Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Předtuchy ...

Ačkoliv si každý prosinec vzájemně přejeme vše krásné a zdraví, minulý ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 407
Bazar
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • ETS je software pro nastavováný systémové instalace, respektive domovní automatizaci. Zkratka ETS znamená Engineering Tool Software. Jde o konfigurační softwarový nástroj nezávislý na výrobci pro návrh a konfiguraci systému KNX. ETS je software, který ...

SOUTĚŽ: Kolik lidí si za rok na Elektrice zjišťuje zatížení vedení? Tipněte si!


Document Actions
SOUTĚŽ: Kolik lidí si za rok na Elektrice zjišťuje zatížení vedení? Tipněte si!
Přestože se principy jištění a zatížení vodičů prezentují od jednoduchých výpočtů až po ty přesné projekční od nepaměti a říkáme si, že už to snad musí každý znát, není tomu tak. V minulosti jsme převzali normativní údaje a vytvořili jednoduchý on-line výpočet. Nyní, po mnoha letech jsme byli jedním uživatelem upozorněni na chybějící háčky a čárky v popiscích. V té souvislosti jsme se podívali, zda tento výpočet ještě někdo využívá. Co myslíte? Aby šlo přemýšlení snadněji, vyhlašujeme soutěž s výhrou! Čtěte zde!
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 9.11.2020
reklama


Na portále Elektrika neplatí obvyklé zásady mnohých vydavatelů, kdy vše, co se vydává musí mít okamžitou finanční návratnost nebo to musí být generátorem kontaktů k následnému spamování. Zcela spontánně jsme kdysi vyrobili malý a jednoduchý výpočet zatížení vedení dle ČSN. A nyní, po mnoha letech nám to bylo jedním uživatelem připomenuto.

V podstatě jde o zapomenutý odkaz na výpočet, který je sice silně orientační, ale pro představu stačí. Jednoduché zadání, jednoduchý výpočet. Samozřejmě pro seriózní projekční podklady, za které ručíme hlavou použijeme Sichr nebo Pavouk. A tak nás napadlo kouknout na návštěvnost adresy tohoto výpočtu!

Tipněte kolik uživatelů ročně si stránku s tímto výpočtem zobrazí!
Abychom zajistili neovlivnitelnost, tipujte hodnotu z posledních dvanáct měsíců. Tu oficiálně odečteme v pátek 4. prosince 2020.

Pro více informací kliknout!


Oč se hraje?
Nejen elektrotechnikou je elektrotechnik živ. K tomu, aby se v praxi prosadil, potřebuje i jiné znalosti a dovednosti než pouze odborné. Proto prvním pěti účastníkům, kteří se nejvíce přiblíží výsledné hodnotě zobrazení, nabízíme audioknihu dle vlastního výběru z nakladatelství MELVIL Publishing!Své tipy zadávejte do níže otevřeného diskusního vlákna. A nezapomeňte uvádět kdo tipuje. Anonym těžko obdrží výhru.

Zmiňovaný výpočet je na adrese: https://Elektrika.cz/jisteni-kabelu
Kolikrát se tento výpočet zobrazí za rok?

Jaký je váš tip?
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 26)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT


FIREMNÍ TIPY
Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních pancéřových trubek se častěji používá sloveso protáhnout než vložit. Kdy tedy lze do trubky vedení vložit? Kdy takovou možnost využijeme? Opravdu jde o jednoduchý princip mechanismu? Musí to být cenově dostupné, snadné, rychlé, bez nutnosti použití nestandardních nástrojů. Pro použití v praxi je důležité také snadné pořízení u velkoobchodních distributorů. Který takové zboží nabízí?
OEZ Letohrad není jen výrobce přístrojů, ale ke svým výrobkům poskytuje také služby. Tou zásadní je servis. Na podrobnosti z první ruky jsme se obrátili na vedoucího servisních služeb, Miroslava Uhra. Co nás zajímalo? Jaké přístroje lze v dnešní době servisovat? Má servis OEZ nějaké výhody, proti konkurenčním dodavatelům? Vozí s sebou technici při výjezdu i celý náhradní jistič? Jak technici můžou vědět k jakému případu jedou? Jak moc budou moderní technologie pomáhat servisu jističů do budoucna? Celou reportáž sledujte v tomto článku!
Největší tok odborných informací EATON se v roce 2020 odehrál na internetu. Produktoví specialisté si v krátkých blocích připravili nejen novinky v sortimentu značky, ale praktické informace pro návrh, projektování a také následnou revizní činnost. Čeho se obsah týkal? Proudové chrániče, rozvaděče, software Pavouk, UPS a zálohování, frekvenční startery, měniče, selektrivita jističů, nebo bezdrátová instalace xComfort ... Krátký přehled vzdělávacích a produktových webcastů EATON v roce 2020 naleznete v krátkém článku ...
Přestože je servis OEZ prakticky nonstop službou, která reaguje na vnější podněty, existují určité pravidelné činnosti. Tým servisních mechaniků je plánovaně vytěžován tak, aby se daly zvládnou veškeré požadavky na divizi kladené. Samozřejmě servisní zásahy se plánovat nedají, ale počítat se s nimi musí. Pokud by servisní vozidlo muselo zasahovat s "majákem" v nočních hodinách, jaké jsou šance na odstranění závad? Jaké poruchy servis řeší nejčastěji? Jak vypadá typický pracovní den? K jakým přístrojům je nejvíce výjezdů? Sledujte v tomto reportážním dílu ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933