Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Servisní služby ...

Jaké materiály se používají pro připojování jističů nebo uvnitř ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Co chcete dnes sledovat?
Co má Elektrika připravovat prioritně?
Základy elektrotechniky
Recenze knih
O elektrotechnicích v praxi
Krátké zprávy
Videoreportáže
Živá vysílání
Historické souvislosti
Záznamy živých vysílání
Podcasty, audioverze
Článek o novinkách
Diskusní témata
Rozhovory
Osobní setkávání
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 33
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Koho v každodenní praxi oslovují spojky, víka žlabu, trapézové úchyty, konzoly, stojiny, stropní držáky závitových tyčí, závitové tyče, závěsy, L-nosníky, zemnící spojky a třeba C-nosníky, pak může vytušit, že tento informační materiál se může hodit ...

Nebezpečí nožových pojistek


Document Actions
Nebezpečí nožových pojistek
Všichni vytahujeme nožové pojistky pomocí pojistkových držadel - známých žehliček OEZ.... Dejte si pozor na správné používání dle pokynů výrobce!
Jaroslav Slávik, ze dne: 4.03.2005
reklama

Všichni vytahujeme nožové pojistky pomocí pojistkových držadel - známých žehliček OEZ....  Tyto žehličky se vyrábějí ve třech typech. Jeden z nich má na bocích ochranné plastové kryty. V návodu naleznete upozornění, že se toto provedení používá všude tam, kde nejsou mezi nožovými pojistkami izolované přepážky. Právě v těchto případech se použije tento typ pojistkového držadla.

Pánové! Položme si ruku na srdce. Kdo to používá?

Jeden případ za všechny.
V provozech, kde se nožové pojistky používají, je vhodné jednou za čas vyzkoušet tyto vložky zkusit vytáhnout a znovu nasadit.

V jedné provozovně byly nožové pojistky osazeny patrně ještě v době výchozí revize a i po mnoha letech nebyly vůbec vyjmuty. Bylo tedy celkem pochopitelné, že se jim po takové době ven nechtělo. Pracovník - silák, který příslušný obvod odpojoval (samozřejmě bez zatížení), zabral ovšem tak, že se jednou částí vytahované patrony přiblížil k vedlejší fázi tak, že došlo k oblouku.

Typ DP
Je určen pro manipulaci s pojistkovými vložkami v jedno i třípólových pojistkových spodcích, které jsou vybaveny izolačními přepážkami.

Byl popálen na rukou a obličeji. Avšak v tomto případě měl štěstí. Ruce i zrak má již dnes v pořádku.

Typ D1PH
Je vybaven izolačními postranicemi, které zabraňují nahodilému dotyku, hlavně v případě, kdy mezi pojistkovými spodky nejsou namontovány izolační přepážky. Určeno pro jednopólové pojistkové spodky bez krajních přepážek

Chtěl bych upozornit, že ČSN jsou sice nezávazné, ale pozor! Pokyny výrobce jsou jednoznačně závazné! A dalšími jednoznačně závaznými předpisy jsou místní předpisy!

Typ DPM
Jde o držadlo DP, které je vybaveno ochrannou manžetou pro zvýšení bezpečnosti obsluhy při manipulaci s pojistkovými vložkami. Manžeta je vyrobena z hovězí kůže.

Pokud výrobce sděluje, že to má být "tak a tak" používáno, pak to tak musí být i dodrženo!

Pozor! Jedná se o přepis mluveného
slova inspektora IBP doplněný informacemi výrobce!

 

 
 

 

TEXT Z OBLASTÍ


FIREMNÍ TIPY
Největší tok odborných informací EATON se v roce 2020 odehrál na internetu. Produktoví specialisté si v krátkých blocích připravili nejen novinky v sortimentu značky, ale praktické informace pro návrh, projektování a také následnou revizní činnost. Čeho se obsah týkal? Proudové chrániče, rozvaděče, software Pavouk, UPS a zálohování, frekvenční startery, měniče, selektrivita jističů, nebo bezdrátová instalace xComfort ... Krátký přehled vzdělávacích a produktových webcastů EATON v roce 2020 naleznete v krátkém článku ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933