Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Populární 60. ...

Oblíbená konference elektrotechniků, která se v posledních letech konala v ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 981
Bazar
Osobní nástroje

LIVE RITTAL: Rozvaděčové chladicí jednotky - od návrhu k provozu


Document Actions
LIVE RITTAL: Rozvaděčové chladicí jednotky - od návrhu k provozu
Rozvaděčové chladicí jednotky jsou velmi rozšířeným a spolehlivým způsobem regulace klimatu v rozvaděčích. V dnešním semináři si projdeme kompletní proces návrhu chladicí jednotky, možnosti a záludnosti jejich instalace, řekneme si více o jejich údržbě a provozu v průmyslovém prostředí. Součástí školení bude i přehled regulátorů používaných na chladicích jednotkách Rittal, jejich parametry a možnosti. V neposlední řadě se dozvíte více o provozní údržbě chladicích jednotek.
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 26.05.2021


RITTAL:  Rozvaděčové chladicí jednotky - od návrhu k provozu
Přednášející:  Zbyněk Ledvinka /Jan Glasnák

Dotazy položené během živého vysílání:
  • Než se pustím do nějakých sofistikovanýc h výpočtů, neexistují nějaké typické, či zásadní ukazatele pravděpodobného nasazení aktivního chlazení? Všudy přítomný prach, nestabilní teplota. Výpočet to samozřejmě posvětí ale jaké mohou být ty první signály?
  • Co je to perpetuum mobile vím, ale pro kontrolu, pokud mám tepelné ztráty 4kW, pak musím počítat s 4kW příkonu klimatizace?
  • Jaké mají ztráty samotné chladící jednotky? Něco jako A+++,  či jinak, samozřejmě jsme v průmyslu ne v kuchyni.
  • Je nutné pro instalaci chladících jednotek vyžadovat nějaké extra vyškolené montéry nebo lze použít vlastní dodavatele klimatitačních systémů?
  • K filtraci vzduchu. Lze nasávat vzduch ze vzdálenějšího místa? Jak daleko? Některé rozvaděče jsou umístěny v tak prašném prostředí, kdy by se filtry musely měnit 2x denně.
  • Blue e+ asi znám ale zajímalo by mne jachých častých chyb se projektanti dopouští při návrzích chlazení rozvaděčů. Existují nějaké častné mylné domněnky, kterým se vyhnout?
  • Rittal je v chlazení rozvaděčů u mě TOP, má vůbec v tomto ohledu nějakou konkurenci? Na našem trhu uveďte prosím jen číslo kolik :-) Nula? :-)
  • Jsou chladící jednotky Rittalu vhodné i do podmínek potravinářské hygieny? Ve výrobě, či těžkém průmyslu je to jasné ale co covídek?
Odpovědi na výše uvedené otázky sledujte v následujícím záznamu!
Předchozí a další díly webcastů RITTAL můžete shlédnout v záznamu zde!
Technické podklady RITTAL uložene v redakční knihovně lze zde prohlížet i prohledávat.
 
 

 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 2)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

Rittal Czech
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Společný projekt RITTAL, Phoenix Contact a Eplan začíná 19. října 2021 v ostravském hotelu Clarion Congress. Spojení těchto tří značek nabízí zajímavé téma „Efektivní výroba rozvaděčů“. Otevřené datové standardy pro plynulé výrobní procesy. Spolupráce v oblasti projekce, automatizační a systémové technologie. Tato hesla korespondují s trendem digitalizace procesů a stále zmiňovaným pojmem Průmysl 4.0. Jaký bude program a jak dlouho potrvá, sledujte a registrujte se včas zde!
Rittal se svými produkty vyjel blíže svým odběratelům. Poslední rok osobnímu setkávání a veletržním událostem sféře B2B skutečně nepřál. Elektronická komunikace, prezentace a vzdělávání byla sice alternativou, která se nabízela, ovšem skutečný osobní kontakt, potřebný pro obchodní vztah zcela nenahradí. Rittal po loňských a letošních sériích specializovaných webcastů se v září vydal na tradiční autobusové TOUR po vybraných českých městech. Co bylo k vidění, komentuje Hana Reviĺáková a Milan Vild v mini reportáži ...
RiCS jsme si představili již během semináře v minulém roce. V tomto semináři vás provedeme jednoduchou konfigurací řadově spojených skříní. Projdeme si různé možnosti vnitřního vybavení, které jsou v konfigurátoru dostupné. Ukážeme si možnosti konfigurace více skříní v jednom kroku, nebo kopírování vnitřní výbavy z jedné skříně do ostatních. Budeme se věnovat i možnosti nahrát vlastní šablonu výřezů připravenou v CAD. Umístíme chladící jednotku, která má na starosti udržovat ve skříní klima příznivé pro použité přístroje. Na závěr si projdeme data, která z online nástroje získáme.
Výkonné servery je zapotřebí dostatečně chladit, ať už se jedná o samostatný rack nebo celé datové centrum. A jak chladit efektivně? Tedy tak, aby spotřeba byla optimální? V tomto webcastu se dozvíte možnosti, jak řešit dostatečné a zároveň úsporné chlazení IT infrastruktury. Jaký objem, jak čistit vzduch, kam se klimatizace hodí a nehodí? Chladit vzduchem nebo vodou? Ptejte se nač v oblasti chlazení technologií v rozvaděčích neznáte odpověď, pokud to bude možné, přednášející budou reagovat v této relaci ...
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933