Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Záblesk průchozí ...

WAGO, značka nesoucí symbol rychlého a spolehlivého spojení, přichází s ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • V domě s instalovým tepelným čerpadlem a fotovoltaikou od známé firmy se objevila série elektrických přešlapů, které odhaluje nezávislý revizní technik. Nejenže instalace tepelného čerpadla a fotovoltaiky překypuje nebezpečnými a nesprávnými ...

EATON ONLINE TOUR: Výběr UPS pro běžné smrtelníky


Document Actions
EATON ONLINE TOUR: Výběr UPS pro běžné smrtelníky
Záložní zdroje napájení nízkého napětí lze v dnešní době považovat za velice důležitý bod i v elektroinstalacích rodinných domů. Nejste si jisti, jak vybrat vhodný UPS nebo nevíte, jaké parametry jsou při výběru UPS důležité? V této online přednášce si projdeme postup při výběru vhodného UPS pro různé aplikace. Ať už se jedná o výběr záložního zdroje pro počítač, domácí kino, kotel, nebo server. Co myslíte, jak snadné je možné zvolit špatný záložní zdroj napájení?
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 16.05.2023Výběr UPS pro běžné smrtelníky
Přednášející:  Antonín Špaček

 
 
 
Dotazy položené k tématu během vysílání:
 • UPS jsem pořídil abych stačil uložit rozdělanou práci. Pak jsem si pořídil NAS a zjistil, že bych kvůli ní potřebpval tak o cca půl hodiny delší výdrž. Co mi poradí odborník? Předpokládám, že musím koupit novou za 20 tisíc. Přičemž mě napadá připojit paralelně další články.
 • Mohu podle odebíraného výstupního proudu přesně vypočítat dobu zálohování? Nebo je to vždy jenzbožné přání výrobce? Ať jsem to zkoušel u které UPS vždy to nebylo ani z 80% výpočtu! A to šlo o renomované značky! Nebo platí ještě jiný ohmův zákon?
 • Jaký je postup u návrhu ups při volbě délky zálohování a velikosti zátěže? Sečtu teoretické proudy při výstupním napětí? A jakou uvažovat rezervu u jednoho pracoviště? Akumulátory ztrácí kapacitu a zaměstnanci si zapojí na ups klidně i kávovar.
 • Jakou má upeska vlastní spotřebu? Předpokládám, že offlinová 0,00 nic W a ta onlinová kolik? Jednu tu mám, zátěž na 1/5 ale mohu naní kávu vařit!
 • Jaké doporučujete řešení, co se napájení oddělovacích traf ZIS, s vysokými rozběhovými proudy, týče?
 • Bude plyn. kotel za UPS od Eaton fungovat? S APC hlásí poruchu ionizační sondy způsobenou obvodem, který potřebuje TN síť resp.průchod proudu<2mA vodiči N a PE.
 • Jaké byste vyjmenoval nejčastější fuck-upy s UPSkama? myslím pro varování, či úsměv.
 • Jak jsou řešeny zóny s nebezpečím výbuchu při nabíjení a vybíjení akumulátoru ve skříní a pokud jsou akumulátory externí? Je nutné dodržet minimální větrání?
 • V čom je lepšia druha generácia 5px voči 1.gén?
 • Pokud UPS dlouhodobě nepoužívám, je dobré ji skladovat v nabitém stavu? Pokud je nenabitá, má to nějaký vliv na její životnost?
 


Potřebujete-li další technické informace k probranému tématu, případně máte zájem, aby vás kontaktoval obchodní zástupce EATON, pomocí odkazu ZDE ... Do formuláře napište, o co máte zájem.
 

Podrobné materiály k přednášce
 si budete moci stáhnout
po registraci a odvysílání webcastu ZDE!
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 6)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Proč se zdá, že některé stykače v aplikacích tajemně shoří, zatímco jiné fungují bez potíží celá léta? Je to jako hádanka zakopaná v neproniknutelném lese kategorií užití, a pro mnohé z nás může být pojem 'kategorie užití' tak tajemný jako španělská vesnice. Ale nezoufejte! Nadcházející on-line setkání je jako kompas, který provede tímto lesním bludištěm elektrotechnických výzev. Během něj budou představeny klíčové základy spínání různých druhů zátěží a odhaleno, proč některé stykače vydrží léta, zatímco jiné náhle selžou. Buďte on-line a sledujte, jak to všechno funguje!
Pro mnoho lidí z elektrotechnické branže je téma realizace FVE stále neprobádanou oblastí. Internet je plný „zaručených“ návodů a tipů, jak tyto aplikace realizovat. Mnohé z nich mohou ve výsledku představovat ohrožení života, zdraví a majetku provozovatele dané instalace. Přijďte na Eaton tour 2023, kde vám poradíme, jak se neocitnout mezi těmito odstrašujícími případy. Školení se skládá z přednášek vedených jak externími specialisty, tak odborníky Eaton. Představíme vám legislativní požadavky na správné provedení FVE z hlediska bezpečnosti a požární ochrany, včetně nejčastějších chyb, kterých je třeba se vyvarovat. Dále se dozvíte, jak ...
Když pracujeme se stroji, je důležité se chránit před možnými riziky, která mohou vzniknout. Funkční bezpečnost pomáhá minimalizovat nebezpečí a zranění, která by mohla nastat. Například když používáme vrták nebo pilu, musíme se řídit určitými pravidly, abychom se nezranili. Tato pravidla nám pomáhají pracovat bezpečně a minimalizovat riziko úrazu. A jak je to u strojů? Nač vše myslet? Které technické normy o tom hovoří? Jaký soubor bezpečnostních pravidel v souvislostí s provozováním strojů uvažovat? To je předmětem následující přednášky ...
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Reklama textem
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933