Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Záblesk průchozí ...

WAGO, značka nesoucí symbol rychlého a spolehlivého spojení, přichází s ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

eGra: Podle čeho se investoři FVE rozhodují a co často netuší #2


Document Actions
eGra: Podle čeho se investoři FVE rozhodují a co často netuší #2
Sníte o tom, stát se energeticky soběstačnými díky fotovoltaice? Pozor, abyste se nestali obětí energetických mýtů! Než se vrhnete po dotacích, zjistěte, proč mít doma příliš mnoho 'chytrých' zařízení, nemusí znamenat skutečnou inteligenci. A to i přesto, že slova obchodníků mohou být ohromující, nebývá v mnoha případech vyřčeno vše. Nad tím se krátce zamýšlí Jaromír Klaban v rozhovoru o častých mylných domněnkách při investicích do fotovoltaických systémů ...
Tým portálu Elektrika, ze dne: 31.08.2023
reklama--- volný přepis mluveného slova ---

Domnívám se, že mnoho lidí v dnešní době vidí dotace jako hlavní motivaci. Mnozí z nich pak hledají, jaké podmínky splnit, aby získali tyto dotace, což vede k vzniku mnoha mýtů. Některé z těchto mýtů šíří i firmy, které mají zájem na prodeji svých produktů či služeb.

Mnoho lidí si myslí, že díky fotovoltaice se stanou soběstačnými v oblasti energie. Taková představa mohla být pravdivá v době, kdy byla fotovoltaika v počátcích svého vývoje. Avšak s rostoucí penetrací fotovoltaiky se objevují problémy, například záporné ceny energie o víkendech, což je důsledek vysoké produkce a nízké spotřeby. Při rozhodování o investici do fotovoltaiky je třeba si uvědomiti, že instalace by měla být dimenzovaná tak, aby nevznikl nadbytek energie.

Dalším důležitým krokem je mít "chytrou" instalaci, která efektivně řídí spotřebu a výrobu energie. Domnívám se, že jednoduše mít mnoho "chytrých" zařízení nevede k vytvoření skutečně inteligentního systému. Aby vznikla opravdu chytrá síť, je třeba integrovat a koordinovat všechna tato zařízení, aby společně pracovala smysluplným způsobem.Co je podle vás důležité a mělo by se o tom hovořit do podrobna?


 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 14)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKTFIREMNÍ TIPY
Pro propojování solárních kabelů DDA dodává kromě solárních kabelů také solární konektory plně kompatibilní se zavedeným standardem MC4. Konektory jsou testovány na proud 30A, používají se pro průřezy kabelů od ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933