Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Předtuchy ...

Ačkoliv si každý prosinec vzájemně přejeme vše krásné a zdraví, minulý ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 412
Bazar
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Program Therm je volně použitelný program společnosti Rittal, určený pro návrh vhodné technologie chlazení a vytápění rozvaděčů. Při práci s programem Therm není zde nutná detailní znalost technologie chlazení. S jeho pomocí může navrhnout vhodnou ...
Nacházíte se zde: Úvod » Oblasti

Témata z alespoň jedné oblasti

Pomůcky

WAGO: Krabicové svorky řady 773 a inovované SMD svorky

 • 18.05.2015
WAGO: Krabicové svorky řady 773 a inovované SMD svorky
Firma Wago na AMPERu 2015 představila novou řadu instalačních krabicových svorek 773 a inovovanou řadu SMD svorkovnic. Řada 773 pro plné vodiče o průřezu do 4mm2 se v elektroinstalaci a domovních instalacích používá zejména při připojování větších spotřebičů, jako jsou klimatizační jednotky nebo průtokové ohřívače. Práci uživatelům usnadňuje jednak kompaktní konstrukční provedení, jednak možnost přímého zapojení plných vodičů bez použití nástrojů. Řada bude k dostání od podzimu letošního roku.

PHXC: Multifunkční krimpovací nástroj pro koncovky vodiče v pásech

 • 28.04.2015
PHXC: Multifunkční krimpovací nástroj pro koncovky vodiče v pásech
CRIMPFOX PRIME jsou multifunkční lisovací kleště pro zpracování vodičů a koncovek vodiče. Pouze s jedním nástrojem můžete realizovat různé pracovní kroky: řezání, odizolování, zkroucení a lisování. Nově integrovaná 4stupňová zábrana umožňuje i průmyslové použití. Výhodou kleští je především až 30% úspora času díky spojení všech kroků do jednoho nástroje. Využít je lze pro vodiče v rozsahu 0,5 až 2,5 milimetrů čtverečních.

KOPOS: Hluboká krabice do sádrokartonu

 • 27.04.2015
KOPOS: Hluboká krabice do sádrokartonu
Nová hluboká krabice firmy KOPOS Kolín je určená do dutých stěn - do sádrokartonu i dřevotřísky. Zároveň je možné ji také zasádrovat. Krabice má atestaci do hořlavých materiálů a je vzduchotěsná. Její lem je opatřen čtyřmi výčnělky, které slouží k lepšímu uchycení krabice ve vyvrtaném otvoru. Podrobnosti o krabici nám na AMPERu 2015 představil produktový manažer firmy KOPOS Jiří Němeček.

WAGO IN#5: Svorkovnice pro měřicí trafa

 • 13.04.2015
WAGO IN#5: Svorkovnice pro měřicí trafa
Pomocí svorkovnice pro měřicí trafa od firmy WAGO lze bezpečně odpojit proudové transformátory. Sadu je možné snadno namontovat do rozvaděče a jednoduchým způsobem připojit. Obsahuje měřicí body a páky pro ovládání odpojení proudového transformátoru. Při výběru lze volit mezi malou a velkou sadou. Přičemž velká sada se od malé liší možností odpojení přívodního napětí. Sadu ocení projektanti, ale i praktici, kterým toto řešení chybí v rozvaděči.

DEHN log#17: Kožené pracovní rukavice s kevlarem

 • 2.04.2015
DEHN log#17: Kožené pracovní rukavice s kevlarem
Kožené pracovní rukavice s kevlarem pro práci na elektrickém zařízení výrazně redukují nebezpečí náhodného dotyku živé části při práci pod napětím. Zároveň ochrání ruce při vzniku zahoření oblouku a zkratu v rozvaděči. Umožňují i velice jemné uchopování nástrojů a zvládání všech prací v rozvaděči. Rukavice jsou součástí celého systému, který se skládá z celotělové kombinézy nebo kabátu a obličejového štítu, který zabezpečí ochranu lidem pracujícím na rozvaděčích pod napětím před sežehnutím elektrickým obloukem.

DEHN log#16: Nalepovací podpěra

 • 18.03.2015
DEHN log#16: Nalepovací podpěra
Jak přichytit vedení bez provrtání střešní krytiny nebo fasády domu? S nalepovací podpěrou, kterou nalepíte dokonce i na sklo. Nalepovací podpěry jsou osazené držáky vedení DEHNgrip a DEHNsnap a vybavené lepícími polštářky firmy 3M, které zaručují vysokou pevnost přilepení. Povrch je nutné před nalepením pouze vyčistit isopropylalkoholem. Podpěry jsou vhodné pro nejrůznější povrchy, výjimku přestavují poplastované plechy či plechy natřené barvou.

DEHN log#15: Podpěra DLH

 • 10.03.2015
DEHN log#15: Podpěra DLH
Podpěra DLH je zmenšená podpěra pro vytváření izolované jímací soustavy, která je vhodným řešením pro ploché střechy, kde nevychází velká dostatečná vzdálenost. Řešení se odlišuje od konkurenčních výrobků nízkou váhou. Nezatěžuje tedy střechu a umožňuje snadnou manipulaci. Využití podpěry tak pomáhá optimalizovat množství materiálu, který se dopravuje nahoru na střechu, protože se nepoužívají zbytečně velké a těžké zátěže.

DEHN log#14: Pásková svorka

 • 4.03.2015
DEHN log#14: Pásková svorka
Pásková svorka umožňuje jednoduché spojení dvou plochých vodičů, dvou drátů, dvou pásků nebo drátu a pásku. Svorku ocení každý, kdo vytváří zemnící soustavu, je na dně výkopu a potřebuje spojit pásky či dráty. Svorka se vyznačuje precizním zpracováním, při manipulaci s ní proto není třeba používat ochranné rukavice. Vyrábí se v nerezovém či pozinkovém provedení.

Máte prošlou autolékárničku? Nakupte relé či svorky a dostanete novou zdarma

 • 26.01.2015
Máte prošlou autolékárničku? Nakupte relé či svorky a dostanete novou zdarma
Až několika milionům motoristů hrozí pokuta až dva tisíce korun. Koncem uplynulého roku totiž vypršela doba použitelnosti některých věcí, které mají ve svých autolékárničkách. S počátkem roku 2011 začala platit nová pravidla pro obsah auto- a motolékárniček. Tehdy si většina řidičů koupila lékárničku novou. A právě nyní vypršela některým věcem v lékárničkách čtyřletá expirační doba. Jak elektrotechnik přijde k nové autolékárničce zdarma?

SCHNEIDER ELECTRIC: Nová externí baterie APC Mobile Power Pack

 • 6.01.2015
SCHNEIDER ELECTRIC: Nová externí baterie APC Mobile Power Pack
Společnost Schneider Electric představuje novou řadu APC Mobile Power Pack, přenosných záložních zdrojů s vysokou kapacitou i účinností. Externí baterie je určena pro mobilní nabíjení všech smartphonů, tabletů a jiných zařízení, které se nabíjí přes USB kabel. Zařízení je vhodné pro uživatele, kteří potřebují používat nejrůznější aplikace po delší dobu a mimo dostupné napájení. Mimo jiné i ty, které rychle vybíjejí baterii, například služby pro zjišťování polohy a GPS.

Hensel představil novou instalační krabici s oblými hranami

 • 4.12.2014
Hensel představil novou instalační krabici s oblými hranami
Společnost Hensel představila na výstavě Sonepar 2014 instalační krabici s novým designem. V krabici jsou bajonetové zámky, takže stačí pootočit šroubovákem a je zavřeno nebo otevřeno. Krabice také splňuje vysoké krytí IP67 a je dokonce dočasně ponořitelná do jednoho metru pod hladinu. Jaké jsou další výhody této krabice a jak tento produkt ohodnotil elektrikář Olda Morávek? Sledujte tento článek s videoklipem.

SOLID: Katalog měřicích přístrojů FLUKE

 • 2.12.2014
SOLID: Katalog měřicích přístrojů FLUKE
Zabýváte se měřením elektrické energie? Pak je vám k dispozici katalog americké značky Fluke. V tomto vydání naleznete i třífázový záznamník elektrické energie 1730, přesný kalibrátor proudové smyčky 709, přesný tlakový kalibrátor 721, testery napětí a spojitosti, nové infračervené teploměry, měřič počtu částic a další novinky. Katalog je v pevné vazbě, barevném tisku a s podstatnými informacemi pro každého technika.

DEHN: Připojování jímačů ve všech hladinách ochrany před bleskem

 • 25.11.2014
DEHN: Připojování jímačů ve všech hladinách ochrany před bleskem
Společnost DEHN + SÖHNE přichází jako první výrobce na světě s hromosvodními součástmi, které jsou testovány na maximální bleskový proud, tady 200kA. Dříve se v praxi v případě hladiny ochrany před bleskem LPL I používalo napojení jímačů vícero svorkami, minimálně dvěma. Díky novince je nyní pro připojení jímacích tyčí v hladině ochrany před bleskem LPL II nebo LPL I možné použít pouze jednu svorku. Montáž je tedy nejenom logičtější, ale také ekonomičtější než v minulosti.

KOPOS: Novinky v lištách a parapetních kanálech

 • 31.10.2014
KOPOS: Novinky v lištách a parapetních kanálech
Lišty potahované ochrannou fólií nebo parapetní kanál 90x55 v bezhalogenové variantě. To jsou některé z novinek, které letos představila firma Kopos Kolín. Na AMPERu 2014 nás s nimi podrobněji seznámil produktový manažer firmy Martin Herman. Proč vznikla bezhalogenová úprava lišty 90x55? K jaké inovaci došlo u nejmenší lišty LV 11x10? A proč firma Kopos přistoupila k potahování lišt ochrannou fólií? To se dozvíte v tomto článku s videoklipem.

DEHN: Vodič HVI POWER

 • 25.08.2014
DEHN: Vodič HVI POWER
Dalibor Šalanský a Jiří Kutáč představili na AMPERu 2014 nový vodič HVI POWER společnosti DEHN+SÖHNE. Jaká jsou specifika instalace u vodiče HVI POWER? K jakým chybám při instalaci nejčastěji dochází? Kde se tento vodič nejčastěji používá? Jaké jsou jeho parametry a v čem je jedinečný? Jaká je dostatečná vzdálenost u tohoto vodiče? Odpovědi na tyto otázky a další informace o vodiči HVI POWER se dozvíte v článku s videem...
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933