Elektrika.cz - elektrotechnické zpravodajství
Tisknete článek: OEZ: Softwarová podpora produktů (klik pro návrat)
Stránka byla vytvořena: 23.08.2006
Všechna práva vyhrazena (c)1998-2024 Elektrika.cz
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materálu není povoleno bez předchozího písemného (e-mailového) svolení redakce portálu Elektrika.cz.

OEZ: Softwarová podpora produktů


OEZ: Softwarová podpora produktů
Společnost OEZ již několik let soustavně a systematicky pracuje na softwarové podpoře svých produktů. Snaží se o jejich zdokonalování především na základě připomínek uživatelů.
Lubomír Augusta, ze dne: 23.08.2006


Společnost OEZ již několik let soustavně a systematicky pracuje na softwarové podpoře svých produktů. Snaží se o jejich zdokonalování především na základě připomínek uživatelů. V současné době nabízí svým obchodním partnerům následující druhy softwarové podpory:

Vedle originální funkčnosti spočívají přednosti všech uvedených programů v jednoduchém a intuitivním ovládání, což je uživateli velmi kladně hodnoceno. S programy se mohou rychle seznámit a jsou schopni s nimi ve velice krátké době pracovat. Hlavním motivem softwarové podpory je především snaha o zjednodušení použití přístrojů v praktických aplikacích, případně usnadnění orientace ve vyráběném sortimentu přístrojů OEZ.

V současné době poskytuje OEZ softwarovou podporu zdarma. Pro její plné využití e vhodné zaregistrovat se na stránkách www.oez.cz (Česko) nebo www.oez.sk (Slovensko) v sekci Modrá planeta. Registrací získá zákazník přístup k mnoha dalším užitečným informacím a veškerou softwarovou podporu bez jakýchkoliv omezení.

Výpočtový program SICHR
Slouží k návrhu elektrických parametrů paprskových sítí TN-C, TN-C-S a IT sítí bez vyvedeného středního vodiče ve všech obvyklých napěťových hladinách. Program v sobě zahrnuje databázi jisticích a spínacích prvků, proudových chráničů a svodičů přepětí z produkce OEZ, dále pak otevřené databáze transformátorů a silových kabelů.

Program počítá zkratové proudy v navrhovaném obvodu, vyhodnocuje velikosti omezených proudů za omezujícími přístroji a výsledky využívá k posouzení možnosti vzájemného kaskádování jednotlivých přístrojů. Během těchto výpočtů se kontroluje i správnost předjištění spínačů, proudových chráničů a přepěťových ochran.

Dimenzování kabelů se v programu důsledně řídí aktualizovanou normou ČSN 33 2000-5-523 z roku 2003 a souvisejícími předpisy. Program v závislosti na zvoleném způsobu uložení a druhu použitého kabelu posuzuje vhodnost jeho jištění z hlediska přetížení i zkratových proudů a vyhodnotí úbytky napětí na sběrnicích a vývodech.
Selektivita mezi jednotlivými

stupni jištění se posuzuje jak na základě porovnání vypínacích charakteristik jednotlivých přístrojů v oblasti přetížení, tak za použití databáze provedených zkoušek selektivity použitých přístrojů v oblasti zkratových proudů.

Při výpočtu impedančních smyček se bere v úvahu impedance celého obvodu včetně impedance vysokonapěťového rozvodu, přičemž se uvažuje i se zvýšením činného odporu kabelů v závislosti na oteplení kabelu protékajícím proudem. V jednotlivých částech rozvodu je samozřejmě možné nastavit různý předepsaný čas vypnutí od 30s v energetických rozvodech přes 5s v pevných částech rozvodu až po 0,4s v zásuvkových obvodech. Program je již léta nepostradatelným pomocníkem elektroprojektantů a revizních techniků. Nejen že jim v mnoha směrech usnadňuje práci, ale navíc jim poskytuje i velké množství informací o selektivitě a předjištění spínačů a proudových chráničů, které ani v jiných materiálech uveřejněny nejsou.

Novinky programu Sichr 6.1


Technickou podporu si můžete vyžádat na telefonu +420 465 672 194+420 465 672 194 nebo e-mailu sichr@oez.cz.

Sada výkresů OEZ-CAD
Představuje především soubory nárysů, půdorysů a bokorysů přístrojů OEZ včetně schematických značek, vrtacích plánů a vymezení deionizačních prostorů přístrojů ve formátu WMF, DXF a především DWG pro použití v AutoCAD od verze 14. K tomuto souboru více než 1 500 výkresů s výhodou použijeme dvojici menu pro AutoCAD. Menu jsou navrženy ve dvou variantách, a to orientované přístrojově nebo podle způsobu užití. Při vkládání jisticích přístrojů je generován dialog pro zadání některých atributů, které se pak zobrazí u vloženého prvku. Na výkresech jsou pro jednotlivé prvky použity různé hladiny, které je možné podle potřeby zapínat a vypínat.

Hlavní novinky letošní verze v OEZ-CAD 1.2.5 jsou následující:


Technickou podporu si můžete vyžádat na telefonu +420 465 672 196+420 465 672 196 nebo e-mailu cad@oez.cz.

Konfigurátor Modeion
Jde o zcela nový nástroj, pomocí kterého si jednoduše vyberete komponenty a příslušenství pro sestavení požadovaného jističe řady Modeion. Jeho hlavní výhoda spočívá v tom, že kontroluje vybrané komponenty a povolí vám jen takové kombinace, které jsou skutečně realizovatelné (typy spouští, kombinace pomocných spouští, pomocných kontaktů).
Hlavní obrazovka je členěna na karty:


Technickou podporu si můžete vyžádat na telefonu +420 465 672 191+420 465 672 191 nebo e-mailu jistice@oez.cz.

Konfigurátor DISTRIbox
Jde o druhou novinkou v softwarové podpoře, poskytovanou společností OEZ. Základní ovládání a logika celého programu je obdobná jako u předešlého konfigurátoru. Hlavní výhoda používání konfigurátoru je v tom, že kontroluje provedení skříně a vybrané příslušenství a upozorňuje na konstrukčně nevhodné kombinace. Vzhledem k velkému množství vzájemných kombinací příslušenství skříní je v podstatě možné sestavit jakoukoliv konfiguraci. Na případné rozpory s obvyklým uspořádáním skříně program reaguje formou informativních upozornění, ale přesto dovoluje kombinaci sestavit.

Hlavní obrazovka je členěna na karty:

TEXT Z OBLASTÍ
SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
OEZ s.r.o. - Šedivská 339, Letohrad - +420 465 672 111 - oez@oez.cz

Konec tisknuté stránky z portálu Elektrika.cz.