Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Téma fotovoltaických elektráren (FVE) jiným pohledem. Od projektování, instalace, přes revize až po bezpečnostní aspekty, včetně ochrany před bleskem a požární bezpečnosti. Diskutuje různé aspekty související s výrobou, instalací a udržováním FVE ...
  • Pokud narazíte na názvy svítidel HALSPOT I LED, HALSPOT II LED, TUNNEL LED nebo třeba FARMER I LED PRO, pak jde o produkty svatobořické dílny! Svatobořice nejsou zrovna průmyslovou oblastí. Ba naopak, tamní oblast proslavuje Svatobořické čevené ...

SOLID: O čem byla Konference 2018 v Olomouci s neobvyklou účastí?


Document Actions
SOLID: O čem byla Konference 2018 v Olomouci s neobvyklou účastí?
Olomoucké konference mají svou tradici a zvuk! Alespoň takovou dostáváme zpětnou vazbu od účastníků. Na počátku byl Jiří Hemerka s Františkem Grossmannem a nyní ji řídí Petr Létal. Přestože se tvrdí, že bylo vše mnohokrát řečeno, zájem o konference SOLID stále rostou. Pokud nám to redakčně vychází, neopomeneme vyrazit směr Olomouc a pozdravit se s přáteli. Jaká byla ta letošní konference? A co se chystá na další?
Tým portálu Elektrika, ze dne: 30.08.2018
reklamaMnoho z vás navštěvuje tradiční konferenci SOLID týmu v Olomouci. Nechyběla zde ani naše redakční kamera.Přepis mluveného slova:

Jaká témata přitáhla rekordní účast jarní konference prozradil Petr Létal.
Petr Létal, Solid Team
Já si myslím, že hlavním gró je GDPR, které zajímá každého elektrotechnika, jak nakládat s osobními daty svých zákazníků a další věc, co tu byla docela tahákem jsou nové připojovací podmínky ČEZu a jeho distribuce, s tím se setká každý. To bylo asi nejhlavnější, samozřejmě novinek je tam víc. Například otázka přehledové dokumentace při uvádění zařízení do provozu. Program byl bohatý, což dokládá i bohatá účast, která předčila mé předpoklady.

Nechybělo ani téma ohledně proudových chráničů pro světelné okruhy, kde mezi elektrikáři zavládl chaos.
Petr Létal, Solid Team
To je velice žádaná věc, protože ochrana před úrazem, kterou řeší každý a řekl bych, že je k tomu spousty dotazů. Samozřejmě v normě je to psané tak, že stačí jeden chránič na víc obvodů, ale já pokud to vysvětluji, vždy říkám, co obvod, to chránič z toho důvodu, že když dojde k poruše, aby vypadl jen jeden obvod. Je to velmi diskutované téma mezi elektrikáři, určitě ano.

Občas převládá názor, že na příští konferenci nebude o čem povídat. Tak nyní vám přinášíme ochutnávku na příště.
Petr Létal, Solid Team
Už dnes se rýsují nějaké informace o dobrých přednáškách, na podzim chci zařadit elektrostatiku od pana Svobody, slyšel jsem, že se o tom povídá, já myslím, že za půl roku se vždycky něco najde.


57. Konference elektrotechniků se bude konat
22. 10. 2018
doporučujeme se zúčastnit také! 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 2)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

Solid Team s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
V přednášce na konferenci SOLID Team se Miroslav Záloha ze SUIP zmínil také o nutnosti a významu technické dokumentace při revizích. Přestože jsou běžné argumenty o ztrátě nebo zastarání dokumentace, zdůraznil, že legislativa, vládní nařízení a provozní bezpečnostní předpisy, jasně stanovují povinnost udržování a aktualizace technické dokumentace. Připomněl význam dokumentace pro správné provedení revize. Hlavním bodem bylo, že revizní technik musí nejen ... Více sledujte zde!
Digitalizace nás kromě jiných služeb zasypává také daty. Máme tolik dat, že se v nich často nemůžeme vyznat. O tom, co nám dnes poskytuje digitalizovaná knihovna, hovořím s Petrem Žabičkou z Moravské zemské knihovny. Žijeme v době, kdy nové publikace nevznikají, nejsou žádní autoři odborných článků. Jsme zasypávání krátkými reklamními úryvky a zdroje ke studiu nám zůstávají skryty pod tlustou vrstvou marketingových cílů. Co s tím?
Jaké problémy mohou nastat při tvorbě projektových dokumentací hromosvodu pro rodinné domy? Je časté, že nízká kvalita dokumentace komplikuje práci realizovních firem? Co obvykle chybí v těchto nedostatečných projektech? Jak důležitá je analýza rizik v projektování hromosvodů? Co všechno by měla obsahovat kvalitní technická zpráva? Je pravda, že někteří lidé nevědí, jak by měla správná dokumentace vypadat, a jsou spokojení jen s několika listy papíru? Jaký rozdíl je mezi zkušenými projektanty a těmi, kteří "podvádějí" v projektování? Co všechno zahrnuje dobře vypracovaný projekt hromosvodu a uzemnění?
Proudové chrániče prakticky (archivní premiéra). Sledujte, nebo si jen poslechněte premiéru archivního záznamu přednášky Jana Krejčího z posledních Odborných seminářů OEZ 2019, kdy jsme se měli možnost setkávat osobně. Co v této dobře připravené přednášce zaznělo? Jaké typy proudových chráničů používáme? Jak souvisí nasazení proudových chráničů s ČSN, které vstoupily v platnost v roce 2018. Popis a důvody nasazení více chráničů v rodinném domě a dozvíme se také o ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933