Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Představte si, že míjíte firmu KOPOS každý den a jednoho dne se rozhodnete prozkoumat, co se skrývá za jejími červenými zdmi. Má krátká poznámka je jedné z předních českých výrobních společností elektroinstalačního materiálu. Prohlídku provozů nových ...
 • Než se mé zápisky, knihy, normy, skripta a staré katalogy uklidí na smetiště, ještě se podělím o několik vzpomínek. Když se dnes procházím po velkých stavbách, vše funguje podstatně lépe jako kdysi za nás. Na vše je dnes více času, materiál je ...

RADA: Jak se správně ptát v diskusích


Document Actions
RADA: Jak se správně ptát v diskusích
Chcete se zeptat ostatních odborníků? Chcete, aby vám bylo odpovězeno rychle a konkrétně? Pak dodržujte několik zásadních pravidel, které se vytvořily za deset let trvání nejobsáhlejšího zdroje elektrotechnických témat na internetu.
Tým portálu Elektrika, ze dne: 5.06.2010
reklama

Největší veřejná elektrotechnická diskuse na portále Elektrika.cz má svá přísná pravidla. Zde jsou naše doporučení, kterých se držte, pokud chcete využít úspěšně tohoto informačního zdroje! 

 • Než založíte nové téma, podívejte se dobře, zda již nebylo řešeno.
  Duplicitní témata nejsou povolena.
 • V předmětu tématu uveďte otázku
  Otázku, která má podmět a sloveso. Z otázky má být jasné, nač se ptáte, aniž byste museli kliknout. Na otázku se musí dát odpovědět konkrétně. Nezadávejte otázky typu: "co si myslíte, jak se vám líbí, jaké máte zkušenosti ..."
 • Neuvádějte odkazy na externí zdroje (jiné stránky).
  Externí odkazy se nedají udržovat a nefunkční pak robot automaticky maže. Pokud se odkaz změní, celá diskuse ztrácí prvotní informaci. Využijte možnosti přidání přílohy.
 • Vyhýbejte se slangovým výrazům. Pokud je nutné je uvést, pak do závorky za správný název.
 • Jedno téma = jedna otázka! Chápejte, že každé téma je spojeno pomocí klíčových slov s dalšími podobnými tématy. Proto není možné mít více otázek v jediném tématu.
 • Buďte struční a konkrétní! Odpusťte si oslovení, pozdravy a děkovaní. V takovém množství technických informací to pouze znepřehledňuje. Místo formálních klišé raději uveďte více technických podrobností.
 • Diskutuje se pouze o problematice elektroinstalací nízkého napětí a tomu blíže společných okruhů. Nezakládejte témata jiná!
 • Slušný diskutující uvádí své jméno a příjmení. Nick, přezdívka je na tomto fóru projevem zbabělství, nepřátelství, nedůvěry nebo také nezpůsobilosti k právním výkonům.

Pokračujte na http://diskuse.elektrika.cz

 
 

 

TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
Elektrika.info s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Digitalizace nás kromě jiných služeb zasypává také daty. Máme tolik dat, že se v nich často nemůžeme vyznat. O tom, co nám dnes poskytuje digitalizovaná knihovna, hovořím s Petrem Žabičkou z Moravské zemské knihovny. Žijeme v době, kdy nové publikace nevznikají, nejsou žádní autoři odborných článků. Jsme zasypávání krátkými reklamními úryvky a zdroje ke studiu nám zůstávají skryty pod tlustou vrstvou marketingových cílů. Co s tím?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933