Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Populární 60. ...

Oblíbená konference elektrotechniků, která se v posledních letech konala v ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 981
Bazar
Osobní nástroje

KURIOZITY: Žádost o práci elektrikáře


Document Actions
KURIOZITY: Žádost o práci elektrikáře
Žijeme v relativně svobodné zemi, ale svoboda končí tam, kde začínají nějaká pravidla. Nikdo z nás není vševědoucí a všichni nabýváme často pomýlené domněnky. V komunikaci se manželka zmiňuje o odborných kvalitách svého muže a přikládá i obrázky. Asi bychom toto sdělení nevzali vůbec vážně, pokud by paní před zasláním nevolala. My jí slíbili, že se optáme, ale to ještě nikdo z nás nevěděl, co bude žádost obsahovat. Z textu není patrné, že její muž ovládá pouze azbuku ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 11.05.2018
reklama


Pravděpodobně málokdo tuší, kdo všechno se na naši redakci telefonem nebo textem obrací. U mnoha zpráv obsah ani moc vnímat nemusíme, ale toto sdělení bylo tak opravdové ...

Dobrý den,
nevím, zda píšu správné firmě, ale chtěla bych sehnat svému manželovi nějaké zaměstnání. Bohužel nemá české státní občanství, ale povolení k pobytu samozřejmě má. Je vyučený zedník, ale jeho technické dovednosti a znalosti mají velký přesah. Například jako elektrikář by určitě byl vítaným parťákem na nejedné stavbě! Přikládám některá jeho řešení, kdy pomohl zákazníkům vyřešit nenadálou situaci.


Pro větší náhled kliknout!

Jeho zručnost a duchapřítomnost vítají jeho kolegové na stavbách nejčastěji. S hodně velkou pravděpodobností se stává, že spotřebiče stavebníků mají jiné koncovky než někdo předpokládal. Muž dokáže hbitě reagovat a připojit cokoliv! Ovšem nutno dodat, že jde pouze o dočasná řešení. Takovou přípojku by totiž časem zřejmě někdo vytrhl a musela by se upevňovat znovu.

Pro větší náhled kliknout!

Na výše uvedeném obrázku realizoval zvýšení příkonu. Sporák měl tak dva proudy. Tedy dvakrát výkonější. Manžel zvažoval, zda nenapsat výrobci a nebo neposlat zlepšovák na patentový úřad. Je zde totiž prokazatelná úspora! I přesto, že sporák je o sto procent výkonější (má dva proudy), elektrické hodiny se při odběru točí stále stejně!


Pro větší náhled kliknout!

U jednoho ze sousedů odstranil závadu na jističi. Jednoho dne začal jistič opakovaně vypadávat. Manžel odhalil poruchu velice rychle. A než majitel sehnal jistič s vyšší hodnotou, upravil zapojení tak dobře, že už nebylo potřeba jistič vyměňovat. Z toho lze dovodit, že ne všechny drahé jističe nebudou vypadávat. Podle manželových slov i levný jistič za pár babek může vydržet i desítky roků aniž by jedinkrát vypadl!

Pro větší náhled kliknout!

Do elektroinstalace by se neměl pouštět každý jouda, který o elektrice ví pouze to, že kope! Na tomto obrázku manžel zachraňoval chybějící nulu. Taková chybějící nula může způsobit i úraz! Manžel ji dočasně připojil z radiátoru a už to dobře funguje skoro půl roku.

Jeho praxe v elektrotechnice je delší než deset let, proto je na zvážení, zda mu jeho činnost nezlegalizovat nějakým dokumentem. Například výučním listem, maturitním vysvědčením nebo nečím podobným.

Pokud byste měli nějakou práci pro manžela, zcela určitě podá stejný nebo dokonce i lepší výkon!
Děkuji Jiřina K......


Nelze udělat jinak než se s vámi o tuto žádost podělit.
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 10)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT


FIREMNÍ TIPY
Co vše se u trvale připojených elektrických zařízení a přístrojů ověřuje prohlídkou? Které technické normy potřebujeme znát v souvislosti s prohlídkami a kontrolami? Kdy se mají prohlídky a zkoušky provádět? A čemu musí prohlídka předcházet? Jak se postupuje při prohlídce, namátkou, pouze něco, nebo existuje jiný postup? Nadrilujme si také body: bezpečnostní požadavky, správná volba a instalace, viditelné poškození, způsob ochrany, požární přepážky, zvolené vodiče, jistící prvky, přepěťové ochrany, vnější vlivy a mechanické namáhání, označení vodičů ... a co ještě?
Když už chceme plánovat a provozovat prozatimní elektrická zařízení, pak se vřele doporučuje mít na paměti základní pravidla. A to i přesto, že nepotřebujeme tyto znalosti ke své kvalifikaci. Víte, že prozatímní elektrická zařízení nebo jejich části musí být v době, kdy nejsou používány, vypnuty? Vzdálenosti vodičů a kabelů navzájem, od částí budov, od nosných a jiných konstrukcí, musí být voleny podle druhu izolace a způsobu jejich uložení. A možná i zmínka, že "Elektrická zařízení se smějí používat (provozovat) jen za provozních a pracovních pod­mínek, pro které byla konstruována a vyrobena", není vždy dodržovaná tak, jak je zamýšleno. Na co vše ještě pamatovat?
Rychlopohled na základní technický sešit pojednávající o přehledu i detailech nově vyráběných kompaktních jističích 3VA v orlických elektrotechnických závodech pod značkou Siemens. Obsah je rozčleněn do šesti základních logických celků. Kompaktní jističe 3VA, představení kompaktních jističů 3VA, kompaktní jističe 3VA do 1kA, příslušenství 3VA do 1kA, kompaktní jističe 3VA27 do 1,6kA, náhrady a převodní tabulky, slovník pojmů a význam zkratek. Stručný komentář s odkazy a videozáznamem premiéry naleznete zde!
Častou negativní zkušenost mají (nejen) elektrotechnici z přístupu stavebních úřadů. Nejedná se tentokrát o problém "tvrdohlavosti" úřadu, ale naopak o přílišnou benevolentnost, hraničící až s ignorací zákonných vyhlášek a nařízení. Zajímali jsme se tedy o zkušenosti se stavebními úřady a pohled odborníků na danou problematiku ...
DALŠÍ FIREMNÍ ODKAZY
Skákání po jedné noze mnohým připadá směšné, ovšem asi bychom rádi skákali jako klokani, pokud by nám to mělo zachránit život. Pokud se strojem dotknete vedení vn, kabina začne hořet, začnete panikařit ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933