Elektrika.cz - elektrotechnické zpravodajství
Tisknete článek: ABB investuje do společnosti Pratexo (klik pro návrat)
Stránka byla vytvořena: 15.09.2023
Všechna práva vyhrazena (c)1998-2023 Elektrika.cz
Doslovné ani částečné přebírání tohoto materálu není povoleno bez předchozího písemného (e-mailového) svolení redakce portálu Elektrika.cz.

ABB investuje do společnosti Pratexo


ABB investuje do společnosti Pratexo
Pratexo, technologická společnost specializující se na edge-to-cloud platformy, nabízí výrazná vylepšení v oblasti řízení elektrických distribučních sítí. Jejich přizpůsobená decentralizovaná softwarová řešení jsou příkladem tohoto portfolia. Systémy umožňují provozovatelům distribučních sítí sledovat a spravovat elektrické systémy v reálném čase, přičemž identifikují potenciální problémy a dokážou provoz optimalizovat na místní úrovni. Co je ještě důležitější, tato řešení jsou schopna rychle reagovat na měnící se podmínky a zajistit, že energie je využívána efektivně a bezpečně. Tato inovativní technologie by mohla být velmi prospěšná pro provozovatele distribučních sítí a přispět k modernizaci energetického sektoru.
Slávek Patera, Komerční sdělení, ze dne: 15.09.2023ABB investuje do strategického partnerství s firmou Pratexo, společností specializující se na platformy pro urychlení spojení mezi zařízeními a cloudem. Partnerství zahrnuje menšinovou investici do Pratexo prostřednictvím rizikového kapitálu ABB Technology Ventures (ATV). Technologická platforma Pratexo podporuje iniciativy v oblasti IoT a umělé inteligence. Technologie společnosti umožňuje rychlé vytvoření systémů, které mohou zpracovávat obrovské objemy dat generovaných senzory IoT a provádět pokročilou analýzu v reálném čase, blízko místa zařízení, nikoliv v cloudu.

ABB využije platformu Pratexo Studio bez nutnosti programování, aby urychlila návrh digitálních řešení spojení mezi zařízeními a cloudem pro zákazníky.

Spolupráce s Pratexo pomůže zákazníkům ABB implementovat sítě a architektury řešení, které poskytují informace v reálném čase a nabízejí výhody sníženého objemu dat přenášených do cloudu, zlepšené ochrany dat a zabezpečení a schopnost běhu i v době, kdy není připojen k internetu.


Jedním z příkladů jsou uzpůsobená decentralizovaná softwarová řešení, která umožňují provozovatelům distribučních sítí spravovat, monitorovat a hodnotit systémy v reálném čase, identifikovat potenciální závady na strojích a optimalizovat na nejnižší úrovni v reakci na rychle se měnící podmínky, jako je identifikace a reakce na změny dostupnosti a spotřeby energie.

Toto partnerství může přinést inovace a technologický pokrok v oblasti energetiky a IoT, což by mohlo zajímat v tomto oboru pracující české elektrotechniky, i když se partnerství primárně soustředí na globální trhy a není zprávou, která by se týkala čistě českého trhu.

TEXT Z OBLASTÍ
SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
ABB s.r.o. - Sokolovská 84-86, Praha 8 - 222 832 111 - info@cz.abb.com

Konec tisknuté stránky z portálu Elektrika.cz.