Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • S ukončením platnosti legendární vyhlášky 50/1978Sb. se nám objevuje na scéně požadavek na svéprávnost. V původním předpisu byl ukryt v potvrzení o zdravotní způsobilosti. Noví, mladí čekatelé na osvědčení dle nařízení vlády 194/22Sb. nejsou zatížení ...

FCC Public: Seminář Perspektivy automatizace III


Document Actions
FCC Public: Seminář Perspektivy automatizace III
Dne 20. 3. 2013 uspořádalo nakladatelství FCC Public seminář Perspektivy automatizace III, zaměřený tentokrát na přenos výsledků výzkumu a vývoje do praxe. Seminář se konal ve spolupráci s VŠB-TU Ostrava, RFID Lab, Českomoravskou společností pro automatizaci, Českomoravskou elektrotechnickou asociací ELA, veletržními správami Terinvest a Veletrhy Brno.
Komerční sdělení, ze dne: 19.04.2013
reklama

Po úvodu šéfredaktora časopisu Automa Petra Bartošíka se ujal slova Vladimír Kebo z VŠB-TU Ostrava, který představil činnost Technologické agentury ČR a obsah, podmínky a výsledky jednotlivých programů podpory zavádění výsledků výzkumu a vývoje do průmyslové praxe. O možnostech uplatnění RFID a konceptu rozšířené reality promluvil a s aktuálními projekty RFID Lab účastníky seznámil Filip Beneš z VŠB TU. Následovala přednáška Vladislava Zvelebila ze společnosti Codeware, s. r. o, v níž byl popsán projekt využití RFID ve skladovém hospodářství na klinice estetické chirurgie.



Po přestávce zazněla přednáška představující systém Zenon 7, který efektivně integruje a ergonomicky vizualizuje firemní procesy v jednotném prostředí. Přednášeli David Prokop ze společnosti KCT Data, s.r.o., a David Víšek z Prozesstechnik Kropf, s. r. o. Petr Palatka ze společnosti Neovision, s. r. o., představil vývoj, vlastnosti a použití inspekčního robotu Jetty pro čištění vzduchotechnických potrubí, který společnost vyvinula ve spolupráci s výzkumnými pracovišti. Projekt vývoje robotického systému pro měření způsobilosti výrobního procesu, jeho současný stav a další plány pro jeho pokračování představil Otto Havle ze společnosti FCC Průmyslové systémy, s. r. o. Na závěr semináře pak Leoš Hons představil cíle a aktivity občanského sdružení MES centrum.

Posluchači semináře, kterých se bohužel nesešlo tolik, kolik by si organizátoři semináře přáli, ocenili vysokou odbornou úroveň jednotlivých příspěvků i zajímavou celkovou skladbu programu. Stránku semináře s většinou prezentací ke stažení a naleznete ZDE.



Pořadatel: FCC PUBLIC, s.r.o.
Ve spolupráci: Terinvest spol. s. r. o., VŠB-TU Ostrava, RFID LAB, Veletrhy Brno a. s.,
Za podpory: Českomoravská elektrotechnická asociace ELA, Českomoravská společnost pro automatizaci.
Partneři: Codeware s. r. o., Neovision s. r. o., FCC Průmyslové systémy s. r. o.,  KCT Data s. r. o., MES Centrum o. s.
Mediální partneři: Elektrika.tv, DPS elektronika od A do Z, Control Engineering, Průmysl a ekonomika, Pandatron, Orsec, HW server, MM Průmyslové spektrum, Technický týdeník, E-automatizace.

P.S.: Prolistujte si také zvláštní vydání časopisu Automa "Innovation in the Czech Republic" nebo navštivte květnový seminář Průmyslové právo v praxi!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
FCC PUBLIC s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
V přednášce na konferenci SOLID Team se Miroslav Záloha ze SUIP zmínil také o nutnosti a významu technické dokumentace při revizích. Přestože jsou běžné argumenty o ztrátě nebo zastarání dokumentace, zdůraznil, že legislativa, vládní nařízení a provozní bezpečnostní předpisy, jasně stanovují povinnost udržování a aktualizace technické dokumentace. Připomněl význam dokumentace pro správné provedení revize. Hlavním bodem bylo, že revizní technik musí nejen ... Více sledujte zde!
Jaké problémy mohou nastat při tvorbě projektových dokumentací hromosvodu pro rodinné domy? Je časté, že nízká kvalita dokumentace komplikuje práci realizovních firem? Co obvykle chybí v těchto nedostatečných projektech? Jak důležitá je analýza rizik v projektování hromosvodů? Co všechno by měla obsahovat kvalitní technická zpráva? Je pravda, že někteří lidé nevědí, jak by měla správná dokumentace vypadat, a jsou spokojení jen s několika listy papíru? Jaký rozdíl je mezi zkušenými projektanty a těmi, kteří "podvádějí" v projektování? Co všechno zahrnuje dobře vypracovaný projekt hromosvodu a uzemnění?
Kam se v budovách vyvíjí uplatnění vysokorychlostních dat optickými vlákny? Příchod elektroinstalačních podomítkových trubek Fraenkische se zabudovaným optickým vláknem se datoval dřív než známost standardů datových přenosů Industry 4.0. Trubky s označením FFKuS DATALIGHT se v českých e-shopech objevují, ale na běžných stavbách určitě ne. Jde o speciálku, říkají dataři, v běžném obydlí stačí spotřebiteli Wi-Fi. Jiná situace může ...
První hromosvodní centrum v České republice bylo před třemi léty otevřeno v odborném učilišti v Chomutově. Minulý týden se objevilo na zcela nové adrese. Vše v souvislosti s narozeninami LUMA Plus a rekonstrukcí jejich sídla ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikou



Panacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933