Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Přednáška o řadě výkonových jističů NZM vhodné pro systémy distribuce energie, od malých rozvaděčů po velké energetické rozvody. Univerzální použití zvyšuje možnosti návrhů, usnadňuje instalaci a zjednodušuje údržbu. Díky konektivitě a funkcím ...
  • Mezinárodní strojírenský veletrh 2024 se uskuteční 8.–11. října v Brně. Největší středoevropská přehlídka průmyslových technologií přiláká více než 12% firem navíc oproti loňsku, včetně vystavovatelů z 21 zemí. V pavilonu P se představí nové ...

ELFETEX Fest 2023 se stává na brněnském výstavišti středem pozornosti


Document Actions
ELFETEX Fest 2023 se stává na brněnském výstavišti středem pozornosti
Jak se zpětně dívat na událost minulého týdne? Zkusíme to jinak! Elfetex Fest středem pozornosti průmyslu se stává, nové inovace, příležitosti dává, elektroinstalace budoucnosti vpřed kráčí, to neuniká progresivnímu hráči! V BVV prostoru, širokém a rozlehlém, vše se vejde, co srdce v elektro touží, spektrum produktů široké jak oceán je louží. Večerní koncert, jídlo a pití, setkání a relaxace, radostí sytí, Elfetex Fest nás do výšek vznesl a zahájil vítězů ples.
Miroslav Minařík, ze dne: 11.09.2023
reklama


Veršovat technickou událost asi nebude to, co by krutopřísný technik, čtoucí si před spaním technické normy, asi očekával. Tak se přepněme do našeho standardního módu ...

Velkoobchodní prodejní Elfetex Fest v Brně je jednodenní akce. Díky době, datu konání, maličko konkuruje hradeckému veletrhu. Místo původních Elfetex Festů v Plzni a Ostravě, se tato událost nyní koná pouze v Brně, ale zase je několikanásobně větší. Prostředí a prostory BVV jsou k tomu určené. Obrovský prostor pro jednání i občerstvení.Koho jsme si všimli a kdo si všiml nás?
Celou událost nelze popsat, můžeme ji poměřovat s kdysi konanými Elfetex Festy ve Vaňkovce nebo LED konferencemi taktéž v areálu BVV. Koncept obsazení celého pavilonu je sice neobvyklý, ale přináší mnoho výhod. Podle výroků některých výrobců je účast podstatně finančně náročnější, ovšem z pohledu návštěvníka je to zcela jiná liga. O kom psát dříve? Stále držíme naši zásadu, píšeme o tom, o čem víme, nebo o tom, co nás oslovuje. Pokud se díváme na renomovaného výrobce jehož reprezentanti hrají na laptopu "Solitary", pak si ničeho nevšímáme stejně jako on nás.
  • Pokud svůj pohled začneme od recepce, vstupu a registrace, pak nešlo přehlédnout ABB nejen pro svůj bílo/červený design, ale pro středobod s nejlepší kávou široko daleko a tématy domovní elektroinstalace, ABB-free@home, domovní telefony, rozvodnice a modulárky.
  • Vedle sousedící EATON byl v takovém obležení, že jsme si s Jaromírem Pávkem posílali jen SMS. EATON měl vnitřní expozici a venkovní promo automobil.
  • OEZ komunikoval podrobnosti letošních Odborných seminářů a tým tvůrců první elektrikářské hry Zrození Elektronauta testoval vylepšená pravidla.
  • Wago znělo o fotovoltaice a oblíbených bezšroubových krabicových svorkách.
  • KOPOS Kolín o nových krabicích do sádrokartonu, lištách, parapetech, ale také třeba vrtacích korunkách do zdiva.
  • OBO BETTERMANN stánek plný informací o praktických třmenových příchytkách, elektroinstalačních trubkách QUICK PIP a nebo nové portfolio krabic FireBox.
  • Ale nezapomeňme na HAGER, Morek, Legrand, Fraenkische, Lovato, ELKO-EP, Schneider Electric, Disano, Hakel, ...
V rohu pavilonu byla menší školící místnost, kde se celý den střídali výrobci a jejich firemní školení.
Večerní koncert, stoly plné jídla a pití udělaly tečku za celou událostí. Zajímavé bylo, že jsme potkali více Ostraváků než Brňáků.


 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 2)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

Elfetex spol. s r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Katalog "Rozvodnicové a rozvaděčové skříně DI01-2024-CZ" od OEZ detailně popisuje různé typy skříní pro bytové, domovní a průmyslové aplikace. Obsahuje specifikace, montážní instrukce, obsah balení a příslušenství pro skříně DistriTon (oceloplastové, oceloplechové a plastové), DistriSet (pro domovní a infrastrukturní aplikace) a DistriBox (pro průmyslové aplikace). Nabízí také informace o systémech přípojnic a náhradních dílech, včetně technické podpory a servisních služeb.
Skupina založená v roce 2014 Josefem Kuncem, která se zaměřuje na podporu a propagaci standardu KNX, má nové vedení. Činnost bude i nadále zahrnovat šíření povědomí o výhodách KNX, organizaci kurzů a školení, poskytování certifikací a spolupráci s vysokými školami. S novým vedením přichází i nové nápady a lze očekávat zajímavé informace ...
Digitalizace nás kromě jiných služeb zasypává také daty. Máme tolik dat, že se v nich často nemůžeme vyznat. O tom, co nám dnes poskytuje digitalizovaná knihovna, hovořím s Petrem Žabičkou z Moravské zemské knihovny. Žijeme v době, kdy nové publikace nevznikají, nejsou žádní autoři odborných článků. Jsme zasypávání krátkými reklamními úryvky a zdroje ke studiu nám zůstávají skryty pod tlustou vrstvou marketingových cílů. Co s tím?
WAGO na jaře na veletrhu představila krabicové svorky Green Line. Jsou vyrobeny z recyklovaného materiálu a využívají technologii depolymerizace pro dosažení plnohodnotného nového plastu. I přes mírně vyšší cenu jsou pro technika zajímavé zejména díky jejich udržitelnosti a snaze o ochranu životního prostředí. Jsou vhodné, když je prioritou ekologický aspekt a kde není vyžadována extrémní odolnost.
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Rakouská pobočka OBO BETTERMANN začíná stavět další objekt! S heslem "Růst potřebuje prostor" startuje výstavba nového kancelářského, logistického a školicího centra v Gramatneusiedlu. Tam vzniká budoucí zázemí OBO Austria. Do konce roku bude nová budova OBO přístřeším pro zhruba třicet pracovníků značky. Do budoucna značka OBO zpevní svou dosavadní síť. A jaké je ohlédnutí za českou pobočkou? V květnu 2019 společnost OBO BETTERMANN oslavila na pražském ...
Pokud dnes uslyším Dubaj, představím si horko, písek a arabský svět. Jak může vypadat taková elektroinstalace v islámském podání? Chodí se někdo přezkušovat z vyhlášky 50? Co bezpečnost, hygiena a výdělky? A mnoho dalších otázek jsme měli před cestou do Arabských emirátů. Náš cíl byl staveniště mrakodrapu! Kdo staví šejkům mrakodrapy v Dubaji?
Elektroinstalační krabice do zateplení a montážní deska do zateplení vyráběné v Koposu Kolín přinášejí konkrétní řešení elektroinstalace při dodatečném zateplování fasád, které na trhu chybělo. Více informací o těchto produktech naleznete zde ...
V současné době platí povinnost nechat certifikovat každý rozvaděč, ať už se jedná o malou rozvodnici s jedním modulem nebo velký průmyslový rozvaděč. Neustálým bodem diskuzí mezi odbornou veřejností je pak spor o této povinnosti u malých domovních rozvaděčů, které se prakticky skládají z již certifikovaných komponentů. Přeptali jsme se tedy přímo konkrétních řemeslníků, jaký je jejich názor ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933