Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Klasifikace ...

Téma, které je základní znalostí každého elektrotechnika. U běžného ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Chápu, proč Edison, ten veliký mistr, mne neodpověděl hned. On, jenž přinutil zvuk, aby se do neslýchaných dálek nechal přenášeti, musil na neštěstí zaplatiti přírodě svou daň za to. Ucho jeho nesčetnými pokusy drážděno, stalo se méně cit­livým, tak ...

KATALOG: Kabelových nosných systémů KOPOS 2022-23


Document Actions
KATALOG: Kabelových nosných systémů KOPOS 2022-23
Nakoukněte na krátký popis technického sešitu o kabelových nosných systémech tradičního českého výrobce. Jaké podrobnosti poskytují autoři titulu pro snažší navrhování a montáž? Jaké druhy systémů lze od výrobce použít pro kabelová vedení? Vybírat můžeme z kabelových žlabů Jupiter, kabelových žlabů Mars, drátěných kabelových žlabů, nebo kabelových lávek. V detailech nalezneme položkový popis, obrázek, kótovanou perokresbu, tabulku typů a rozměrů. Pro správný výpočet určitě pomohou ...
Jiří Macháček, ze dne: 30.11.2022


Snad každý elektrikář s prvky níže uvedeného katalogu přichází ve své praxi do bližšího kontaktu. Aby také ne. Ukládání vedení je přece základem elektroinstalace. Listuji letošním vydáním ...Pro více informací kliknout!


K navrhování systémů pro ukládání vedení je určitě nutná dobrá znalost elektrotechnických předpisů, ale také fyziky a nakonec i zbožíznalství. Z jednoho pohledu se o to snaží sami výrobci, ale z pohledu druhého platí "kolik systémů znáš, tím lepším projektantem jsi". Rád krátce popíšu katalog sortimentu, který vlastně nosím v hlavě dlouhá léta ...Co je v katalogu obsaženo?
  • Kabelové žlaby Jupiter
  • Kabelové žlaby Mars
  • Drátěné kabelové žlaby
  • Kabelové lávky
  • Kabelové žlaby Mars, kalelové lávky a drátěné kabelové žlaby z nerezové oceli
  • Podlahové instalaceJaké detaily se z technického sešitu dozvíme?
Předpokládejme, že nikdo nečeká, že by se z katalogu výrobce někdo mohl učit navrhovat trasy. Obsah katalogu je ale dobře vymyšlen a jde dobrému výsledku naproti.

V úvodu kapitoly uvidíme modelový příklad systému s popisky jednotlivých částí. V detailech nalezneme položkový popis, obrázek, kótovanou perokresbu, tabulku typů a rozměrů. Pro správný výpočet určitě pomohou grafy zatížení.  V případě kanálů objevíte schéma děrování jednotlivých alternativ.
Určitě za povšimnutí stojí příklady montáže profilů, podpěr a konzol! Pokud se do katalogu opravdu ponoříme, pak třeba u části podlahových systémů se skutečně něco dozvíme. A snad jako jediná publikace uvádí odkazy na shodné konstrukce konkurenčních systémů.

Závěrem musím podotknout, že tento katalog patří mezi ty, které sám rád používám i když vlastně za ty roky vůbec nemusím :-)


POKUD PRACUJETE V OBORU,
máte možnost objednat bezplatné zaslání papírového provedení
katalogu KNS KOPOS Kolín

NÍŽE UVEDENÝM FORMULÁŘEM!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

KOPOS Kolín a.s.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Jak, čím a za jakých okolností ukládat vedení, je obecnou základní znalostí elektrotechnika. Aby se neustále udržoval v aktuálních možnostech je nezbytné sledovat vývoj dostupných materiálů. K tomu mohou dobře posloužit i produktové katalogy, pokud ovšem jsou správně vyhotoveny! Ne každý totiž poskytuje informace jiné než ty sloužící k objednání. Podívejte se na recenzi kolínského technického sešitu, z kterého se opravdu dozvíte víc než zmiňované prodejní minimum ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Reklama textem
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933