Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

ABB: 100 let od ...

Víte, že je to právě 100 let, co byl vynalezen první jistič? Každý ví, co ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Může cobot nějak pomoci elektrikáři v práci? Cobot, robot ... to je přece otázka automatizovaných linek v průmyslu. Jenže robot je trošku něco jiného než cobot. Než zcela odkážeme coboty do jiných prostředí, zamysleme se, zda by nemohla být taková ...

EATON ONLINE TOUR: Výběr UPS pro běžné smrtelníky


Document Actions
EATON ONLINE TOUR: Výběr UPS pro běžné smrtelníky
Záložní zdroje napájení nízkého napětí lze v dnešní době považovat za velice důležitý bod i v elektroinstalacích rodinných domů. Nejste si jisti, jak vybrat vhodný UPS nebo nevíte, jaké parametry jsou při výběru UPS důležité? V této online přednášce si projdeme postup při výběru vhodného UPS pro různé aplikace. Ať už se jedná o výběr záložního zdroje pro počítač, domácí kino, kotel, nebo server. Co myslíte, jak snadné je možné zvolit špatný záložní zdroj napájení?
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 16.05.2023Výběr UPS pro běžné smrtelníky
Přednášející:  Antonín Špaček

 
 
 
Dotazy položené k tématu během vysílání:
 • UPS jsem pořídil abych stačil uložit rozdělanou práci. Pak jsem si pořídil NAS a zjistil, že bych kvůli ní potřebpval tak o cca půl hodiny delší výdrž. Co mi poradí odborník? Předpokládám, že musím koupit novou za 20 tisíc. Přičemž mě napadá připojit paralelně další články.
 • Mohu podle odebíraného výstupního proudu přesně vypočítat dobu zálohování? Nebo je to vždy jenzbožné přání výrobce? Ať jsem to zkoušel u které UPS vždy to nebylo ani z 80% výpočtu! A to šlo o renomované značky! Nebo platí ještě jiný ohmův zákon?
 • Jaký je postup u návrhu ups při volbě délky zálohování a velikosti zátěže? Sečtu teoretické proudy při výstupním napětí? A jakou uvažovat rezervu u jednoho pracoviště? Akumulátory ztrácí kapacitu a zaměstnanci si zapojí na ups klidně i kávovar.
 • Jakou má upeska vlastní spotřebu? Předpokládám, že offlinová 0,00 nic W a ta onlinová kolik? Jednu tu mám, zátěž na 1/5 ale mohu naní kávu vařit!
 • Jaké doporučujete řešení, co se napájení oddělovacích traf ZIS, s vysokými rozběhovými proudy, týče?
 • Bude plyn. kotel za UPS od Eaton fungovat? S APC hlásí poruchu ionizační sondy způsobenou obvodem, který potřebuje TN síť resp.průchod proudu<2mA vodiči N a PE.
 • Jaké byste vyjmenoval nejčastější fuck-upy s UPSkama? myslím pro varování, či úsměv.
 • Jak jsou řešeny zóny s nebezpečím výbuchu při nabíjení a vybíjení akumulátoru ve skříní a pokud jsou akumulátory externí? Je nutné dodržet minimální větrání?
 • V čom je lepšia druha generácia 5px voči 1.gén?
 • Pokud UPS dlouhodobě nepoužívám, je dobré ji skladovat v nabitém stavu? Pokud je nenabitá, má to nějaký vliv na její životnost?
 


Potřebujete-li další technické informace k probranému tématu, případně máte zájem, aby vás kontaktoval obchodní zástupce EATON, pomocí odkazu ZDE ... Do formuláře napište, o co máte zájem.
 

Podrobné materiály k přednášce
 si budete moci stáhnout
po registraci a odvysílání webcastu ZDE!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 6)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Nouzové osvětlení je nedílnou součástí pro zajištění bezpečnosti osob v případě evakuace budovy. Připomeneme si teorii a normy, které souvisí s nouzovým osvětlením. V druhé polovině školení bychom se podívali na konkrétní příklad návrhu a rozmístění svítidel a bezpečnostních značek podle požadavků normy ČSN EN 1838.
Výstavba fotovoltaických elektráren zažívá v dnešních dnech nebývalý zájem nejen ze strany samotných zákazníků, ale i realizačních firem. V tomto vysoce konkurenčním prostředí velmi nabývá na významu tlak na celkovou cenu realizace a správnost a spolehlivost řešení ustupuje do pozadí. Dopřejte sobě a svým zákazníkům klid duše a objevte jističe, odpínače a pojistky firmy Eaton pro fotovoltaické elektrárny.
Dnešní elektrotechnik se nezajímá o pouhé zapojení stykačových kombinací jako v dobách minulých. Moderní elektroinstalace obsahují stále více řídících prvků. Samy o sobě nemají žádnou inteligenci. Užitečné funkce jim vdechnou až osoby znalé s tou správnou kvalifikací. Toho, koho zajímají možnosti využití programovatelných relé, je určen tento pořad. Dozvíte se o využití PLC v praxi a o aplikacích s využitím dodávaného příslušenství a rozšiřujících přístrojů EATON.
Realizace fotovoltaických elektráren se rozjela naplno, ovšem mnohdy na úkor kvality provedení. Například rozvaděč nízkého napětí musí splňovat legislativní a normativní požadavky. V tomto díle se dozvíte, jakými zákony a vyhláškami se při výrobě rozvaděče musíme řídit. Nebo jste si jistí, že požadavky edice normy ČSN EN 61439-2, která klade specifické nároky na rozvaděče pro fotovoltaické aplikace, znáte opravdu dobře? Sledujte tento webcast tématicky zaměřený právě na fotovoltaiku!
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Reklama textem
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933