Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

K čemu ohnutá ...

Částečně toto provedení krabice souvisí s vývojem elektroniky. Opakovaně ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Bazar
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Portfolio krabic FireBox společnosti OBO BETTERMANN zajišťuje spojení instalovaného vedení v souladu s předmětnými technickými doporučeními. Program FireBox splňuje podmínky pro zachování elektrické funkce dle DIN 4102 část 12. Uvnitř krabice jsou ...

Vypínač míchačky


Document Actions
Článek
Jak se zabíjí míchačka? Ani já to nevěděl, ovšem na stavbách se toho člověk dozví! Stačí mít notnou dávku odvahy, drzosti a hlavně... hlavně rychlé nohy!
Jaroslav Borovec, ze dne: 6.09.2002
reklama

Jdu takhle kolem staveniště a tu najednou slyším kovové rány. Inu kovové rány ze staveniště nic neobvyklého. Kdyby k těm ranám ještě součastně nezaznívaly divné nadávky....

  • ty jedna zk..... p....
  • já ti ukážu kdo je tady šéf
  • tak ty sv... budeš kopat?
  • já tě naučím zk.... krá....

a podobně. Nevydržel jsem a mrkl jsem do dvora. Kupodivu tam nebyl "kravatový džanek" a nemlátil svou tchýni, ale stavební dělník zabíjel míchačku, která zřejmě probíjela.
Opatrně jsem se přiblížil a zkoukl míchačku.

Uvedený pracovník se vůbec nenechal vyvést mou přítomností z míry a klidně pokračoval. Po té, co zlomil násadu od lopaty, měla nastoupit palice. Ovšem přijelo auto, z kterého se vyvalil silnější chlapík, dělník zabíjení nechal, pro změnu začal rozhazovat rukama a v nadávání pokračoval v bleděmodrém stylu.

  • šéfe tahle sv.... také kope
  • já se na to vys.....
  • jednu zabiju a druhá začne taky

Šéf mu odpovídá: "Bedřichu, ku....! Já tě neplatím za zabíjení míchaček! Když ta kur.... kope, tak ju hoď ze skály a vezmi druhou! Ale neztrácej čas!

Napadlo mne jako revizního technika, že jim udělám radost a pomůžu drobnou radou. Pokusil jsem se představit a popsat krátce své řemeslo. Bohužel i přes to, že jsem stačil identifikovat pravděpodobnou závadu, stal jsem se chtě nechtě u šéfa stavební firmy "zku..... komunistou, kterého poslala zku... konkurence". Nic hloupějšího mne nemohlo napadnou, než zmínka o pravidelných revizích a palice přichystaná na míchačku letěla po mě.

Ovšem, to už jsem byl bezpečně za vraty, když přistála v poštovní schránce. I když nepředpokládám, že by si zapamatovali mé iniciály na vozidle, dovolil bych si zůstat v anonymitě.
Takže vidíte, že být revizním technikem a hrdě ctít toto řemeslo, může být i životu nebezpečné.

 
 

 

TEXT Z OBLASTÍFIREMNÍ TIPY
Konečně se po dvou letech začínáme volně setkávat. Doposud jsme vše řešili absenčně, prostřednictvím různých elektronických nástrojů. Podobně jako u veletrhů, tak i u seminářů jsme všichni v očekávání, zda nedojde na prognózy digitálních fanoušku a vše se nepřesune na Facebook nebo Instagram. Odborné semináře OEZ máme na mušce objektivu již mnoho let a bylo tomu i letos. Co představil tradiční český výrobce rozvaděčových přístrojů po skončení koronavirové izolace? Jak semináře probíhaly? První část přinášíme v tomto článku ...
Události za poslední dva roky s našimi zvyky a tradicemi řádně zamávaly. Společenská katarze stále probíhá a elektrotechnikům se také nevyhýbá. Ovšem Elektrická spojka se letos konala v podobě, jak ji známe, i když opět jinde a s odlišným obsahem. Co vše se odehrálo? Podobně jako u předešlých ročníků jsme prolnuli zábavu s prvky naší profese a v závěru sobotního programu se odehrálo "reálné přezkoušení" podle vyhlášky padesát tak, jak jsme si vzpomněli.
ABB představilo na jaře novou designovou řadu domovních vypínačů a zásuvek. Koncový uživatel očekává nový výběr z barevných kombinací pro sladěnost se svým interiérem a elektrikář zase kompatibilitu, kvalitní konstrukci přítroje, snadnou montáž a připojení. Dnes je ovšem ve hře navíc vybavenost různými funkcemi domácí automatizace, která začíná být spíše než zbytným komfortem, v některých budovách standardem. A tak je vhodně vybraná barevná kombinace vypínačů pouze slupkou tajemství ukrytého někde v útrobách domu ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
Autor článku
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933