Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

Proč se školit na domovní telefony ABB-Welcome Midi


Document Actions
Proč se školit na domovní telefony ABB-Welcome Midi
Domovní komunikace začíná u prostého Wagnerova kladívka zvonku, konče třeba u přijímání obrazu na mobilním telefonu, pokud někdo zmáčkl tlačítko v předzahrádce. Dnes se v elektroinstalacích plní zcela jiná zadání než v minulosti. Jak dlouho asi trvá stát se skutečně dobrým v navrhování systému Welcome Midi? Samouk má svobodu ve způsobu přijímání a osvojování informací, ovšem proces trvá podstatně déle, než když se ocitne v kvalifikačně stejně zaměřeném kolektivu. Jaké kroky vedou k efektivnímu získání odborných znalostí?
Miroslav Minařík, ze dne: 23.06.2023


Systémy domovní komunikace i přesto, že se jedná především o slaboproudou část elektrotechnického spektra, dodávají často elektroinstalatéři domovních systémů. Je tomu tak, protože pokud má někdo ucelené penzum znalostí a dovedností rozvodů nízkého napětí, často mu nečiní větší potíže rychlé přeškolení systému domovních komunikátorů. Sami jsme, z reportážních důvodů, absolvovali školení Welcome Midi několikrát a koncept předání informací by se dal nazvat procházkou "krásnou zahradou" dostupných možností. 
ABB Welcome Midi řeší tu největší oblast zájmu. Rodinné domy, administrativní budovy, nájemní domy. Hotové řešení, dostupné na trhu, s technickou podporou výrobce ...  

Všichni se potýkáme v hospodaření s časem. Přemýšlíme, na které části problematiky věnujeme více či méně pozornosti. To platí obecně, ale elektrotechniky nevyjímaje. Častou osobní pokládanou otázkou je, zda není rychlejší a snadnější si informace o návrhu a aplikaci jednoduše vygooglit. Zvláště pak, když na stránkách ABB toho je skutečně dost zveřejněno. Bezesporu rychlejší to bude, ovšem to, co nenajdeme, jsou osobní dotazy, dovysvětlení některých pasáží, nebo také vlastní zkušenost s jednotlivými prvky. Otázku jsme položili Lubomíru Mikmekovi, produktovému specialistovi, který systém Welcome Midi školí léta ...Příklad. Chci dosáhnout tohoto cíle:
Mít použitelné, relevantní, odborné znalosti o technických vlastnostech a možnostech systému Welcome Midi. Znát postup jeho navrhování, možnosti konfigurace a skutečného funkčního zapojení.Na půldenním školení ve školící místnosti zaznělo:
  • přehled systému a základní vlastnosti, limity, s kterými počítat
  • jak kalkulovat spotřebu jednotlivých prvků a celého systému, dimenzování funkčních systémů, topologie zapojení
  • přehled venkovní stanic (možnosti modulového systému), vnitřních audio a video telefonů
  • přehled a využití systémových přístrojů
  • režimy systémové gateway a spínací modul
  • konfigurace jednotlivých přístrojů
  • obsluha systému
  • a to nejdůležitější, praktické ukázky zapojení, ukázka větších instalací a práce s online konfigurátorem ABB-WelcomeÚčastník odchází s podstatně lepší představou než při důkladném pohledu na dostupné katalogové listy. Poznává produktového specialistu osobně a má jistotu, že se má na koho obrátit. Za velice přínosné lze označit dotazy při výuce a samozřejmě hloučky o přestávkách. A také možnost, o které se nepíše, setkat se s dalšími profesními kolegy. Pokud hledáte stáž nebo spolupracující subjekt, je takové školení ideálním místem k navázání osobních vztahů.


V případě, že ABB ještě nevypsalo aktuální termíny školení, máte možnost si zažádat o registraci níže uvedeným formulářem!


 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

ABB s.r.o., Elektro-Praga Jablonec
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933