Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Záblesk průchozí ...

WAGO, značka nesoucí symbol rychlého a spolehlivého spojení, přichází s ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

KOPOS: Elektroinstalace do zateplení


Document Actions
KOPOS: Elektroinstalace do zateplení
Elektroinstalační krabice do zateplení a montážní deska do zateplení vyráběné v Koposu Kolín přinášejí konkrétní řešení elektroinstalace při dodatečném zateplování fasád, které na trhu chybělo. Více informací o těchto produktech naleznete zde ...
ze dne: 7.06.2010


Elektroinstalace je tvořená nosičem, tepelně izolačním materiálem a elektroinstalační krabicí KEZ nebo montážní deskou MDZ.
Nosič slouží jako nosný prvek při montáži systému do zateplení. Je určen pro tloušťku polystyrenu 50 až 200mm. Tepelně izolační materiál utěsní volný prostor v nosiči krabice a zabraňuje tvorbě tepelného mostu. Na nosič se upevní buď elektroinstalační krabice KEZ (pro instalaci vypínače/zásuvky), nebo montážní deska MDZ (pro uchycení svítidel, čidel apod).


Krabice elektroinstalační do zateplení Montážní deska do zateplení

Krabice elektroinstalační do zateplení KEZ
Slouží k montáži přístrojů (zásuvky, vypínače) na zateplené fasády budov, svojí konstrukcí eliminuje vytváření tepelných mostů. Použití elektroinstalační krabice umožňuje instalovat přístroje při tloušťce zateplovací vrstvy 50 - 200mm.

Součástí balení jsou hmoždinky, vruty pro připevnění nosiče ke stěně, šrouby pro montáž krabice k nosiči a pro instalaci přístrojů.
Před montáží je nutné seříznout nosič včetně vložené izolace na potřebnou délkou podle tloušťky izolační vrstvy.

Nosič se připevní ke stěně pomocí vrutů a hmoždinek dle typu zdiva. Nosičem se protáhne kabel a vloží zkrácená izolace. Pomocí 4 šroubů (součást balení) se k nosiči připevní krabice, na které se provede finální montáž.

Do krabice je nutné instalovat přístroje s krytím odpovídající prostředí. Při instalaci přístrojů na hrubší omítku je doporučeno přitěsnění přístroje silikonem.

  • rozměr: 120x120x200mm

  • materiál: samozhášivý bezhalogenový PP

  • teplotní odolnost: od -25 do +60°C

Montážní deska do zateplení MDZ
Slouží k instalaci elektrických zařízení (venkovní světla, pohybová čidla, zásuvky 400 V apod.) na zateplené fasády budov, svojí konstrukcí eliminuje vytváření tepelných mostů. Není určena pro montáž satelitních antén a jiných velkoplošných prvků. Montážní deska umožňuje montáž zařízení při tloušťce zateplovací vrstvy 50 - 200mm.

Plocha pro montáž zařízení je 120x120mm. Součástí balení jsou hmoždinky, vruty pro připevnění nosiče ke stěně a šrouby pro montáž desky.

Před montáží je nutné seříznout nosič včetně vložené izolace na potřebnou délkou podle tloušťky izolační vrstvy. Nosič se připevní ke stěně pomocí vrutů a hmoždinek dle typu zdiva. Při montáži zásuvky 400V se doporučuje připevnění nosiče pomocí chemických kotev. Nosičem se protáhne kabel a vloží zkrácená izolace.

Pomocí 4 šroubů (součást balení) se k nosiči připevní deska, na které se provede finální montáž.

  • rozměr: 120x120x200mm

  • materiál: samozhášivý bezhalogenový PP

  • teplotní odolnost: od -25 do +60°C

  • nosnost: max. 4kg

O více informací si můžete zažádat níže uvedeným formulářem!

 
 

 

TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

KOPOS Kolín a.s.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Jak, čím a za jakých okolností ukládat vedení, je obecnou základní znalostí elektrotechnika. Aby se neustále udržoval v aktuálních možnostech je nezbytné sledovat vývoj dostupných materiálů. K tomu mohou dobře posloužit i produktové katalogy, pokud ovšem jsou správně vyhotoveny! Ne každý totiž poskytuje informace jiné než ty sloužící k objednání. Podívejte se na recenzi kolínského technického sešitu, z kterého se opravdu dozvíte víc než zmiňované prodejní minimum ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933