Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • ... společnost americká, jež využitkuje doly v jižní Africe, má vedení na sta Km dlouhé, v němž převádí energii elektrickou s napětím 40 000 Volt a to v zcela normálním pohonu. O tom, že náš slovanský vědátor v Americe dlící Tesla rodem Charvát, dělá ...

KATALOG: Kabelových nosných systémů KOPOS 2022-23


Document Actions
KATALOG: Kabelových nosných systémů KOPOS 2022-23
Nakoukněte na krátký popis technického sešitu o kabelových nosných systémech tradičního českého výrobce. Jaké podrobnosti poskytují autoři titulu pro snažší navrhování a montáž? Jaké druhy systémů lze od výrobce použít pro kabelová vedení? Vybírat můžeme z kabelových žlabů Jupiter, kabelových žlabů Mars, drátěných kabelových žlabů, nebo kabelových lávek. V detailech nalezneme položkový popis, obrázek, kótovanou perokresbu, tabulku typů a rozměrů. Pro správný výpočet určitě pomohou ...
Jiří Macháček, ze dne: 30.11.2022


Snad každý elektrikář s prvky níže uvedeného katalogu přichází ve své praxi do bližšího kontaktu. Aby také ne. Ukládání vedení je přece základem elektroinstalace. Listuji letošním vydáním ...Pro více informací kliknout!


K navrhování systémů pro ukládání vedení je určitě nutná dobrá znalost elektrotechnických předpisů, ale také fyziky a nakonec i zbožíznalství. Z jednoho pohledu se o to snaží sami výrobci, ale z pohledu druhého platí "kolik systémů znáš, tím lepším projektantem jsi". Rád krátce popíšu katalog sortimentu, který vlastně nosím v hlavě dlouhá léta ...Co je v katalogu obsaženo?
  • Kabelové žlaby Jupiter
  • Kabelové žlaby Mars
  • Drátěné kabelové žlaby
  • Kabelové lávky
  • Kabelové žlaby Mars, kalelové lávky a drátěné kabelové žlaby z nerezové oceli
  • Podlahové instalaceJaké detaily se z technického sešitu dozvíme?
Předpokládejme, že nikdo nečeká, že by se z katalogu výrobce někdo mohl učit navrhovat trasy. Obsah katalogu je ale dobře vymyšlen a jde dobrému výsledku naproti.

V úvodu kapitoly uvidíme modelový příklad systému s popisky jednotlivých částí. V detailech nalezneme položkový popis, obrázek, kótovanou perokresbu, tabulku typů a rozměrů. Pro správný výpočet určitě pomohou grafy zatížení.  V případě kanálů objevíte schéma děrování jednotlivých alternativ.
Určitě za povšimnutí stojí příklady montáže profilů, podpěr a konzol! Pokud se do katalogu opravdu ponoříme, pak třeba u části podlahových systémů se skutečně něco dozvíme. A snad jako jediná publikace uvádí odkazy na shodné konstrukce konkurenčních systémů.

Závěrem musím podotknout, že tento katalog patří mezi ty, které sám rád používám i když vlastně za ty roky vůbec nemusím :-)


POKUD PRACUJETE V OBORU,
máte možnost objednat bezplatné zaslání papírového provedení
katalogu KNS KOPOS Kolín

NÍŽE UVEDENÝM FORMULÁŘEM!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

KOPOS Kolín a.s.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Na chvíli se zastavuji nad technickým sešitem, který přináší podrobnosti o elektroinstalačním materiálu pro bezpečné uložení vedení. V tom množství technickým informací stále ověřuji, zda to, co bylo kdysi, dnes stále platí. Stejně jako pravidelná revize materiálu ve skladě, je velice přínosná i kontrola toho, co nabízí výrobci ve svém sortimentu. Samozřejmě u značek, které své technické podklady aktualizují. Mezi ty KOPOS Kolín zcela určitě patří ...
Na jarním brněnském veletrhu v pavilonu P kolínský výrobce prezentoval černou lištu. Za posledních třicet let jsem viděl lišt tolik, že mě černá barva nějak neoslovovala. Proč tedy černá barva? Bílý nebo nažloutlý odstín je přece zažitý a optimální do všech možných prostředí. Samozřejmě vím, že vývojová oddělení v Koposu nejsou nějakou náhodnou loterií nápadů a vše má svůj záměr. Nebylo nic snazšího než se zeptat příslušného produktového specialisty, jak to bylo s barvou a praktickým použitím zamýšleno ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933