Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Jaké známe druhy ...

Pokud člověk není zrovna sám revizním technikem, může si pod pojmem revize ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Co chcete dnes sledovat?
Co má Elektrika připravovat prioritně?
Základy elektrotechniky
Recenze knih
O elektrotechnicích v praxi
Krátké zprávy
Videoreportáže
Živá vysílání
Historické souvislosti
Záznamy živých vysílání
Podcasty, audioverze
Článek o novinkách
Diskusní témata
Rozhovory
Osobní setkávání
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 106
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • Nezřídka slyšíme, že to nemůže “kopat” když je to zem … a někteří víme, že jde o jakousi polopravdu. Skutečnost, že je vodič označen značkou uzemnění pro zkušeného elektrotechnika ještě nic neznamená, pokud nemá jistotu zapojení opačného konce vodiče ...

Vypůjčte si vzorový kufr vypínačů a zásuvek řady HAGER lumina


Document Actions
Vypůjčte si vzorový kufr vypínačů a zásuvek řady HAGER lumina
Reportáž se fokusuje na vypínače a zásuvky lumina výrobce HAGER. Uvidíte a uslyšíte detaily konstrukce této řady, ale co je hodně zajímavé? Všichni dobře známe proces výběrů domovních doplňků. Části domu vozíme v autě, abychom v různých stavebních supermarketech zkoušeli jednotlivé kusy vedle sebe, zda se k sobě hodí. Je tomu tak i u vypínačů a zásuvek. Popravdě, jak jinak? Možná ještě lze vystřihnout obrázky z katalogu a ty srovnávat v interiéru. Nebo? Existuje jiná možnost? Lze si vypůjčit celý kufr, design vyzkoušet ve svém prostředí a prodiskutovat to se svými nejbližšími. Co vše lze takto získat a kde, popisuje tento článek ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 10.05.2021


Dlouhé chození po velkoobchodě se vzorníkem barvy stěny, nebo dlaždicí v ruce, známe všichni. Hager Electro tuto filozofii ovšem obrací vzhůru nohama a ve prospěch uživatele, to znamená, že vypínače a zásuvky přijedou za vámi, a to jednoduše v kufříku.HAGER lumina - Vyber si svůj styl

Josef Roušal, Hager Electro s.r.o.

Udělali jsme to proto, aby si každý, ať už elektrikář, ten, který to bude montovat, investor, který to bude mít v interiéru, nebo velkoobchodník, mohl pohrát a vyzkoušet funkční vzorek vypínače přesně ve skladbě, která mu vyhovuje. Ať už je to tvar a barva rámečku, mezirámeček, nebo materiál prvku, případně i barva.  

Vybaven je hned třemi novými řadami a to lumina soul, lumina intense, nebo lumina passion.
Josef Roušal, Hager Electro s.r.o.
Všechny 3 řady spojuje strojek vypínače i zásuvky, je shodný pro všechny řady, liší se pouze rámečky. Základní řada lumina soul je pouze v bíle lesklé barvě, je to jednoduchý styl, který nikoho neurazí. Je nenápadný, vhodný do míst, kde nechceme, aby byl vypínač výrazný prvek v instalaci. Druhá řada je lumina intense, která má rámeček už výrazně větší, proto aby to byl dominantní prvek v instalaci, dělá se ve 3 barvách, v lesklé bílé, matné stříbrné a v černém antracitu. Ve všech barvách se dělají i strojky. Součástí strojku je vždycky klapka nebo střed zásuvky.

Nový design lumina se uplatní u novostaveb, nebo u modernizace bydlení, ovšem designová třešnička nás teprve čeká.
Josef Roušal, Hager Electro s.r.o.
V lumině passion jsou dražší materiály, bílé a černé sklo, kartáčovaný hliník, buď stříbrný, nebo černěný, potom mosaz a v neposlední řadě i 2 druhy barev dřeva – buk a dub. Součástí rámečků v lumina passion je i mezirámeček, při koupi rámečku je standardně vybaven černým středem, ale lze ho na přání zákazníka doplnit o stříbrnou, nebo bílou variantu, tak, aby mohl vyniknout kontrast antracitové klapky a např. bílého mezirámečku.

Design je jedna věc, ale pojďme se podívat na strojek po technické stránce.
Josef Roušal, Hager Electro s.r.o.
Strojek vypínače je vybaven bezšroubovými svorkami, jednoduchá a rychlá montáž při instalaci. Má pevný kovový rámeček, takže i co se týče montáže na stěnu, je velice jednoduchá a rychlá.

Jen doplníme, že lumina soul a intense může mít až 5ti násobný rámeček, jak svislý, tak vodorovný. U luminy passion je to pak maximálně 4 násobný vodorovný a 3 násobný svislý. A teď to nejdůležitější, kdo nám kufr s designovými řadami může zapůjčit?
Josef Roušal, Hager Electro s.r.o.
Kufr si můžete půjčit v každém velkoobchodě, který podporuje prodej našich vypínačů lumina, případně Berker. Můžete ho také získat od našich obchodních zástupců na vypůjčení, protože každý obchodní zástupce je vybaven, stejně tak i firmy, které s námi už delší čas spolupracují, tak i tyto firmy a elektrikáře vybavujeme kufry, aby mohli svým zákazníkům toto předvádět přímo v terénu.


Design lumina slaví úspěchy od uvedení na trh. Díky tvarům, materiálům, snadnou a rychlou montáží si získal mnoho uživatelů i elektroinstalačních firem.


Vyzkoušejte design lumina i vy a využijte snadného výběru, díky kompaktnímu kufru!
Více na www.hager.cz
 


 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

Hager Electro s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Pouze vyrábět produkty nestačí. Pokud vybíráme zboží, které se skládá z více prvků a záleží na nás které zvolíme, pak jsou určité znalosti a dovednosti nezbytné k dokončení požadované sestavy. V takových případech přichází vhod softwarový pomocník, kterého připravil HAGER každému, kdo si chce výběr zjednodušit a zpřesnit. V tomto popisu se dozvíte, jak se s aplikací pracuje, jaké jsou na počátku potřebné vstupy a co vše na konci za správná označení za odměnu získáme.
Již několik měsíců jsou od HAGERu na trhu tři designové řady vypínačů Lumina. Každá nabízí různé barvy, různé tvary. Z technického pohledu je relevantní kovová základna přístrojů, rozpěrné drápky pro uchycení do krabice, možnost připojení pomocí bezšroubových svorek, až pětinásobné vícerámečky, varianta v krytí IP44. Pokud popsat v čem jsou tyto série úspěšné, pak svou jednoduchostí, kombinacích a samozřejmě dostupných funkcích. Co na Luminu říkají uživatelé se dozvíme v souvisejícím diskusním vlákně. Můj krátký pohled naleznete zde ...
V době, kdy řídící elektronika se svými zařízeními stále více prostorově rozpíná, designer rozvodů podstatně pečlivěji zvažuje, kam které prvky umístit. Nezasvěceným není na první pohled jasné, proč je nutné uvažovat prostorové rezervy. Skutečnost, že volta.hybrid kombinuje silnoproudé a datové obvody v jednom rozvaděči, nabízí snadné a spolehlivé technické řešení. Do takové rozvodnice umístíme všechny běžné jistící prvky a obslužný hardware pro potřeby uživatelů objektu.
Je to tu! Tipovací soutěž o počet položek nabídky HAGER v systému quickconnect v oblasti instalačních přístrojů, rozvaděčů a příslušenství, skončila. Pět týdnů byla otevřená diskuse pro možnost oznámení svého odhadu a zapojit se do soutěže. Přístroje systému quickconnect šetří při zapojování čas, jejich údržba se obejde bez nutnosti dotahování spojů, podstatně snadněji se vyměňují, zkušební otvory pro zkoušku napětí přivítají všichni mnozí revizní technici, hřebenové a meziřadové přípojnice posouvají manipulaci s přístroji do zcela jiné úrovně ... Jaký je tedy skutečný počet přístrojů využívajících těchto výhod?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933