Elektrika.cz - elektrotechnické zpravodajství
Tisknete článek: Elektrická Spojka 2022 (poté) (klik pro návrat)
Stránka byla vytvořena: 13.06.2022
Všechna práva vyhrazena (c)1998-2022 Elektrika.cz
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materálu není povoleno bez předchozího písemného (e-mailového) svolení redakce portálu Elektrika.cz.

Elektrická Spojka 2022 (poté)


Elektrická Spojka 2022 (poté)
Události za poslední dva roky s našimi zvyky a tradicemi řádně zamávaly. Společenská katarze stále probíhá a elektrotechnikům se také nevyhýbá. Ovšem Elektrická spojka se letos konala v podobě, jak ji známe, i když opět jinde a s odlišným obsahem. Co vše se odehrálo? Podobně jako u předešlých ročníků jsme prolnuli zábavu s prvky naší profese a v závěru sobotního programu se odehrálo "reálné přezkoušení" podle vyhlášky padesát tak, jak jsme si vzpomněli.
Redakce portálu Elektrika, ze dne: 13.06.2022Konečně se virová situace změnila natolik, že je konání akcí s fyzickou přítomností možné tak, jako kdysi. Přestože někteří z nás podlehli digitálním nástrojům a ze své fyzické bubliny se nevzdalují. Na letošní spojce nás bylo zase dost! Letošní víkend se vrátil zpět do časové úsečky kolem května (3.-6.6.) s jedinou pauzou v roce 2021. Tehdy to s koronavirem skutečně nebylo reálné.

 
Pro větší náhled kliknout!


Elektrická spojka nemá stacionární místo konání. Různě ji přesouváme v domnění, že další místo bude ještě hezčí.  Okolí jsou opravdu krásná. To samé však nelze tvrdit o navštěvovaných kempech a servisu poskytovaném návštěvníkům. Výjimkou nebyl ani kemp Rákosí u Zruče nad Sázavou. Tam se letošní ročník uskutečnil.

 
Pro větší náhled kliknout!

Prognózy počasí neslibovaly nic pěkného, ovšem v našem případě se nastěstí "rosnička ČHMÚ" šeredně spletla a počasí bylo skvělé. Srážecí pátek, kdy se všichni sjíždí, začal brzy s Pavlem Horským a Kamilem Novákem. Ti se ozývali telefonem v době, kdy ostatní nebyli ještě ani na cestě. První noc byl "přípravný brífing" na sobotní hlavní událost.

 
Pro větší náhled kliknout!

Hlavním dnem všech akcí bývá sobota. V pátek je o příjezdech, vítání, sociálním brífinku do pozdních hodin, sobota je den "D" a neděle je rozlučková. Tuto sobotu se dopoledne vyráželo na místní rozhlednu Babka, zámek a zámecký park a nebo do vodního interaktivního muzea. Některé osoby znalé s vyšší kvalifikací vyrazily na střelnici provětrat své legálně držené zbraně.

Po obědě se spustila lavina různých akcí. Zručnost a hbitost prstů nebyla nikomu cizí a bystrost při třídění Wagosvorek u některých jedinců ukázala až nečekanou rychlost! Zapojovaní svodičů přepětí DEHN byla pro místní znalce spíše rutinní záležitost než překvapením neznámého výrobce. Střílelo se na rozvodnice HAGER, poslepu se rozeznávaly moduly Foxtrotu, mentální zátěží se dala nazvat série logických hádanek. 


Kdo ještě neznal Wago in-line svorku, odnesl si vzorky k použití v praxi. První českou premiérou byl test trhací šňůrky vysokonapěťového kabelu nkt, jehož vzorek nám byl zaslán z Dánska. Poslední rozloučení s padesátkou místních přeživších a tombola udělala tečku za hlavními aktivitami. Bez nadsázky, všichni byli K.O. Na špekáčky ani nedošlo.


Letošní sponzoři zábavy:

TECO - HAGER - WAGO - DEHN


Avízované přezkoušení z vyhlášky 50/78Sb.
se opravdu konalo. Původní zaměr se však musel změnit, protože letos chyběl Oldřich Morávek, pořadatel přezkoušení. V těchto dnech se odpočítávaly poslední dny legendární a nadčasové vyhlášky 50/78Sb. Jak jinak se rozloučit s kusem života každého elektrikáře jinak, než s humorem?
Vyhláška padesát byla především o bezpečnosti práce na elektrickém zařízení. Nového Nařízení vlády, prováděcího předpisu Zákona 250/2021Sb. bude v principu to stejné, pouze v novém, podstatně použitelnějším obalu. A to nikoliv pouze proto, že jsme museli 32 roků "zasklívat" zástupce ROH :-) Na sestřihu těch nejlepších hlášek se už pracuje!

Příští rok bude zase jiný, nové místo, nová zábava. Už se všichni těšíme!


Každá elektrická spojka byla vždy krátká!
TEXT Z OBLASTÍ
SOUVISEJÍCÍ KONTAKT

Konec tisknuté stránky z portálu Elektrika.cz.