Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

DEHN: Praktický ...

České zastoupení značky znovu připravilo praktickou výuku práce s izolovaným ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Jak vypada edisonova labolatoř? Jak si ji představit? Ano, můžeme si odskočit do muzeas v New Jersey, z New York City co by člověk kamenem dohodil. Ale teď sedíme na české hroudě. Pokud připisujeme Edisonovi žárovku, co pak bylo součástí jeho ...

V-systém, elektrické vytápění


Document Actions
vsys1.jpg
Elektrické podlahové vytápění, vytápění rýn, teplá dlažba, sušáky ručníků..... termostaty, ošetření venkovních ploch proti námrazám..... odborníci z V-systému mají opravdu mnohá řešení.
Jaroslav Borovec, ze dne: 18.11.2003
reklama

Firma V-systém elektro je výhradním dovozcem topných kabelů kanadské firmy Easyheat a elektronických termostatů dánské firmy OJ elektronik. Její obchodní zástupce můžete nalézt na mnohých elektrotechnických událostech.

Na názorných prezentačních panelech se můžeme seznámit s konkrétní konstrukcí různých konstrukcí elektrických podlahových vytápění.

Společnost V-systém dodává:
- topné prvky
- regulátory a termostaty včetně čidel
- hladinové spínače včetně sond
- kompletní sety "teplá dlažba"
- různé doplňky jako jsou topné koberečky, sušáky, topné fólie

Podívejme se tedy, co se dozvíme za informace z technických podkladů. Obdrželi jsme přehledně a vtipně řešenou složku...

 

Hladinové spínače
HS jsou určeny k ovládání elektrických zařízení v závislosti na výšce hladiny kapaliny ve sledované nádrži.
Elektronika hladinových spínačů vyniká jednoduchostí, spolehlivostí ověřenou mnohaletým provozem a je chráněna Úřadem průmyslového vlastnictví České republiky jako užitný vzor.
Ochrana potrubí
proti zamrzání a technologické ohřevy potrubí pro dopravu látek, které jsou při běžných teplotách tuhé. Další významnou skupinou aplikací je doprovodný ohřev potrubí TUV jako náhrada cirkulace.
Ochrana okapů
proti zamrzání. Topné kabely v okapech se používají především jako prevence před poškozením okapů a fasád budov. Důležitým hlediskem je i otázka ochrany osob a majetku před pádem uvolněných rampouchů.
Ochrana venkovních ploch
před náledím a odstraňování sněhu z těchto ploch. Typickým příkladem jsou vjezdy do garáží, venkovní schodiště, nájezdové rampy pro vozíčkáře, venkovní terasy a pod. Tento systém je vhodný zejména tam, kde je účelné vyloučit lidský faktor a zabezpečit za všech podmínek sjízdnost resp. schůdnost povrchu.
podlahové vytápění realizované zalitím topných kabelů do betonové konstrukční vrstvy podlahy - klasická nová podlaha. Další možností je temperování dlažby tenkými topnými kabely (Topná rohož, Teplá dlažba), umístěnými ve vrstvě lepidla pod dlažbou, které má díky své malé tepelné setrvačnosti charakter přímotopného systému - tenkovrstvá nová podlaha či renovovaná podlaha.
Elektrické sušáky
k dosoušení vlhkých ručníků v koupelnách a umývárnách, ...

Společnost V-systém nabízí další elektrická řešení zimních problémů. Mnohé z nich jsou aplikačně opravdu jednoduchá, na druhou stranu je dobré si při některých projektech nechat poradit od specialistů z V-systému. V každém případě je dobré vědět, které varianty můžete očekávat.

Pokud pracujete v oboru, máte možnost si zažádat o uvedený katalog níže uvedeným formulářem.

 
 

 FIREMNÍ TIPY
Pod výrazem Unica si představíme víc než pouze vypínače a zásuvky. Jde o pojmenování celého rozhraní mezi vodiči, spotřebiči a potřebou ovládání uživatelem. Stačí si představit co vše stále ptřebujeme připojovat! A že toho není málo.. V domácnostech začíná být zakázaná zkratka konektoru USB, nikoliv však pro nekonečné nekompatibilní kombinace, spíše pro neustálé požadavky jeho využití. A dalším prvkem v rozvodech jsou podlažní krabice. Kdo, kdy zakopl o prodlužovák napříč místností, bude nad vhodně umístěnou podlažní krabicí jásat ... :-)
Problematika spínání elektrických obvodů je stejně stará jako používání elektrického proudu pro náš jednodušší život. Při spínání vzniká mnoho zajímavých jevů, které se ale mohou nepříznivě projevit na spínacích přístrojích. Proto je důležité mít o některých jevech určitou představu a na základě znalosti, jak obvody ovlivňují spotřebiče volit správný typ spínacího přístroje.Zopakujme si charakter zátěží, odporová, induktivní, kapacitní ... jaké jsou proudy u odporové zátěže, cívky relé, motoru, žárovky nebo třeba kondenzátoru? Čtěte nebo poslouchejte tuto přednášku!
Pokud se vrátíme o půl století zpět, jaké typy kabelů se používaly pro vedení v budovách? Jak a čím se upevňovaly? Pokud se kabel kladl do výkopu a odmotával se z bubnu postaveného na panenkách, muselo se myslet na vytvoření provizorní brzdy roztočeného kabelového bubnu! Pokud byla trasa vedení souběžná s železnicí nebo silnicí, mohl se buben odvíjet z vagónu, či auta. To si dnes představit lze opravdu těžko. Ale už tehdy byly stanoveny teplotní podmínky za kterých se dalo vedení ukládat ...
Nová řada vypínačů a zásuvek Unica přichází nejen s novým designem, ale i s novými funkcemi. Svou konstrukcí je použitelná do různých prostředí. Jednou z nenápadných zásuvkových alternativ je modul s nabíječkou USB. Není žádným překvapením, že přibývá mnoho různých mobilních zařízení, které se dobíjí právě prostřednictvím kabelů zakončených USB konektory. Proto doma i na cestách člověk ocení USB zásuvku, a nejen s obyčejným transformátorem, ale i systémem detekujícím teplotu nabíjeného přístroje a regulací výkonu!
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Pravděpodobně nejobsáhlejší katalog možností jak uložit vedení do podlahy. Letošní produkce sloučené značky OBO Bettermann a Ackermann se jeví jako nejkompletnější nabídka kterou můžeme na našem trhu potkat ...
Znáte společnost HENNLICH INDUSTRIETECHNIK? V tomto článku máme zaostřeno na jejich divizi LIN-TECH, zabývající se produkty pro průmyslové stroje a zařízení, konkrétně na sortiment energetických řetězů IGUS a vysoce flexibilních kabelů CHAINFLEX ...
Proudové chrániče prakticky (archivní premiéra). Sledujte, nebo si jen poslechněte premiéru archivního záznamu přednášky Jana Krejčího z posledních Odborných seminářů OEZ 2019, kdy jsme se měli možnost setkávat osobně. Co v této dobře připravené přednášce zaznělo? Jaké typy proudových chráničů používáme? Jak souvisí nasazení proudových chráničů s ČSN, které vstoupily v platnost v roce 2018. Popis a důvody nasazení více chráničů v rodinném domě a dozvíme se také o ...
Podívejte se, jak vypadá nová linka! Videospot ukazuje výrobu nosných systému na nové lince! Stavba nové výrobní haly a nákup technologie na výrobu kabelových žlabů dovoluje Koposu Kolín nabídnout zákazníkům kabelové nosné systémy vyráběné na vlastním výrobním zařízení. Jde především o nové kabelové žlaby Jupiter s mnoha technickými přednostmi a inovované kabelové žlaby Mars přizpůsobené potřebám montážníků ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933