Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Když si starší pár pořídil fotovoltaickou elektrárnu na základě slibů obchodníka, netušil, jaké problémy je čekají. Po výpadku elektřiny v obci zjistili, že jejich investice nefunguje tak, jak očekávali. Co způsobilo, že jejich FVE nebyla schopna ...

Seminář: Management energií v průmyslovém podniku na AMPERu 2024


Document Actions
Seminář: Management energií v průmyslovém podniku na AMPERu 2024
V éře, kdy otázky efektivního využívání energie přestávají být jen volbou, ale stávají se nutností, nabízí Brno platformu pro přední odborníky a průmyslové firmy, aby společně zkoumali současné i budoucí možnosti správy energií. Seminář slibuje osvětlit, jak se firmy mohou adaptovat na měnící se energetický trh, využít nové technologie. Téma je klíčové nejen pro průmysl, ale pro celou společnost. Příběhy úspěchu, legislativní novinky a technologické inovace ...
Tým portálu Elektrika, ze dne: 14.03.2024


Ve středu 20. března 2024 se v Kongresovém centru Výstaviště Brno (přístup od zastávky „Výstaviště – hlavní vstup“) uskuteční seminář Management energií v průmyslovém podniku. Seminář, který organizují Elektrotechnická asociace České republiky a časopis Automa, bude součástí doprovodného programu veletrhu AMPER.


Ilustrativní obrázek ML


Jak firmy hospodaří s energií
Minulá doba donutila firmy zamýšlet se nad tím, jak hospodaří s energií, kde zbytečně plýtvají a jak nejlépe využít každý kilowatt. Objevily se projekty, jejichž cílem je ušetřit za osvětlení a vytápění průmyslových budov, rekuperovat energii z elektrických pohonů, využít odpadní teplo z chlazení pro ohřev užitkové vody, využívat solární a větrnou energii nebo energii z odpadní biomasy. Objevují se nové metody, jak šetřit energií, ale také nové výzvy, které souvisí nejen s nutností snižovat náklady, ale také dostát závazkům z hlediska společenské odpovědnosti a snižování negativního vlivu průmyslu na životní prostředí.

Náplň semináře
Na semináři zazní příspěvky popisující současný právní rámec po schválení novely energetického zákona a možnost vzniku energetických komunit. To je zajímavé téma nejen pro města a vesnice, majitele obytných budov, družstva a společenství vlastníků, ale i pro průmyslové podniky a komerční areály. Právník účastníky seznámí s tím, co je třeba vyřešit před začátkem výstavby energetického zdroje a jeho uvedením do provozu. Hovořit se bude také o možnostech úspor nákladů prostřednictvím spotových cen elektřiny. Dalším velkým tématem jsou přenosy dat z měřičů energií, zejména prostřednictvím bezdrátových sítí: 5G, NB-IoT nebo jiných (IQRF). A pochopitelně budou představeny i softwarové a hardwarové nástroje pro monitorování výroby a spotřeby energií (elektřiny, stlačeného vzduchu) včetně zajímavých případových studií. Účastníci se dozví také to, jaký je potenciál blockchainu pro udržitelnější energetiku.


Ilustrativní obrázek ML


Komu je akce určena
Akce je zaměřena na střední management průmyslových firem, technické ředitele, podnikové energetiky, správce budov a obytných i průmyslových areálů, inženýrské firmy a integrátory působící v oboru podnikové energetiky. Pro účastníky je vstup zdarma (podmíněný registrací) a dostanou volnou vstupenku na veletrh AMPER.


 
 

 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 10)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

ElA Elektrotechnická asociace České republiky
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933