Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Ceny energií ...

Jaké se nabízí technické řešení pro dynamické řízení odběrů elektrické ...

Ochrana potrubních ...

Potrubí jsou „žílami“ dnešních průmyslových společností. Na ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
-
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 991
Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod » Oblasti

Témata z alespoň jedné oblasti

Knihy, Eshop

Proudové chrániče (třetí, aktualizované vydání 2015)

 • 19.11.2015
Proudové chrániče (třetí, aktualizované vydání 2015)
Právě vyšla jediná komplexní kniha o problematice proudových chráničů. Napsal ji František Štěpán, odborník, ke kterému směřuje nejvíce odkazů na odborná vysvětlení. Tato publikace je k dostání v klasické technickém papírovém vydání a pro uživatele elektronických čteček také jako e-book. Co vše tato kniha obsahuje, se dozvíte v této krátké recenzi.

LAPP KABEL: Co získáte v novém e-shopu

 • 31.08.2015
LAPP KABEL: Co získáte v novém e-shopu
Čtyřicet tisíc výrobků společnosti Lapp Kabel můžete od začátku letošního roku nakoupit i online přes nový e-shop. E-shop je propojený s online katalogem, který zákazníkům poskytuje dostatek technických informací. Jednotlivé položky je přitom možné jednoduše najít pomocí vyhledávače. Zajímavosti a výhody e-shopu nám na AMPERu 2015 představili zástupci Lapp Kabelu Pavla Polková a Bohumír Haleš.

LAPP KABEL: Široká nabídka e-nástrojů a služeb v netradičním pojetí

 • 3.08.2015
LAPP KABEL: Široká nabídka e-nástrojů a služeb v netradičním pojetí
Společnost LAPP KABEL ukázala letos na 23. ročníku elektrotechnického veletrhu AMPER, že není jen dodavatelem kabelů a kabelového příslušenství či systémových řešení a konfekcionovaných energetických řetězů vyrobených na míru podle požadavků zákazníků. Disponuje totiž také velkou nabídkou služeb. Jedná se jak o zákaznický servis, tak o široké spektrum e-služeb a e-nástrojů.

Jaké jsou trendy ve velkoobchodním nakupování elektromateriálu

 • 8.06.2015
Jaké jsou trendy ve velkoobchodním nakupování elektromateriálu
Od revoluce prošlo velkoobchodní nakupování elektromateriálu bouřlivým vývojem. Těsně po revoluci byl obecně nedostatek zboží, naskladnit větší množství bylo zázrak. Výběr byl minimální a každá novinka se tak setkala s nadšeným ohlasem. Až postupně se začalo objevovat více výrobců i velkoobchodů a nabídka stoupala. Dnes musí velkoobchody o své zákazníky bojovat a nabídnout jim přidanou hodnotu. O současných trendech jsme na AMPERu 2015 hovořili s Davidem Šafaříkem ze společnosti Elfetex.

KNIHA: Dimenzování a jištění elektrických zařízení (2015)

 • 21.05.2015
KNIHA: Dimenzování a jištění elektrických zařízení (2015)
Navrhnout obvody pro rodinný dům obvyklého formátu je otázkou praxe a žádného složitého počítání. Ovšem při nestandardních situacích potřebujeme již dobré technické znalosti mnoha souvislostí a kalkulačka je tím minimem, které k výsledku potřebujeme. Přestože všichni čerpáme ze stejných základů, každý elektrotechnik se na oblast dimenzování a jištění dívá s ohledem na dosaženou praxi. Čtvrté, aktualizované vydání této publikace jsem nyní potřeboval nastudovat sám. A co využíváte k určení správných hodnot vy?

Elfetex představil nový B2B e-shop

 • 22.04.2015
Elfetex představil nový B2B e-shop
Katalog zboží, široký a propracovaný sortiment, maximum informací o jednotlivých položkách či možnost filtrování zboží podle důležitých parametrů. To vše slibuje B2B e-shop společnosti Elfetex, který nám na veletrhu AMPER 2015 představila marketingová a HR ředitelka společnosti Elfetex Barbora Raková. Podnikatelům také e-shop nabízí možnost vytvářet nabídky pro jejich koncové zákazníky v PDF formátu se svým logem. Nakoupit v něm ale mohou i samotní koncoví zákazníci.

#EH: Elektřina od Williama Lawrence Bragga (1940)

 • 9.04.2015
#EH: Elektřina od Williama Lawrence Bragga (1940)
Máte rádi staré historické publikace o elektrotechnice? Já rozhodně. Tento titul je jedním z mnoha, který zeširoka popisuje elektrotechnické fyzikální jevy a současně reflektuje tehdejší stav elektrifikace na našem území. Tento typ literatury doporučuji všem elektrotechnickým badatelům, kteří pátrají po příčinách či jiných než dnešních způsobech vysvětlení teoretické problematiky. No posuďte sami, že jsou ty perokresby názornější než dnešní fotografie?

E-KNIHA: Rekonstrukce a opravy elektrických rozvodů v panelových domech

 • 12.01.2015
E-KNIHA: Rekonstrukce a opravy elektrických rozvodů v panelových domech
Týká se vás, ať již jako uživatele nebo realizátora, rekonstrukce panelového domu? Jak hodnotíme stávající stav pozůstatků minulé doby? A jaké způsoby se používají nejčastěji? Neuškodí důkladné prostudování co největšího množství informací. Při pozdějším rozhodování se vám bude snadněji komunikovat s obchodními partnery a usnadníte si výběr.

KNIHA: Příručka pro zkoušky elektrotechniků 2014

 • 17.09.2014
KNIHA: Příručka pro zkoušky elektrotechniků 2014
Vydavatelství IN-EL anoncovalo desáté vydání v Česku jediné ucelené příručky ke zkouškám elektrotechniků. Autorem je Michal Kříž, který má odbornou patronaci nad obsahem. Ačkoliv se může zdát, že kniha omílá stále stejné informace dokola, jde o nezbytné znalosti potřebné k bezpečnému vykonávání práce s elektrickými zařízeními. Pokud se tedy chce někdo seriózně zabývat tímto oborem, musí tuto oblast znát. A kdo ji nezná, má zde šanci se s ní seznámit.

Virtuální Eurovolt v Hodoníně 2014 fyzicky

 • 23.07.2014
Virtuální Eurovolt v Hodoníně 2014 fyzicky
Virtuální velkoobchod Eurovolt pořádal v Hodoníně opět odborný seminář pro své klienty. Ač se neuvažuje fyzická přítomnost virtuálního subjektu, tak Eurovolt pořádá firemní setkání opakovaně. Znáte elektronický obchod, který vás pozve na zajímavé přednášky a do vinného sklepa? Eurovolt hledá svou elektronickou cestu obchodu již několik let. Český elektrotechnický trh je hodně konzervativní. To ovšem není alibi pro to, zůstat "konzervou" také. To ostatně obecně platí pro všechny oblasti lidského počínání. Ukázkou toho, jak má e-shop opravdu fungovat, ...

Soubor příruček pro zkoušky elektrotechniků dle vyhlášky č. 50/1978 Sb.

 • 10.06.2014
Soubor příruček pro zkoušky elektrotechniků dle vyhlášky č. 50/1978 Sb.
Chystáte se na zkoušky z vyhlášky 50/78Sb.? Pak si všimněte extra nabídky následujících dokumentů ke studiu. V roce 2013 jsme zkompletovali soubor příruček pro přípravu elektrotechniků ke zkouškám a přezkoušení jejich odborné způsobilosti dle vyhlášky č. 50/1978Sb. Soubor zahrnuje příručky pro přípravu ke zkouškám elektrotechniků dle §5 až 8 a §10 a 11, a to jak pro elektrická zařízení do 1000V, tak i bez omezení napětí, i pro elektrická zařízení v prostorách třídy A (bez nebezpečí výbuchu) i B (s nebezpečím výbuchu).

KNIHA: Vnější a vnitřní ochrana před bleskem

 • 16.04.2014
KNIHA: Vnější a vnitřní ochrana před bleskem
Vyšlo druhé aktualizované vydání knihy Davida Klimši Vnější a vnitřní ochrana před bleskem, které vychází ze souboru ČSN EN 62 305 edice 2. Seznamte se s rychlým pohledem na oblíbenou knihu o ochraně proti blesku a přepětí. Pokud se zajímáte jak chránit obydlí a zařízení před atmosférickými jevy, pak se určitě podívejte na tuto knihu. Autor tuto problematiku nepopisuje očima výrobce nebo prodejce, ale očima revizního technika. Proto může být obsah knihy pro mnohé lépe stravitelnější než znění normy ...

RITTAL: Výroba rozvaděčů podle nové ČSN EN 61439

 • 3.03.2014
RITTAL: Výroba rozvaděčů podle nové ČSN EN 61439
Víte jak se postavit k nové normě ČSN EN 61439, která upravuje výrobu rozvaděčů nízkého napěí? Rittal jako lídr ve výrobě rozvaděčových skříní přichází s malou technickou knihou, která svým obsahem ne jednomu elektrotechnikovi napoví, co vše je potřeba k souladu s uvedeným normativním doporučením. Co v této publikaci naleznete? Sledujte krátkou recenzi s ukázkami ...

Schrack se představuje v novém světle

 • 13.02.2014
Schrack se představuje v novém světle
Máte už plné zuby hledání toho správného materiálu, objíždění elektroobchodů a doobjednávání toho, co zrovna potřebujete? Rádi porovnáváte a hledáte zrovna tu správnou součástku? Máme pro vás dobrý tip jak si usnadnit svoji práci a mít přehled. Podívejte se blíže v tomto článku.

Testujte Na smetišti také!

 • 29.11.2013
Testujte Na smetišti také!
A je to tu! Druhého prosince Roman Bečka, autor prvního výprodejového serveru spouští betaverzi. Pokud vás zajímají položky elektroinstalačního materiálu, které se v určité době neprodaly a jsou cenově zvýhodněné, pak určitě zbystřete! Nespouští se ostrá verze, ale testovací, ke které budou nezbytní různí lidé na různých postech a místech republiky.
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933