Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Nové ...

One Fits All - Pfannenberg představuje 2 novinky ze svého portfolia. ...

To nejlepší z ...

K neustálým dotazům z čeho se učit ke zkouškám už máme ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 318
Bazar
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • ... ptá se nejeden uživatel systémové instalace, kterou její výrobce přestal podporovat. A to již z jakéhokoliv důvodu. Zánik společnosti, zrušení projektu nebo třeba i neschopnost reakcí v požadovaných časech. Je tedy xComfort řešením? Jaká je vazba ...

R4M: Kde bude konec strojové inteligence pokud se bude umět multiplikovat?


Document Actions
R4M: Kde bude konec strojové inteligence pokud se bude umět multiplikovat?
Ač chceme či nikoliv, spotřebitelským jednáním podporujeme technologický vývoj strojové inteligence. Výrobci mnoha zařízení, spotřebního zboží i služeb neustále investují do zefektivnění procesů. Důvod je prostý. Za kratší dobu se chce stále vyšší výkon nejen po procesorech, ale i v ekonomických ziscích. Tento hédonický vývoj lze sledovat nejen v elektrotechnice, ale v podstatě v každém spotřebitelském chování napříč obory. Pokud kdysi člověku stačila vosková svíčka, dnes se proti ztrátám opevňuje záložními zdroji ...
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 30.01.2020
reklama


Mezi tím, co všichni jásají, jak jim kapesní terminály, z historických důvodů stále definované jako mobilní telefony, přináší stále více služeb, na pozadí běží strojová inteligence. Zda to nazývat inteligencí umělou, je stále ne zcela jasné. V každém případě jsme v minulostí ve jménu našeho komfortu a vyspělosti populace připustili vývoj strojové inteligence a tento proces je již nezrušitelný.

Považte. Pokud stroje budou uplatňovat například KAIZEN, systém neustálého vylepšování, co bychom měli po nějaké době očekávat? Mezi námi jsou lidé různí. Někdo nevnímá skutečnost, že podporou nových vychytávek se souběžně podporuje i nový nástroj k ovládání spotřebitelů. Na druhou stranu existuje uvědomělá minorita, která vývoje využívá, dokud to využitelné je. 

Textový přepis mluveného slova ...

Josef KuncKNX asociace
Konec umělé inteligence bych neviděl. Protože jestliže ji jednou vytvoříme, bude se umět sama zdokonalovat, vyvíjet další a další, stále inteligentnější roboty, tak se člověk stane nežádoucím elementem na zemi.

Jiří Novotný, OEZ
Podle mě to nebude na nikom jiném než na lidech. Tak, jak se dnes vymýšlí různé bezpečnostní systémy ohledně zneužívání informací a obranné systémy, tak i v tomto to bude muset člověk jednou domyslet, aby k tomuto nedošlo. Pak doopravdy, když se podíváme hodně do budoucnosti, tak stav, kdy roboti a automatizace kolem nás převezme člověka a posune ho někam jinam, i do neexistence, to by asi hrozilo.

Ivan Gabaš
Pokud umělá inteligence bude sloužit k jejímu prospěchu, aby se multiplikovala. Teď je otázka, jestli se sama vyvraždí… možná, že časem začne umělá inteligence mít podobné sociálně psychologické problémy, jako mají dnes lidé.


A tak je opravdu možné, že strojová inteligence nám umožní zapomenout kdysi nezbytné dovednosti a my se staneme na ní závislí. Ale pokud přijde na umělou inteligenci nějaká "syntetická deprese", pak to bude náš konec ...

Videoseriál R4M (Ready for Matrix) nejen o digitalizaci sledujte zde!
 

Pravidelný sobotní přehled novinek a bonusů
z celého portálu Elektrika získáte přihlášením

 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 1)
TEXT Z OBLASTÍ


FIREMNÍ TIPY
Zajímavé záznamové zařízení představila na brněnském strojírenském veletrhu 2010 společnost TR instruments. Pokud exportujete své zboží a zajímá vás, jak bylo po čas transportu se zbožím zacházeno, máte možnost využít speciálního záznamníku.
Už nám zakázali telefonování v autě a teď se prý blíží zákaz i telefonování během bouřky! Jde o vtip nebo opravdu hrozí nějaké nebezpečí? Telefonování za bouřky a jeho nebezpečí bych přiřadil mezi tzv., Urban legend. Legenda o černém autě začínala také tmavým kočárem a tak tomu je i s použitím mobilu za bouřky. 
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933