Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Záblesk průchozí ...

WAGO, značka nesoucí symbol rychlého a spolehlivého spojení, přichází s ...

Technické normy ...

Přikazují, doporučují, nebo zakazují? O normativních předpisech a ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Osobní nástroje

OS-KOM: Rotační translátory pro přenos dat i výkonu MERCOTAC


Document Actions
Článek
Již víte jak elegantně přenést elektrické veličiny z rotujících částí strojů? Seznamte se s komponentou která právě tento problém vyřeší, ať jde o data z čidel nebo o samotné napájení. Nahlédněte s firmou OS-KOM do světa rotačních translátorů ...
Komerční sdělení, ze dne: 20.09.2006
reklama

Řada současných aplikací vyžaduje bezpečný přenos elektrických signálů z rotujících částí strojů a zařízení. Pro tyto případy se nabízí rotační translátory MERCOTAC, které pro přenos signálů využívají rtuť. Translátory se vyznačují kompaktní konstrukcí, vysokou spolehlivostí i v agresivním prostředí a bezporuchovým přenosem.


Rotační translátory MERCOTAC

Na rozdíl od systémů s mechanickými sběrači umožňují translátory MERCOTAC přenos dat i výkonů bez opotřebení a téměř bez ztrát. Toho je dosaženo použitím kombinace rtuti a ušlechtilých kovů. Speciálně vyvinutý systém těsnění přitom zabraňuje oxidaci a unikání rtuti.

Nezávisle na montážní poloze dosahují translátory MERCOTAC přechodového odporu pod 0,8mΩ. Příčné kapacity od 20 do 100pF zaručují dobrý přeslechový útlum a odporový šum leží hluboko pod hodnotou 1μV.Hz při šířce pásma 0 až 500MHz.


MERCOTAC typ 630

Kontakty propojené rtutí zaručují bezporuchový a bezpečný přenos dat do 4A/240V, řídicích signálů do 30A/240V a výkonů do 250A/240V. Vyšší napětí jsou na požádání možná u redukovaných hodnot proudů. K dispozici jsou translátory pro přenos jednoho až osmi pólů.


MERCOTAC v kabelovém bubnu

Pouzdro s izolačním odporem 25MΩ je vyrobeno z nerezavějících materiálů se zabudovanými kuličkovými ložisky (SAE 52100), přičemž pro zvlášť agresivní aplikace s teplotami do 440°C lze dodat v provedení s ložisky z nerezavějící oceli. K ochraně kontaktů byly vyvinuty speciální pryžové dutinky, jež chrání elektrické části před vlhkostí a nečistotami.


MERCOTAC v kroužkovém sběrači

Rotační translátory Mercotac lze tedy použít pro připojení různých snímačů, čidel a senzorů, stejně tak pro přenos dat u sběrnicových systémů. Kromě samostatných měřidel, antén, sběrnic a audiovizuálních zařízení lze využít vlastností translátorů při konstrukci strojů, pracovišť, robotů či celých výrobních linek.

Nejčastější odvětví, kde se tyto produkty uplatňují jsou:

  • textilní výroba
  • letectví a kosmounautika
  • hutní průmysl
  • lékařská technika
  • výroba plastů
  • balírny
  • průmyslové televize atd.
 
 

 

TEXT Z OBLASTÍ


Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933