Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

DEHN: Praktický ...

České zastoupení značky znovu připravilo praktickou výuku práce s izolovaným ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Jak vypada edisonova labolatoř? Jak si ji představit? Ano, můžeme si odskočit do muzeas v New Jersey, z New York City co by člověk kamenem dohodil. Ale teď sedíme na české hroudě. Pokud připisujeme Edisonovi žárovku, co pak bylo součástí jeho ...

V-SYSTEM: Topné fólie - zrcadlo, plovoucí podlaha


Document Actions
V-SYSTEM: Topné fólie - zrcadlo, plovoucí podlaha
Elektrické řešení zimních problémů. Topné fólie jsou technickým výrobkem určeným pro velkoplošné vytápění. Topným prvkem je grafitová vrstva mezi vrstvami laminátové polyesterové fólie....
Komerční sdělení, ze dne: 6.05.2005
reklama

Eset souprava s topnou fólií
Použití:.

  • Topná fólie o výkonu 60W/m2 je určena pro dřevěné a fólie o výkonu 80W/m2 pro laminátové podlahy.
  • Topné fólie Eset jsou určeny pro aplikace suchých stavebních procesů.
  • Eset se nedoporučuje instalovat v místnostech se zvýšenou vlhkostí.

Provedení:

  • Eset je kompletní instalační sada s topnou fólií určité délky, která je doplněna izolačními kroužky pro případ potřeby zkrácení topného pásu a kompletním návodem.
  • Sady se prodávají ve dvou výkonových řadách s délkou topných pásů 2 až 10m.

MHF topná fólie na zrcadla
Použití:

  • ochrana zrcadel proti zamlžení provedení

Provedení:

  • topná fólie opatřená samolepicí vrstvou

Popis:
Topné folie Eset a MHF tvoři grafitová homogenizovaná vrstva nanesená na polyesterové folii. K topným grafitovým pásům je elektrická energie přivá­děna pomocí dvou měděných pásků. V obou případech je fólie již kompletně připraven a k instalaci - je opatřena přívodními vodiči a má zaizolované konce napájecích pásků. Odpadá tak nutnost provádět tyto práce na stavbě - tím je dosaženo maximální jednoduchosti a spolehlivosti instalace.

Způsob pokládky:
Topné fólie Eset se kladou na tlumici podkladovou vrstvu v jednotlivých pá­sech vedle sebe. Vodiče od jednotlivých pásů se propojí ve společné instalační krabici. Na topnou fólii se pokládá PE fólie pro ochranu proti vodě a na ni finální podlahová krytina v souladu s návodem jejího výrobce.
Pro případ, kdy uživatel potřebuje jinou délku, než ve kterých jsou sady typově prodávány, je součásti každé sady Eset izolační páska. Folie lze stříhat každých 20mm a uživatel tak může fólii zkrátit v podstatě na jakoukoliv požadovanou délku a střižnou hranu zaizolovat přiloženou izolaci.

Topná fólie MHF je opatřena samolepící vrstvou pro přjlepení na zadní stranu zrcadla. Instalace se provádí podle návodu. Tyto fólie není možno rozměrově upravovat.

Topné fólie nelze instalovat přímo na hořlavý podklad. Použití 'pro jiné aplikace je třeba vždy předem konzultovat s technickým oddělením firmy V­systém.

Regulace
Topný systém s topnou fólií Eset je třeba řídit vhodným regulátorem s odpínáním v obou pólech a vždy s podlahovým čidlem. To nemusí být použito pouze při instalaci Eset 60 na betonovou podlahu. Jenom tak je možné dosáhnout spolehlivého a ekonomického provozu bez nebezpečí poškození topné fólie nebo podlahy.

MHF se zapojuje do elektrického okruhu osvětlení zrcadla tak, aby byla aktivní v době rozsvícení, případně se zapojí přes samostatný vypínač.

 
 

 

TEXT Z OBLASTÍ


FIREMNÍ TIPY
Podívejme se krátce na katalog svítidel, vyrobený směrem ke koncovým spotřebitelům, architektům. Pohledem technika jde pouze o prodej designu. Z technického hlediska jde stále o stejný základ, tělo, stínítko a závěs ... určitě však tomu neodpovídá cena za jednotlivé typy. Ale to je starostí investora, nikoliv projektanta, realizátora instalace a revizního technika už vůbec ne. Přesto se nás elektrotechniků svítidla týkají přestože je připojujeme na dva, tři vodiče ...
Pod výrazem Unica si představíme víc než pouze vypínače a zásuvky. Jde o pojmenování celého rozhraní mezi vodiči, spotřebiči a potřebou ovládání uživatelem. Stačí si představit co vše stále ptřebujeme připojovat! A že toho není málo.. V domácnostech začíná být zakázaná zkratka konektoru USB, nikoliv však pro nekonečné nekompatibilní kombinace, spíše pro neustálé požadavky jeho využití. A dalším prvkem v rozvodech jsou podlažní krabice. Kdo, kdy zakopl o prodlužovák napříč místností, bude nad vhodně umístěnou podlažní krabicí jásat ... :-)
Nová řada vypínačů a zásuvek Unica přichází nejen s novým designem, ale i s novými funkcemi. Svou konstrukcí je použitelná do různých prostředí. Jednou z nenápadných zásuvkových alternativ je modul s nabíječkou USB. Není žádným překvapením, že přibývá mnoho různých mobilních zařízení, které se dobíjí právě prostřednictvím kabelů zakončených USB konektory. Proto doma i na cestách člověk ocení USB zásuvku, a nejen s obyčejným transformátorem, ale i systémem detekujícím teplotu nabíjeného přístroje a regulací výkonu!
Tato část o designu Unica 2022 popisuje dostupné barevné alternativy a nové přístroje. Ledkový detektor, ledkový otočný stmívač, Wi-Fi repeater do instalační krabice, noční orientační osvětlení nebo proudový chránič do rámečku vypínačů, zásuvek. Například pokud není v rozvaděči prostor pro další proudový chránič nebo není snadné sekat drážku pro nové vedení, tento proudový chránič lze instalovat do instalační krabice. Podrobnosti o vychytávkách inovované řady Unica sledujte v této krátké reportáži ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Pravděpodobně nejobsáhlejší katalog možností jak uložit vedení do podlahy. Letošní produkce sloučené značky OBO Bettermann a Ackermann se jeví jako nejkompletnější nabídka kterou můžeme na našem trhu potkat ...
Hlavním důvodem vývoje nového typu krabice byl zájem zákazníků o zásuvku pro instalaci na omítku, ale bez krycího víčka. To v některých prostorách není z hlediska požadavků na ochranu před vniknutím cizích předmětů a vody nutné ...
Jak vést datová vedení bezpečně v průmyslových prostorách? Pokud potřebujete umístit do prostoru krabici, vzniká několik problémů. Zatížení, krytí IP, dostatečný prostor pro případné práce s vedením. V tomto videospotu se seznámíte s řešením KM Rack z AMPERu 2010. Nezapomeňte, že všude nelze použít běžné podpodlažní krabice určené do administrativních prostředí!
Na neúprosné psí čelisti se odkazuje tento výrobce s přípravkem na zatahování kabelů. Svazkování vodičů není minulostí. Přehledná zapojení jsou standardem každého profesionála. Je tedy otázkou, jakou cenu a časovou náročnost potřebujeme vynaložit.
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933