneusiedlu. Tam vzniká budoucí zázemí OBO Austria. Do konce roku bude nová budova OBO přístřeším pro zhruba třicet pracovníků značky. Do budoucna značka OBO zpevní svou dosavadní síť. A jaké je ohlédnutí za českou pobočkou? V květnu 2019 společnost OBO BETTERMANN oslavila na pražském ...
Jak má vypadat správně provedený skrytý svod podle ČSN 34 1390- Předpisy pro ochranu před bleskem? Mohlo by se zdát, že správné provedení jímací soustavy a svodů podle dnes již neplatné normy je mrtvé téma, ale hromosvody provedené podle této normy z roku 1969 nás ještě mnoho let budou doprovázet a bude docházet k jejich opravám a opakovaným revizím podle ČSN 33 1500.
Pokud se chceme svou argumentací stavět na uvádění rozdílu, musíme se podívat na oba póly. V tomto případě na § 47 vyhlášky 137/1998 Sb., jehož obsah je v nové vyhlášce 268/2009 Sb. nahrazen § 36. Jaký je tedy rozdíl mezi zmíněnými paragrafy?
Olovo je v současnosti považováno za nebezpečnou závadnou látku. V minulosti se ale využívalo pro vytvoření vodivého spoje mezi součástmi hromosvodu. Čím tedy můžeme v dnešní době nahradit olovo? Více zde ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933