Elektrika.cz, reportážní portál instalační elektrotechniky, vyhlášky, schémata zapojení .

Předtuchy ...

Ačkoliv si každý prosinec vzájemně přejeme vše krásné a zdraví, minulý ...

OBO: Vkládací ...

Vkládací lišty jsou samozřejmostí. V případě instalačních ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
Důvěryhodnost média
Které čtyři možnosti v přenosu informací označíte za důvěryhodnější?
Hlasu ze záznamu
Hlasu přímého přenosu
Videozáznamům
Živým videopřenosům
Zprávám z doslechu
Osobnímu kontaktu
Textu odborných tiskovin a webu
Fotografie časopisu a novin

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 412
Bazar
Poptávka, koupím ...
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Program Therm je volně použitelný program společnosti Rittal, určený pro návrh vhodné technologie chlazení a vytápění rozvaděčů. Při práci s programem Therm není zde nutná detailní znalost technologie chlazení. S jeho pomocí může navrhnout vhodnou ...
Nacházíte se zde: Úvod » Oblasti

Témata z alespoň jedné oblasti

Energetika

Evžen Tošenovský o energetické koncepci EU

 • 23.10.2014
Evžen Tošenovský o energetické koncepci EU
Jaká je energetická koncepce Evropské unie? O tom hovořil na Dnech teplárenství a energetiky europoslanec a člen Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku Evžen Tošenovský. Upozornil na problémy, které tato koncepce v energetice vytváří, a vysvětlil, v čem tkví vítězství obnovitelných zdrojů v EU. Je tlak zástupců průmyslu na EU neefektivní? Jak Tošenovský pomáhá zástupcům českého průmyslu v EU? Odpovědi na tyto otázky a další informace se dozvíte v článku s videem.

Kam kráčí české teplárenství

 • 14.10.2014
Kam kráčí české teplárenství
Předseda výkonné rady Teplárenského sdružení Mirek Topolánek zodpovídal na Dnech teplárenství dotazy Stanislava Cieslara na současnost i budoucnost českého teplárenství. Objasnil, jaký význam má české teplárenství pro národní hospodářství nebo jak je na tom české teplárenství ve srovnání se slovenským, německým a polským. Co podle něj čeká české teplárenství v budoucnu? To se dozvíte v článku s videem.

SCHRACK: Superkapacitorová UPS

 • 7.10.2014
SCHRACK: Superkapacitorová UPS
V čem jsou revoluční superkapacitorová UPS? O tom na AMPERu 2014 hovořil Jiří Šotola ze společnosti Schrack Technik. Jaké mají superkapacitory výhody oproti klasickým bateriím? Jak se liší superkapacitorová UPS od starší rotační UPS? Jak probíhá výpočet potřebné kapacity superkapacitorů? A jakými způsoby lze kontaktovat společnost Schrack Technik v případě dotazů? Odpovědi na tyto otázky a další informace se dozvíte v článku s videem.

Karel Kuchta o kategorizaci záložních energetických systémů

 • 14.08.2014
Karel Kuchta o kategorizaci záložních energetických systémů
Karel Kuchta ze společnosti Phoenix Zeppelin přednášel o spolehlivosti záložních energetických systémů a energocenter a o tom, jak jsou klasifikovány. Co se skrývá za zkratkou TIER? A co je spolehlivostní funkce? Jak probíhá napájení energo centra? Jak vypadá napájení v podobě TIER1? Jak probíhá napájení pomocí redundandních rozvaděčů? A jak vypadá paralelní zapojení UPS? To se dozvíte v jeho přednášce s názvem Kategorizace záložních energetických systémů podle provozní spolehlivosti.

LPE: Bohumír Garlík o inteligentních budovách 2

 • 5.08.2014
LPE: Bohumír Garlík o inteligentních budovách 2
Kdy zvolit inteligentní elektroinstalaci a kdy raději klasickou? Jak se od sebe liší a jaké jsou hlavní výhody inteligentní elektroinstalace? Těmto a dalším otázkám se věnuje druhá část přednášky Bohumíra Garlíka z Fakulty stavební ČVUT zaměřená na inteligentní budovy. V přednášce se také dozvíte, jaká je maximální hodnota elektromagnetické indukce pro zdravé prostředí a jaké hodnoty elektromagnetické indukce vykazují domácí spotřebiče.

LPE: Bohumír Garlík o inteligentních budovách

 • 5.08.2014
LPE: Bohumír Garlík o inteligentních budovách
Víte, jak vzniklo sousloví inteligentní budova? Je to akrostich složený z počátečních písmen slov Integrace Nových Technologií, Energetiky, Lingvistické Inteligence, Geologie, Ekologie a Nanotechnologie včetně Citlivé Estetiky v BUDOVĚ. O inteligentních budovách přednášel na 22. setkání elektrotechniků v Brně Bohumír Garlík z Fakulty stavební ČVUT. Které instituce se věnují oboru Inteligentní budovy? Jaké je uplatnění studentů tohoto oboru na ČVUT? Jaké jsou podmínky realizací inteligentních budov? To vše se dozvíte v přednášce.

Slunce, vítr, biomasa ...

 • 27.06.2014
Slunce, vítr, biomasa ...
Rizika pro výrobce elektřiny z obnovitelných zdrojů. Chceme-li mít jistotu spolehlivé dodávky elektřiny i do budoucna, je třeba počítat také s obnovitelnými zdroji energie. Ne vždy a ne všude jsou však rotory větrníků klátící se vysoko nad hlavami vítány. Ve vzrušených diskusích o tom, zda nějaký kus země má být využit pro instalaci větrné elektrárny nebo ne, jsou často opomíjeny otázky rizik ...

Požadavky pro návrh chlazení a možnosti chlazení elektrických rozvaděčů

 • 14.05.2014
Požadavky pro návrh chlazení a možnosti chlazení elektrických rozvaděčů
Víte jak zchladit zbytkové teplo v rozvaděči? Co vše potřebujete vědět, abyste se mohli správně rozhodnout v otázce chlazení? Měli byste vědět jaká je potřebná teplota uvnitř rozvodné skříně. Jaká je teplota prostředí v okolí takového zařízení, a pak už můžete odhadnout potřebný chladící výkon. Ale jaký vliv na chlazení má umístění rozvaděče a rozložení elektrických přístrojů? Jak prakticky odvádět teplo? Kdy použít výměník tepla? Jaké jsou k dispozici chladící jednotky? Pro odpovědi sledujte tento článek!

Připojovací podmínky pro osazení měřících zařízení ČEZ

 • 25.03.2014
Připojovací podmínky pro osazení měřících zařízení ČEZ
René Čumpelík z ČEZ Měření hovořil o připojovacích podmínkách pro osazení měřících zařízení v odběrných místech napojených z distribuční sítě nízkého napětí a jejich užití v praxi. Co vše zaznělo? Co řeší připojovací podmínky? Pro koho jsou připojovací podmínky. Povinnosti plynoucí z připojovacích podmínek. Legislativní závaznost. Pro jaká odběrová místa. Požadované podmínky pro HDS. Hlavní domovní vedení. Odbočky k elektroměrům. Elektroměrový rozvaděč. Veřejná přístupnost elektroměrových rozvaděčů. Vybavení elektroměrového rozvaděče. Přepěťové ochrany. Místo v elektroměrovém rozvaděči. Hlavní jistič. Provedení vodičů. Značení vodičů návlečkami. Přímé měření ...

Servis zařízení distribuce elektrické energie

 • 14.02.2014
Servis zařízení distribuce elektrické energie
Na veletrhu AMPER 2013 hovořili Stanislav Cieslar a Radomír Fireš o realizaci vytápění v hotelu v Humpolci a dále o servisu na zařízeních v oblasti distribuce elektrické energie. Rozhovor se ubíral i dalšími směry, jako "komplexní servis výkonových přepínačů transformátorů různých výrobců, servis na výkonových transformátorech nebo o použití topných kabelů". Podívejte se na záznam rozhovoru...

Lapp Group: kabely v domě budoucnosti

 • 18.12.2013
Lapp Group: kabely v domě budoucnosti
Jeden ze zajímavých projektů domu budoucnosti realizoval tým Vysoké školy pro techniku, hospodářství a design (HTWG) v Kostnici v rámci mezinárodní studentské soutěže „Solar Decathlon Europe 2012“, která se konala v září 2012 v Madridu. Cílem bylo vybudovat dům budoucnosti, který by měl dlouhou životnost, velkou variabilitu a byl energeticky efektivní. Skupina Lapp podporovala v rámci soutěže hned dva týmy a oba se výborně prosadily.

NIZKYTARIF.net pomáhá s nalezením platných časů tarifů

 • 16.10.2013
NIZKYTARIF.net pomáhá s nalezením platných časů tarifů
Opravdu máte přehled o nízkých a vysokých tarifech dodavatelů energie? Pokud si nejste jistí, můžete použít novou webovou pomůcku nizkytarif.net. Přehledným zpracováním problematiky získáte přehled o aktuálních stavech a také o podmínkách jednotlivých sazeb. Uvedený zdroj se vám bude hodit pro vaše zákazníky, kterým tak snadněji vysvětlíte princip a parametry poskytování elektrické energie ...

AF POWER: Optimalizace energetického hospodářství

 • 1.10.2013
AF POWER: Optimalizace energetického hospodářství
AF POWER agency zve na odborný seminář s názvem „Optimalizace energetického hospodářství a prevence dopadů poruch v elektrizační soustavě na provoz a výrobu“. Seminář je určen pro zástupce výkonného managementu a energetika průmyslových závodů, vedení tepláren a spaloven, zástupce provozů produkujících technologickou páru, představitele obcí, provozovatele lokálních distribučních soustav ...

O Energomonitoru s Pavlem Štorkem technicky

 • 24.07.2013
O Energomonitoru s Pavlem Štorkem technicky
O měřiči spotřeby elektrické energie hovoří Pavel Smílek s jedním z tvůrců Energomonitoru Pavlem Štorkem. Energomonitor má tři možné způsoby jak připojit Energomonitor na měřenou část zařízení. Z kolika částí se Energomonitor skládá. Jak dlouho vydrží vnitřní akumulátory vysílací části. Odkud kam putují data ze snímačů. Jaká je potřebná šířka pásma přenosu dat. Kam se ukládají měřená data. Jak se dostanu k naměřeným informacím. Které webové prohlížeče podporují zobrazení dat. Jak je to se zabezpečení ztráty dat. Je možné si stáhnout data na lokál? Nová verze software je automaticky aktualizovaná z centrálního serveru. Jak Energomonitor vnímá stavy HDO.

RITTAL: Přípojnicové systémy a nosná ramena

 • 2.07.2013
RITTAL: Přípojnicové systémy a nosná ramena
Nejprodávanější přípojnicový systém od Rittalu je RiLine 60. K tomuto systému se vyrábí velké množství příslušenství a je nyní certifikován i pro stejnosměrné napětí. Nosná ramena zaznamenaly také změnu. Nyní mají větší průřez pro uložení kabelů a vyrábí se v řadách 60, 120 nebo 180. Jaké další inovace můžeme očekávat?
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933