Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

Informační dny SCHRACK 2024 pro studenty


Document Actions
Informační dny SCHRACK 2024 pro studenty
FYI všem příznivcům elektrotechnického oboru. V dubnu startuje největší event pro středoškolské studenty elektrotechnických oborů v Česku! Studentské informační dny Schrack budou ve čtyřech městech po celé ČR. Na studenty čekají tři odborné přednášky, tři praktické úkoly a jeden bonusový úkol, kde si mohou ověřit své znalosti a zručnost. Pro ty nejlepší čekají ceny. Nejde jen o soutěžení, ale o poznávání nových směrů v elektrotechnice a setkání se staršími odborníky.
Miroslav Minařík, ze dne: 15.03.2024
reklama


S digitalizací přichází umělá inteligence a opadá zájem nové generace o technické obory. "S čím zacházíme, tím také scházíme" ... výrobní haly plné robotů a přebujelá administrativa plná digitálních specialistů. A ejhle, nemáme elektrikáře! Není vůbec žádným tajemstvím, že tyto elektrotechnické profese chybí. Stačí letmý pohled na stavby nebo na přednáškové sály. Ale my nemáme ani projektanty! 

Co s tím?
SCHRACK, obchodník elektroinstalačním materiálem na tom pracuje již několik let. Nejde o nějaká obvyklá prázdná marketingová gesta jak jsme na trhu zvyklí. Přináší hodnotu, kterou druzí oceňují. V dubnu se v Česku opět koná událost pro středoškoláky elektrotechnických oborů, nazvaná

Studentské informační dny Schrack 

Jde o kombinaci odborných přednášek a praktických úkolů v čtyřech městech. V programu nalezneme témata jako elektromobilitu, internetové technologie, nebo praktický software. Nechybí teamová práce na praktických projektech. V plánu je ocenit ty nejlepší účastníky. Ti soutěží získají nejen ceny, ale i hlubší technické porozumění. Organizátoři iniciativou poukazují na svůj dlouhodobý závazek k podpoře studentů a vzdělávacích institucí v elektrotechnice. Svůj první krok udělal SCHRACK kdysi v Rožnově pod Radhoštěm!A jaké byli poslední (loňské) ohlasy?

Není až tak důležité, jak sám sebe pochválí pořadatel. Důležité jsou ohlasy samotných studentů. Ti měli dobrou šanci se od Schracku něco skutečně dozvědět a navíc si to užít. Potkat profíky z oboru, dozvědět se novinky a ještě si odnést parádní ceny. Všichni byli nadšení a těšíli se na příště. Prý to "byla super zkušenost ...".A letos?
Praha, Hradec Králové, Brno, Ostrava, 630 studentů, 47 škol, tři odborné přednášky, tři praktické úkoly, bonusový úkol a dobrovolný úkol.

Jaký je časový plán události?

  • Schrack Design – SW podpora projektantů
  • Elektromobilita
  • Jak funguje internet
  • Přestávka, bonusový úkol
  • Praktická část
  • Ocenění vítězůZávěr
Ač je digitalizace v úžasném rozkvětu, všechny prognózy o vymazání rozdílů mezi B2B a B2C se ukazují liché! Staré vazby, osobní vztahy mizí. Staří odborníci odchází, umírají ... A kde jsou ti noví? Musí se znovu objevit. 

Třeba bude nová "digitální parta", taková jako bývala kdysi tato analogová! Kdo investuje dnes do mladých odborníků? My víme o SCHRACKu.

 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 2)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKTFIREMNÍ TIPY
Digitalizace nás kromě jiných služeb zasypává také daty. Máme tolik dat, že se v nich často nemůžeme vyznat. O tom, co nám dnes poskytuje digitalizovaná knihovna, hovořím s Petrem Žabičkou z Moravské zemské knihovny. Žijeme v době, kdy nové publikace nevznikají, nejsou žádní autoři odborných článků. Jsme zasypávání krátkými reklamními úryvky a zdroje ke studiu nám zůstávají skryty pod tlustou vrstvou marketingových cílů. Co s tím?
Kam se v budovách vyvíjí uplatnění vysokorychlostních dat optickými vlákny? Příchod elektroinstalačních podomítkových trubek Fraenkische se zabudovaným optickým vláknem se datoval dřív než známost standardů datových přenosů Industry 4.0. Trubky s označením FFKuS DATALIGHT se v českých e-shopech objevují, ale na běžných stavbách určitě ne. Jde o speciálku, říkají dataři, v běžném obydlí stačí spotřebiteli Wi-Fi. Jiná situace může ...
Společnost Schrack je známá nejenom svým sortimentem, ale také jako pořadatel nejrůznějších promo akcí pro své zákazníky. Záběr je opravdu široký, a tak zatímco klidnější povahy s dětmi se mohou zúčastnit dětských dnů, ti adrenalinově závislí mají na výběr od jízdy na raftu, přes horská kola, lanové centrum, fotbalové turnaje až třeba po vodní lyžování. A na podzim je čas na Schrackiádu …
Pojďme se krátce podívat tam, kde se dnes vychovávají budoucí elektrotechnici. Jaké mají dispozice k úspěšnému studiu elektrotechnického oboru? V jakém prostředí se pohybuje dnešní elektrikářský žák, učeň a student?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933