Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Záblesk průchozí ...

WAGO, značka nesoucí symbol rychlého a spolehlivého spojení, přichází s ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

Jaroslav Ďoubalík a Michal Kříž na ART 2023 obdrželi poděkování a ocenění ESČ


Document Actions
Jaroslav Ďoubalík a Michal Kříž na ART 2023 obdrželi poděkování a ocenění ESČ
Ve stále zrychlujícím se světě často zapomínáme na ty, kteří nám několik desítek let svou prací pomáhali. V některých případech ani netušíme, kdo za některými fakty stojí na pozadí a bereme to jako samozřejmost. Ve skutečnosti za mnohými obvyklostmi jsou hodiny, dny, dlouhá léta mravenčí práce a trpělivosti. Samozřejmě s vývojem technologií, digitálních nástrojů a komunikace bez hranic je mnohé zcela jinak, přesto odborné znalosti a zkušenosti nejsou jednoduše přenositelné a jejich klávesové zkratky neexistují ...
Miroslav Minařík, ze dne: 5.05.2023
reklama


Léta běží, generace se střídají ... na Aktivu revizních techniků 2023 prezident Elektrotechnického svazu Českého, Radek Roušar oficiálně poděkoval a předal ocenění dvěma dlouholetým pracovníkům v elektrotechnice. Jaroslavu Ďoubalíkovi a Michalu Křížovi.Ocenění by se měla udělovat! Nejen jako poděkování oceňovaným, ale také pro naše vlastní krátkodobé zamyšlení nad tím, čemu věnovali svou životní úsečku. Komu všemu jejich práce pomohla a třeba také kam se ubírá naše vlastní činnost. Jaroslav Ďoubalík
dlouholetý tajemník Elektrotechnického svazu Českého stál na organizačním pozadí spolu s již zesnulým prezidentem Jiřím Fialou.

Michal Kříž
v elektrotechnice patrně nejznámější normotvůrce, lektor a znalec mnohých odborných provázaností.

 

Pro větší náhled kliknout!

A co zaznělo na ARTu 2023?
Informace o nové normě ČSN 33 2000-5-53 ed. 3, požadavky na přístroje pro ochranu, odpojování, spínání, řízení a monitorování v elektrických instalacích nn. Aktuální připojovací podmínky nn PRE Distribuce. Provádění revizí vyhrazených elektrických zařízení dle nv č. 190/2022 Sb. Posuzování vnějších vlivů - praktické poznatky. Odpovědi na nejčastěji kladené otázky k zákonu č. 250/2021 Sb., o bezpečnosti práce v souvislosti s provozem vyhrazených technických zařízení a jeho prováděcím předpisům.
 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 2)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

ESČ Elektrotechnický Svaz Český
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Po dvanácti letech jsme si s Janem Lojkáskem sedli u kávy a zavzpomínali na dobu, kdy jsme byli oba označováni za snílky. Server iiSEL a portál Elektrika.cz se v mnohém liší. Každý má zcela jiné zaměření. Pokud chcete vědět více podrobností, poslechněte si autora sami v tomto videospotu!
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933