Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

HAKEL příchází ...

Hradecký výrobce přepěťových ochran přepracoval svou internetovou prezentaci ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
-
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 1001
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Všichni to dobře známe. Přicházíme do nového prostoru a dřív či později hodnotíme provedenou elektroinstalaci. Práce, nepráce, dovolená, svatební obřad, pohřeb ... naše oči stejně alespoň na chviličku zkontroluji, zda je "svět správně". Odhaduji, že ...
  • xEnergy Light je univerzální a lze ho využít k výrobě hlavních rozvaděčů. Jde o typově zkoušený rozvaděčový systém, který nabízí jednoduché a spolehlivé řešení pro výrobu výkonových rozvaděčů do 1600A. Při jeho návrhu je vhodné používat program ...

Elektroměry WAGO se sběrnicovými výstupy a certifikací MID


Document Actions
Elektroměry WAGO se sběrnicovými výstupy a certifikací MID
Zacházení s energiemi letos nabývá na významu. Pokud jsme neměli potřebu měření, pak s nárůstem prvků domovní automatizace, lidově řečeno chytrých elektroinstalací, navíc ve spojení s dalšími technologiemi, je měření dnes naprostým základem. Jak ovšem potřebná měření odečítat? Osobně? Vzdáleně? Automaticky? Odpověď může znít: "dle potřeby". Wago představuje certifikovaný elektroměr s možnostmi odečtu prostřednictvím rozhraní M-Bus a Modbus. Kde takový vybavený elektroměr nejlépe využít?
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 26.05.2022


Pokud plánujeme optimalizovat spotřebu, je nutné správně měřit. WAGO představuje elektroměry, které tento úkol usnadňují díky několika výrazným přednostem.

Elektroměry využívají osvědčenou připojovací techniku Push-in CAGE CLAMP s páčkou, která je zárukou rychlého a snadného připojení. Přístroje jsou pro přímé měření do 65A a mají šířku pouze 72mm. Verze pro měřicí transformátory proudu jsou pak ještě štíhlejší. Na šířku měří jen 35mm. Tato minimální šířka ušetří spoustu místa ve skříňovém rozvaděči.

... přepis mluveného slova reportáže ...


Wago již dlouho nejsou pouze svorky.  Nyní jako novinku uvádíme elektroměry s certifikací MID. Tyto přístroje jsou určené pro podružné fakturační měření, které lze využít například u hal, kde je více odběratelů (nájemců) a každého lze zvlášť dle jeho spotřeby fakturovat. Proti ostatním konkurenčním alternativám má elektroměr WAGO několik způsobů komunikace. Kromě M-Bus a ModBus má ještě dva impulsní výstupy a jako bonus, má ještě komunikaci přes Bluetooth. K elektroměru je dodávaná aplikace (lze stáhnout zdarma na internetu) a přes ni lze elektroměr ovládat, nastavit i monitorovat veškeré hodnoty, které elektroměr udává.

Elektroměr samozřejmě zastane veškeré měřící funkce jak je zvykem, má ale i speciální vlastnosti!
Jde o specialitu. Připojení. Přístroje lze lehce připojit ze shora i zespodu. Pokud je potřeba, například ve staré zástavbě, máte připojení jen shora, připojený přívod i vývod ze shora, tak díky právě aplikaci a nastavení lze přístroj softwarově otočit! To znamená, že máte přívod i vývod udělaný ze shora a můžete ten přístroj softwarově otočit. Displej se softwarově otočí a vy nemusíte prodlužovat připojení.

Elektroměry jsou již na trhu, jsou standardně skladem, dodací lhůty jsou krátké. A navíc! Elektroměr je určen jak pro dodávku, tak pro odběr. Má tedy čtyřkvadrantní měření. Lze ho využívat i v domácnosti, nejen pro podružné měření výrobních ha, ale třeba v domácnosti pro fotovoltaiku a chcete si odečítat energie.Stručný oficiální popis
Rozsáhlé měření energie je nezbytný předpoklad pro optimalizaci spotřeby. Portfolio společnosti WAGO obsahuje nové elektroměry, které tento úkol usnadňují díky několika výrazným přednostem. Využívají páčkovou připojovací techniku, která je zárukou rychlého a snadného připojení vodičů přímým zasunutím. Přístroje pro přímé měření mají šířku pouze 72mm. Tato minimální šířka vám ušetří spoustu místa ve skříňovém rozvaděči. Kromě hodnot jalového a činného výkonu dokáže měřič energie pro všechny fáze zaznamenávat také sítovou frekvenci, proud, napětí a výkon. Uživatel může všechny tyto charakteristické hodnoty energie snadno odečítat z velkého a přehledného podsvětleného displeje.

Pokud potřebujete a využíváte podružné fakturační měřidlo, pak elektroměr Wago ušetří práci s odečty a nabízí i sofistikované softwarové nástroje, obraťte se na svého dodavatele produktů Wago.

 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

WAGO Elektro spol. s r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Jeden z nejmenších prvků domovní instalace má další praktický přírůstek! Tentokrát představen na veletrhu. Nenápadná položka za pár korun, řeší situace, kdy chybí pár centimetrů vodiče. Kdo zná tento typ svorky, asi ho už nikdy nenapadne k prodlužování chybějící délky použít klasickou šroubovou čokoládu. O produktech tohoto léty prověřeného výrobce nemusíme pochybovat. Stojí svorka opravdu k zamyšlení?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Reklama textem
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933