Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Tiché spínání ...

Zásadní otázka: Jak doma spínat velký výkon potichu? Málokdo chce ve svém ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 977
Bazar
Osobní nástroje

MIKROEXPO 2021 v Uherském Hradišti v plné parádě


Document Actions
MIKROEXPO 2021 v Uherském Hradišti v plné parádě
Po patnáctiměsíčním půstu jsme opět s kamerou na výstavě! Není sice svým obsahem našeho oborového zaměření, ale určitý přesah existuje. Datové sítě LAN a WAN se nás všech profesně dotýkají více, či měně také. Proto i na této události, přestože účast byla nižší, bylo o čem diskutovat. Od té doby, co instalační elektrotechnika přijala divizi MaR za vlastní a říká jí systémová (nebo slabomyslně chytrá) elektroinstalace, přibyl pro progresívního elektrotechnika další znalostní přesah. A jeho součástí je alespoň základní orientace v datařině. O co tedy v Uherském Brodě letos šlo?
Miroslav Minařík, Redakce portálu Elektrika, ze dne: 21.07.2021
reklama


Pokud někoho nenapadá souvislost výstavy pro ISP (Internet service provider) respektive pro poskytovatele internetového připojení, pak je opravdu velice blízká. Z mého pohledu svět IT a svět instalační elektrotechniky mají vzájemný určitý přesah. Sice netuším, co říkají ajťáci o práci silnoproudařů v datařině, za to hodnocení některých výkonů ajťáků, třeba na střechách domů, znám docela dobře :-)

Vyrazili jsme do Uherského Hradiště s Covid pasy a samozřejmě respirátory ...Dne 14. 7. 2021 Uherské Hradiště. V kongresovém sále Klubu Kultury proběhl další ročník MicroEXPO, mezinárodní akce z oblasti telekomunikací a systému Mikrotik. Pozornost byla určena především pro ISP a pro hobby uživatele i profi ajťáky.Pro větší náhled kliknout!


Událost podobná dávným akcím pořádaných Omnisem Olomouc (ELEKTRA) v oblasti instalační elektrotechniky nebo stavebnictví (Stavotech). Jádrem setkání jsou výrobci, obchodníci, technici, koncoví spotřebitelé a tématicky související workshopy. U akcí této velikosti a úzkého zaměření jsou typická místa pořádání. Ty jsou totiž volena obvykle mimo obvyklé veletržní plochy. 

Co bylo k vidění?

Pro koncové spotřebitele:
Skylink.cz, Sledovanitv.cz, IP kamery (interiér/extriér) Imou ...  

Pro techniky:

Páteřní konektivita Fast Communication, praktické workshopy Alternitivo, switche, routery a firewally Huawei, síťová řešení Dataretention.cz, vyřizování žádostí o existenci sítí CHNLinvest.cz, síťové prvky TP-link, informační systém pro telko/isp Mango.cloud/isp, CETIN provozovatel telekomunikační sítě, IPTV Kuki.cz, výstavba telekomunikační infrastruktury BTSsupport.cz, mikrovlnné rádioreleové spoje Summitd.cz, protahovací a odvíjecí systémy www.SpinaciTechnika.cz, vyjadřovací portál Netstork.globema.cz, nářadí Makita.cz, síťové prvky a přístroje IMKCOpower.sk, komunikační zařízení Grandstream, nejen datová konektivita VanCo.cz, síťová a bezdrátová řešení AIRcom.cz, systém pro správu sítí ISP CF-control.cz.  

Tato akce se konala pod záštitou certifikovaných trenérů Mikrotik, trenéři Kryštof Klíma a Jaromír Lienert (JALI).
 

Jaký by měl být přechod do normálu? Tedy z virtuálního prostředí do skutečného. Do původních kolejí se málo co vrací a pokud ano, pak obvykle ne na dlouho.


 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 4)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKTFIREMNÍ TIPY
Provádění kontrol a revizí elektrického ručního nářadí a elektrických spotřebičů vyžaduje mnoho teoretických a samozřejmě praktických zkušeností. Mezitím co k těm praktickým obvykle přicházíme postupem času, teoretické lze získat intenzivním studiem rychleji. Nářadí a spotřebiče se vyskytují v každém objektu, ať soukromém nebo komerčním. Kontrolovat by se měly všechny, ovšem legislativa nás odkazuje především na ty komerčně využívané. Proto je velice dobré se seznámit se všemi zákonnými okolnostmi a z nich vyplývající další povinnosti z mnoha navazujících právních předpisů. Tento díl přináší základní informace, které je nutno pro provádění kontrol a revizí nářadí a spotřebičů dobře znát ...
Kam se v budovách vyvíjí uplatnění vysokorychlostních dat optickými vlákny? Příchod elektroinstalačních podomítkových trubek Fraenkische se zabudovaným optickým vláknem se datoval dřív než známost standardů datových přenosů Industry 4.0. Trubky s označením FFKuS DATALIGHT se v českých e-shopech objevují, ale na běžných stavbách určitě ne. Jde o speciálku, říkají dataři, v běžném obydlí stačí spotřebiteli Wi-Fi. Jiná situace může ...
Po dvanácti letech jsme si s Janem Lojkáskem sedli u kávy a zavzpomínali na dobu, kdy jsme byli oba označováni za snílky. Server iiSEL a portál Elektrika.cz se v mnohém liší. Každý má zcela jiné zaměření. Pokud chcete vědět více podrobností, poslechněte si autora sami v tomto videospotu!
Jak vést datová vedení bezpečně v průmyslových prostorách? Pokud potřebujete umístit do prostoru krabici, vzniká několik problémů. Zatížení, krytí IP, dostatečný prostor pro případné práce s vedením. V tomto videospotu se seznámíte s řešením KM Rack z AMPERu 2010. Nezapomeňte, že všude nelze použít běžné podpodlažní krabice určené do administrativních prostředí!
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Zajímavé záznamové zařízení představila na brněnském strojírenském veletrhu 2010 společnost TR instruments. Pokud exportujete své zboží a zajímá vás, jak bylo po čas transportu se zbožím zacházeno, máte možnost využít speciálního záznamníku.
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933